Policja kupuje motocykle z wideorejestratorami

  Policja kupuje motocykle z wideorejestratorami

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódzka policja będzie miała 2 motocykle z wideorejestratorami.

  Łódzka policja będzie miała 2 motocykle z wideorejestratorami. ©Grzegorz Dembiński/Polskapresse

  Motocyklistów szarżujących na jednym kole nie brakuje. Stwarzają zagrożenie dla siebie i kierowców, którzy dzwonią na policję, aby zajęła się piratami. Policja w Łodzi szykuje niespodzianki. Kupi dwa motocykle z wideorejestratorami i przeprowadzi akcję wymierzoną w piratów na motocyklach.
  Łódzka policja będzie miała 2 motocykle z wideorejestratorami.

  Łódzka policja będzie miała 2 motocykle z wideorejestratorami. ©Grzegorz Dembiński/Polskapresse

  Budzących postrach pędzących na jednym kole motocyklistów można w Łodzi spotkać - i to w biały dzień - m.in. na ulicach Rokicińskiej, Bandurskiego, Maratońskiej, w alejach Politechniki i Włókniarzy. Na tym problemy z tego typu piratami nie kończą się. Zmorą dla mieszkańców Olechowa i Widzewa są nocne - oczywiście nielegalne - wyścigi odbywające się zwykle po godz. 22 na ulicach Rokicińskiej, Zakładowej i i Hetmańskiej.

  Warkot motorów sprawia, że okoliczni mieszkańcy nie mogą oka zmrużyć. Dlatego dzwonią na policję. Problem polega na tym, że jeśli w rejonie wyścigów pojawi się radiowóz, motocykliści natychmiast zwalniają.

  Policjanci kontrolują trzeźwość motocyklistów oraz stan techniczny ich maszyn. Bywa, że motocykl ma usterki. Wtedy jego właściciel traci "papiery" pojazdu i ma siedem dni na naprawę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku desperados pędzących na jednym kole, którzy na widok radiowozu jadą jak należy. Wkrótce to się zmieni.

  - Dostaniemy dwa motocykle z wideorejestratorami, które umożliwią skuteczną walkę z piratami - zapewnia Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki. - Dzięki nowemu sprzętowi zarejestrujemy wydarzenie i nie będziemy musieli ścigać motocyklisty, aby go ukarać. Za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym grożą mandaty od 200 do 500 zł.

  Wbrew pozorom, wypadki i kolizje z udziałem motocyklistów są dość rzadkie i stanowią zaledwie 2 proc. tzw. zdarzeń drogowych. W tym roku od stycznia do połowy czerwca doszło w Łodzi do 19 wypadków i 14 kolizji z udziałem motocyklistów. Byli oni sprawcami 13 zdarzeń. Do jednego z groźniejszych doszło 10 czerwca na al. Mickiewicza, w pobliżu hotelu Hilton. Jadący na suzuki 31-latek uderzył w tył jadącego przed nim lublina. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;/

  motogrzeczna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Tylko wyszkolcie i ubierzcie dobrze tych, którzy te sprzęty będą obsługiwać bo potem są tragedie i po Waszej stronie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Statystyki

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

  Durne te statystyki. Niech zrobią badania na podstawie 1000 samochodów i 1000 motocykli to wtedy wyjdzie jak naprawdę ma się sytuacja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a moto mają być oznakowane czy nie?

  motocyklista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Jedyny sens to nieoznakowany motocykl policyjny, wmieszany w grupę bawiących się motocyklistów. Inaczej to zapomnijmy o skuteczności.
  A wszystkim wieszającym psy na motocyklistach polecam cytat z...rozwiń całość

  Jedyny sens to nieoznakowany motocykl policyjny, wmieszany w grupę bawiących się motocyklistów. Inaczej to zapomnijmy o skuteczności.
  A wszystkim wieszającym psy na motocyklistach polecam cytat z powyższego artykułu: "wypadki i kolizje z udziałem motocyklistów są dość rzadkie i stanowią zaledwie 2 proc. tzw. zdarzeń drogowych". To nie "wbrew pozorom" bo u nas, w grupie motocyklistów, statystycznie znacznie więcej kierujących naprawdę dobrze prowadzi pojazd, niż ma to miejsce w grupie kierowców samochodów osobowych. A że lubimy czasami się pobawić...to raczej w nocy tak, żeby nie było innych użytkowników na jezdni..:)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  idiotyczny pomysł

  POlicjant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  Radzę tym policjantom na górze najpierw myśleć a potem działać, videorejestratory są w oznakowanych Alfach, tylko że nie sa prawie w ogóle używane, bo każdy z daleka widzi policyjna Alfe, więc...rozwiń całość

  Radzę tym policjantom na górze najpierw myśleć a potem działać, videorejestratory są w oznakowanych Alfach, tylko że nie sa prawie w ogóle używane, bo każdy z daleka widzi policyjna Alfe, więc pieniądze były wyrzucone w błoto, tak samo z motocyklami. ps kupili 80 Opli Insigni choć te które są na wyposażeniu poicji więcej stoją w warsztatach niż jeżdżą bo to złom!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stop Mobilnym Fotoradarom ITD

  stopitd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15  STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD AKCJA na FACEBOOKU

  https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policyjny motocyklista

  Kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  A o śmierci policyjnego motocyklisty już zapomnieli...?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Police

  Man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  ... ale w tej firmie nie liczy się bezpieczeństwo innych ludzi a nawet policjantów, liczy się tylko ładowanie hajsu do kieszeni wiadomo kogo.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo