Półfinały PlusLigi: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 w drugim meczu [ZDJĘCIA]

Stephane Antiga ma w poniedziałek wieczorem dużo czasu na dokładne przemyślenie nazwisk graczy, których we wtorek powoła do reprezentacji Polski. PGE Skra Bełchatów, z Antigą w składzie, pokonała bowiem Jastrzębski Węgiel 3:0 w niewiele ponad półtorej godziny.

O ile w niedzielę jastrzębianie próbowali walczyć z PGE Skrą, o tyle w poniedziałek tę walkę symulowali. Z kolei z bełchatowian wyraźnie zeszło ciśnienie po niedzielnej wygranej, bo widać było, że nerwy zostawili w szatni. Poza niewielkimi przerwami podopieczni Miguela Falaski bawili się siatkówką, doprowadzając coraz bardziej sfrustrowanych jastrzębian do szewskiej pasji.

Nawet w pierwszym secie, wygranym przez PGE Skrę zaledwie dwoma punktami, wynik nieco zaciemnia sytuację. Od drugiej przerwy technicznej bełchatowianie utrzymywali już bezpieczną przewagę, dlatego w końcówce nie doprowadzili do nerwówki. Z kolei w dwóch pozostałych partiach walki nie było wcale - PGE Skra od początku do końca była zespołem wyraźnie lepszym, nie dając trzeciej drużynie Ligi Mistrzów jakichkolwiek szans. Trzeci set był już wręcz deklasacją, a duży udział w wygranej PGE Skry miał Antiga, który we wtorek po raz pierwszy w życiu wejdzie w rolę selekcjonera, bo o godz. 20 w Polsacie Sport ogłosi skład reprezentacji Polski na pierwszą część sezonu, czyli eliminacje Mistrzostw Europy i Ligę Światową.

Trzeci mecz Jastrzębskiego Węgla z PGE Skrą odbędzie się w niedzielę o godz. 14.45.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:20, 25:15) . Stan rywalizacji: 2:0.

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) oraz Brdjović, Maćkowiak. Trener: Miguel Falasca.

Jastrzębski: Masny, Kubiak, Pajenk, Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Van De Voorde. Trener: Lorenzo Bernardi.