Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego [ZDJĘCIA]

  Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Kosmatka

  , Andrzej Wdowski, Michał Meksa

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego [ZDJĘCIA]
  1/44
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Kosmatka

  Rodzina, przyjaciele i współpracownicy żegnali we wtorek, 24 stycznia, posła Rafała Wójcikowskiego.
  - Rafałku, nie byłeś łatwy, bo byłeś dobrym człowiekiem walczącym o zasady, o Polskę, o drugiego człowieka. Uczyłem się Ciebie. Bogu dziękuję, że mogłeś mnie uczyć. Wierzę, że teraz będziesz mnie prowadził, jak pogubię się w tych trudnych czasach. Tymi słowami nad trumną swojego kolegi z Kukiz'15 posła Rafała Wójcikowskiego pożegnał Paweł Kukiz, szef klubu parlamentarnego. Rafał Wójcikowski pośmiertnie odznaczony został przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności publicznej. Order przekazał na ręce rodziny minister Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP.


  Setki mieszkańców pożegnały we wtorek posła RP z Kukiz’15, Rafał Wójcikowskiego, pochodzącego z Tomaszowa Maz., który zginął tragicznie miniony w czwartek (19 stycznia) w wypadku samochodowym niedaleko Chrzczonowic pod Rawą Mazowiecką na trasie S8. Poseł jechał do Warszawy.

  Czytaj:Poseł Rafał Wójcikowski nie żyje. Czy służby działały prawidłowo? Karetka jechała pół godziny

  W ostatniej drodze towarzyszyła mu najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, koledzy z parlamentarnych ław, przedstawiciele środowisk akademickich, duchowieństwo oraz tomaszowianie, którzy znali posła nie tylko z Jego pracy w sejmie i na uniwersytecie. Obecni na uroczystości byli m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki z PiS i Stanisław Tyszka z Kukiz'15, Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wojewoda łódzki Zbigniew Rau i prezydent Tomaszowa Maz. Marcin Witko.

  Przed tomaszowską świątynią spotkaliśmy m.in. Piotra "Liroya" Marca.

  - To był kolega, który jako jeden z nielicznych posłów w ostatnim czasie miał plan na siebie i na to co można zrobić z Polską - powiedział nam poseł Kukiz '15.

  O godz. 12 odprawiona została msza święta za duszę zmarłego w kościele św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz. Kondukt żałobny odprowadził posła na miejsce ostatniego spoczynku na cmentarz przy ulicy Smutnej.

  Śmierć Rafała Wójcikowskiego. Świadek wypadku uważa, że posła można było uratować

  W trakcie uroczystości w kościele poseł Rafał Wójcikowski pośmiertnie odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Na ręce żony Urszuli przekazał go przedstawiciel prezydenta RP. Posła Kukiz'15 wspominali koledzy z pracy, parlamentarzyści i studenci, którzy mieli okazję w nim pracować. Podkreślali jego pracowitość, zaangażowanie i przede wszystkim wielką dobroć.

  Na cmentarzu, po złożeniu trumny do grobu, tomaszowscy kawalerzyści oddali trzy salwy honorowe.

  Poseł ruchu Kukiz’15, Rafał Wójcikowski, zginął w wypadku samochodowym w miniony czwartek rano. Zmarł na miejscu po tym, jak jego samochód uderzył w barierki.


  Czytaj więcej:Śmiertelny wypadek na S8 koło Skierniewic. Zginął poseł Rafał Wójcikowski


  Rafał Wójcikowski był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz. Ukończył ekonomię i informatykę na Uniwersytecie Łódzkim. Doktoryzował się w 2000 r. z ekonomii i rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki. Początkowo związany z Uniwersytetem Łódzkim, następnie również z Politechniką Łódzką, na której został adiunktem w Instytucie Nauk Społecznych i Zarządzania Technologiami. Pracował także w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

  W 2009 roku bezskutecznie startował do Parlamentu Europejskiego z listy Prawicy Rzeczypospolitej. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu piotrkowskim z pierwszego miejsca na liście zorganizowanego przez Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 (z poparciem Ruchu Narodowego). Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9.135 głosów.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  14.01.2017r. ostatnia dyskusja na ogólnopolskim zlocie Pobudki.

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  https://www.youtube.com/watch?v=y7CMtaKR-Sg

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wielki smutek

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Wspaniały człowiek i merytoryczny bardzo dobry parlamentarzysta. Spoczywaj w spokoju Rafale...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wspaniały?

  :( (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

  Może i był wspaniały, ale nie tak dawno nawoływał na fb do wieszania opozycjonistów, zachwycał się, kiedy Pietrzak nazwał drugi sort "robakami "i "gnidami".
  Miał dwie córeczki. Jak im tłumaczył,...rozwiń całość

  Może i był wspaniały, ale nie tak dawno nawoływał na fb do wieszania opozycjonistów, zachwycał się, kiedy Pietrzak nazwał drugi sort "robakami "i "gnidami".
  Miał dwie córeczki. Jak im tłumaczył, że trzeba wieszać ludzi? Oni też mają córeczki.
  Przykre, ale prawdziwe.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  zorro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Nie opozycjonistów, tylko zdrajców, jurgieltników itp. ścierwo...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chociaż tyle

  pedalot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  że nikogo nie zabił, tak jak to miało miejsce z Palką.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda

  jAnet (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

  To był wspaniały wykladowca. Do tej pory wspominam zabawne anegdoty podczas zajęć. Mozna nie zgadzac się z poglądami politycznymi, ale należy pamiętać, że był to naprawdę wspanialy człowiek.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo