Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja będzie nagrywać kierowców w Łódzkiem

Tomasz Imiński
Policja będzie nagrywać
Policja będzie nagrywać Polskapresse / archiwum
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi jeszcze w tym roku chce kupić szesnaście nowoczesnych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory i kolejnych dwadzieścia jeden kamer, które zostaną zainstalowane w samochodach i motocyklach już wykorzystywanych.

Wielkie zakupy policji mają związek z projektem "Bezpieczne drogi województwa łódzkiego - doposażenie służb ratowniczych i interwencyjnych", który KWP przygotowywała wspólnie z KW Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, a który ma pochłonąć w sumie 12 milionów złotych. 9 milionów będzie pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Resztę sfinansuje budżet państwa.

Po drogach regionu łódzkiego jeżdżą obecnie 24 radiowozy z wideorejestratorami (12 z nich jest oznakowanych, pozostałe działają z zaskoczenia). Samochody te można jednak spotkać jedynie na drogach dwunastu powiatów i na naszym odcinku autostrady A2. W województwie łódzkim są 24 powiaty.

- Dążymy do tego, by radiowozy z kamerami były na wyposażeniu wszystkich komend miejskich i powiatowych - zapowiadał już kilka miesięcy temu młodszy inspektor Cezary Popławski, który do niedawna był naczelnikiem wydziału wydziału ruchu drogowego KWP, a obecnie pełni już funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji. Teraz wiadomo już, że nie były to jedynie obietnice.

Oprócz radiowozów i kamer, KWP chce kupić pięć ciężkich motocykli, siedem ambulansów pogotowia ruchu drogowego (są one wyposażone m.in. w urządzenia do sprawdzania natężenia hałasu) oraz furgon policyjny ogólnego przeznaczenia. Z kolei zakupy planowane przez Państwową Straż Pożarną dotyczą siedmiu samochodów ratownictwa technicznego.

Policja ma nadzieję, że nowe pojazdy trafią do jednostek już jesienią tego roku (wszystko zależy od szybkości postępowania przetargowego). Radiowozy z kamerami działają obecnie w Łodzi i powiatach: piotrkowskim, kutnowskim, łęczyckim, łódzkim-wschodnim, zgierskim, wieluńskim, bełchatowskim, tomaszowskim, opoczyńskim, łowickim i radomszczańskim.

ZOBACZ TEŻ: Łódzka policja ma nowy śmigłowiec [ZDJĘCIA]

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki