Pogrzeb Józefa Niewiadomskiego, byłego prezydenta Łodzi [ZDJĘCIA,FILM]

Anna GronczewskaZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (83 zdjęcia)
Blisko tysiąc łodzian pożegnało Józefa Niewiadomskiego, byłego prezydenta miasta, wojewodę, a także I sekretarza Komitetu Łódzkiego PZPR. Spoczął w Alei Zasłużonych łódzkiego cmentarza na Dołach.

Na pogrzeb Józefa Niewiadomskiego przybyli jego przyjaciele, znajomi, a także zwykli łodzianie. Nie zabrakło rodziny. Za urną podążał syn Mariusz, który jest lekarzem i mieszka w Hiszpanii, wnuki. Nie było ciężko chorej żony pana Józefa, z którą był bardzo zżyty. Przybyli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której Józef Niewiadomski był członkiem. Na pogrzeb przyjechał między innymi Marek Belka, były premier, a teraz europoseł. Była Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Marcin Gołaszewski, przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej. Nie zabrakło byłych prezydentów miasta: Tadeusza Matusiaka, Sylwestra Pawłowskiego, Krzysztofa Jagiełly.

Dostrzegliśmy też Dariusza Jońskiego, Kazimierza Olejnika, byłego prokuratora krajowego i zastępcę prokuratora generalnego. Józefa Niewiadomskiego pożegnała też prof. Zdzisława Janowska , była senator SLD, prof. Przemysław Oszukowski, były dyrektor Centrum Zdrowia Matki Polki. Szpital ten zbudowano między innymi dzięki Józefowi Niewiadomskiemu.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

- Żegnamy człowieka lewicy, a przede wszystkim człowieka, który kochał Łódź i drugiego człowieka – mówił na pogrzebie Józefa Niewiadomskiego Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi i szef SLD w regionie łódzkim. - Był życzliwy, tolerancyjny, uczciwy, rzetelny. W 2010 roku składaliśmy ślubowanie w 2010 roku w Radzie Miejskiej Łodzi. Powiedział, że zawsze mogę przyjść do niego po radę. Był prawdziwym łódzkim patriotą. Nie było spotkania, by nie zapytał co planujecie. Jak będzie Łódź wyglądała za 5. 10, 15 lat. Dziękujemy ci za twoje rady, życzliwość, za jednoznaczne zdanie. Józefie dziękuje ci Łódź, dziękują ci łodzianie.

W imieniu harcerzy Józefa pożegnała była komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP Nina Adamczewska.

- Byłeś przyjacielem, człowiekiem, który nigdy mnie nie zawiódł, a byliśmy razem 65 lat – zapewniała Nina Adamczewska. - Nigdy nie zapomnę jak w 1956 roku wróciłeś z nami do Związku Harcerstwa Polskiego. Cieszyłeś się, że ten związek wrócił. I jest ono do dzisiaj.
Na pogrzebie nie zabrakło delegacji harcerzy i Polskiego Związku Łowieckiego. Józef Niewiadomski był komendantem Chorągwii Łódzkiej ZHP.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
Łodzianin

Dla wyznawców sowietów w Polsce zadam pytanie:

z kim Polacy walczyli i dali im łupnia w 1920 roku? Czy to byli nasi "przyjaciele i sojusznicy" czy też odwieczni wrogowie Polaków i Polski?

A może jest jakaś alternatywna wersja historii? (oczywiście że JEST... w Moskwie)

Serdecznie pozdrawiam wszelkich pogrobowców Lenina, Stalina i Putina :)

Ł
Łodzianin

Totalna apoteoza czasów z pod znaku sierpa i młota. No cóż, takie są właśnie skutki tzw. "grubej kreski", że "pachołki sowieckie" do tej pory są przedstawiani, jako "ludzie honoru"... Ale historii nie da się zakrzyczeć i zakłamać, choć trzeba przyznać, że HOMO-SOVIETIKUS trzymają się wciąż dzielnie...

Pozdrawiam

G
Gość
2019-08-14T16:03:13 02:00, www:

Komunistę chować w honorami ????

Żenada w łódzkim wykonaniu.....

2019-08-14T17:39:23 02:00, Ja:

Zdechnij pisuarze

2019-08-14T20:25:38 02:00, www:

Nie jestem pisuarem wredny chuju.Mój dziadek zginął przez takich jak on.....

2019-08-14T21:35:56 02:00, Gość:

Ci przez których zginął twój dziadek wyjechali za Gomułki. A Duda jeszcze ich ostatnio przepraszał.

2019-08-14T23:06:15 02:00, .:

Antysemici to debile

Syjoniści mordujący Palestyńczyków to zbrodniarze

O
Odpowiedz
2019-08-14T16:03:13 02:00, www:

Komunistę chować w honorami ????

Żenada w łódzkim wykonaniu.....

2019-08-14T17:39:23 02:00, Ja:

Zdechnij pisuarze

2019-08-14T20:25:38 02:00, www:

Nie jestem pisuarem wredny chuju.Mój dziadek zginął przez takich jak on.....

Mam w dupie ciebie i twojego dziadka. Jesteś pisowskim śmieciem skoro mie umiesz uszanować dokonań tego człowieka i majestatu śmierci. Zjeżdżaj kawałku gowna.

a
aleja wysłużonych -

kat leży obok ofiary, a on... komuch, myśliwy, strzelał do zwierząt, dla mnie dyskwalifikacja. poza tym wszyscy oni z tych fotek powinni wymrzeć czym prędzej!!!

G
Gosc 2

A admin śpi? są ewidentne wulgaryzmy i ...

G
Gość
2019-08-14T16:03:13 02:00, www:

Komunistę chować w honorami ????

Żenada w łódzkim wykonaniu.....

2019-08-14T17:39:23 02:00, Ja:

Zdechnij pisuarze

2019-08-14T20:25:38 02:00, www:

Nie jestem pisuarem wredny chuju.Mój dziadek zginął przez takich jak on.....

2019-08-14T21:35:56 02:00, Gość:

Ci przez których zginął twój dziadek wyjechali za Gomułki. A Duda jeszcze ich ostatnio przepraszał.

2019-08-14T23:06:15 02:00, .:

Antysemici to debile

Hanki nauczyciel

G
Gość
2019-08-14T23:03:35 02:00, Edek:

Umarł komuch a polskojęzyczna gazeta ma z tego tytułu pożywke. Polska gazeta nawet by nie wspomniała o czerwonym pająku

2019-08-14T23:05:49 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Przygłup to ty jesteś byczyński ziemiopłodzie

.
2019-08-14T16:03:13 02:00, www:

Komunistę chować w honorami ????

Żenada w łódzkim wykonaniu.....

2019-08-14T17:39:23 02:00, Ja:

Zdechnij pisuarze

2019-08-14T20:25:38 02:00, www:

Nie jestem pisuarem wredny chuju.Mój dziadek zginął przez takich jak on.....

2019-08-14T21:35:56 02:00, Gość:

Ci przez których zginął twój dziadek wyjechali za Gomułki. A Duda jeszcze ich ostatnio przepraszał.

Antysemici to debile

N
Nie
2019-08-14T16:22:29 02:00, Gość:

Retkinia i Widzew dziękują Panu Prezydentowi i wszystkim budowniczym czasów socjalizmu

Niestety, gdyby nie czerwoni Polska była by tak rozwinięta jak Francja, USA niestety czerwoni zatrzymali rozwój Polski

N
Nie dla czerwonych
2019-08-14T22:19:07 02:00, www:

I dlatego ich pokroju chowa się Alei Zasłużonych ?? Dla kogo ? Dla komunizmu ? Może idąc tym tokiem myślenia może towarzysz Stalin zostanie honorowym obywatelem miasta Łodzi ? Przecież nie budował Matki Polki ale nie zniszczył Polski tak jak niemcy .......

Niestety polityka, im więcej zła tym lepsza chwała 😤

w
www

I dlatego ich pokroju chowa się Alei Zasłużonych ?? Dla kogo ? Dla komunizmu ? Może idąc tym tokiem myślenia może towarzysz Stalin zostanie honorowym obywatelem miasta Łodzi ? Przecież nie budował Matki Polki ale nie zniszczył Polski tak jak niemcy .......

G
Gość

O to słowo Boże : E=mc 2. Amen.

G
Gość
2019-08-14T16:03:13 02:00, www:

Komunistę chować w honorami ????

Żenada w łódzkim wykonaniu.....

2019-08-14T17:39:23 02:00, Ja:

Zdechnij pisuarze

2019-08-14T20:25:38 02:00, www:

Nie jestem pisuarem wredny chuju.Mój dziadek zginął przez takich jak on.....

Ci przez których zginął twój dziadek wyjechali za Gomułki. A Duda jeszcze ich ostatnio przepraszał.

G
Gość

Retkinia i Widzew dziękują Panu Prezydentowi i wszystkim budowniczym czasów socjalizmu

Dodaj ogłoszenie