SUSZA W POLSCE
Marzec był w tym roku nietypowo suchy. W wielu miejscach regionu przez 35 dni nie spadła ani kropla deszczu. Do tego antycyklon na dwa tygodnie przyniósł wyjątkowo ładną jak na marzec pogodę. W dzień w słońcu było grubo ponad 20 stopni, w cieniu termometry pokazywały do 18 stopni.
To przyniosło do regionu zalążki suszy glebowej.
Na ziemi poddębickiej od 40 lat nie było tak suchego marca. Za ciągnikami kurz ciągnie się na 30 metrów - mówi Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody z Wartkowic. Jak dodaje wierzchnia warstwa gleby na terenach gorszej klasy jest już przesuszona.
PROGNOZA POGODY OD 1 KWIETNIA
W ostatni dzień marca w regionie pojawiły się jednak opady śniegu. W piątek i w sobotę ma go jeszcze sporo dopadać.
Śnieg będzie się lepił, widoczność będzie gorsza i będzie ślisko na drogach - ostrzega Jarosław Turała, pasjonat meteorologii ze Zgierza.
Niedziela będzie bez opadów. Od poniedziałku ma być już deszczowo, a od środy bez przymrozków. Normalniejsza już wczesnowiosenna pogoda daje szansę na poprawę sytuacji na polach i łąkach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

HUAWEI Watch Fit 2 Active Czarny
Ekran AMOLED o przekątnej 1.74 cala z ultrawąskimi…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 3-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
kup teraz

Samsung Galaxy Watch5 Pro SM-R920 45mm Czarny
Waga: 46,5 gWymiary: 45,4 x 45,4 x 10,5 mmTyp (dam…
kup teraz

Amazfit GTS 3 Czarny
Amazfit GTS 3 Graphite Black Amazfit GTS 3 to potę…
kup teraz

Amazfit GTR 3 Pro Brązowy
Duży ekran Ultra HD Amoled. Zaprojektowany w klasy…
kup teraz

GARMIN Fenix 7 Srebrno-szary (100254001)
Jest 7 dni w tygodniu, a zegarki z serii fēnix 7 s…
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót