Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poetycki turniej o puchar wina

Łukasz Kaczyński
Poeci powalczą o puchar wina
Poeci powalczą o puchar wina materiały prasowe
27 stycznia o godz. 18 rozpocznie się w Łódzkim Domu Kultury 43. Turniej Jednego Wiersza "O Puchar Wina" im. Jerzego Jarmołowskiego. W tym roku gościem imprezy i przewodniczącym jury będzie Marcin Sendecki, poeta i dziennikarz "Przekroju".

Jak co roku w turnieju mogą brać udział zarówno członkowie stowarzyszeń twórczych, jak i poeci niezrzeszeni. Warunkiem jest przesłanie niepublikowanego wiersza na adres e-mailowy organizatora [email protected] lub złożenie go na piśmie na godzinę przed rozpoczęciem turnieju. Należy go również osobiście przeczytać przed jury w trakcie turnieju.

Tematyka i forma utworów dowolna. Z udziału w turnieju zostaną jednak wykluczone wiersze przekraczające dwie strony maszynopisu. Przewidziane są nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy dodatkowo tytułowy puchar wina. Wstęp wolny.

Konkurs został zainicjowany w 1967 r., a od ponad 20 lat jego organizatorem jest ŁDK. Patronem turnieju jest Jerzy Jarmołowski, łódzki poeta, autor ośmiu tomów poetyckich, długoletni pracownik ŁDK, organizator turnieju w latach 90. Jarmołowski zmarł w 2002 roku.

Impreza odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18) w sali 221. Regulamin dostępny na stronach: www.reymont.pl, www.ldk.lodz.pl. Dodatkowe informacje: 42 633 98 00 w. 241.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki