Policja zatrzymała pięciu fałszywych komorników [ZDJĘCIA]

  Policja zatrzymała pięciu fałszywych komorników [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Policja zatrzymała pięciu fałszywych komorników [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©policja

  Policjanci zatrzymali pięciu fałszywych komorników. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa.
  Mężczyźni są tymczasowo aresztowani. Działali w całym kraju od co najmniej kilku miesięcy. Metodą "na komornika" mogli wyłudzić pieniądze od dziesiątek pokrzywdzonych. Zgłoszenia są teraz dokładnie analizowane.

  - Wszystko zaczęło się 24 września - mówi Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Mieszkanka podłódzkiej miejscowości wyszukała w internecie atrakcyjną ofertę sprzedaży volkswagena golfa oszacowanego na 2600 zł. Zadzwoniła do sprzedawcy.

  Rozmówca podał, że jest komornikiem w Łasku, a auto zostało zajęte wierzycielom. - Kobieta wpłaciła ustaloną kwotę na wskazane konto - informuje Kącka. - Ponieważ nie dysponowała całą sumą, ustalili wspólnie, że wpłaci 2200 zł, a 400 zł dowiezie do biura w Łasku. Tak też zrobiła. U komornika dowiedziała się, że nigdy taki pojazd nie był wystawiony do sprzedaży.

  Kobieta zgłosiła oszustwo w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Sprawą zainteresował się też Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Policyjne ustalenia prowadziły na Śląsk. 10 października zatrzymano oszustów na gorącym uczynku.

  - W pokoju hotelowym mężczyźni siedzieli przy stole zastawionym laptopami, na których wyświetlały się oferty pojazdów - mówi Kącka. - Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. zapiski dotyczące ich działalności i kilkanaście telefonów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  Bandyterka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Łapówkarze 2.0 http://antyramki.com/antyramka/1864/Lapowkarze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chcieć to móc

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  aż na Śląsku ich dopadli?...jak chcą to potrafią

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo