Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Policjant Roku 2013: Łukasz Latkowski [POLICJANT.28]

kos
Aby zagłosować na mł. asp. Łukasza Latkowskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.28 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT)
Aby zagłosować na mł. asp. Łukasza Latkowskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.28 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT) archiwum prywatne
Młodszy aspirant Łukasz Latkowski - dzielnicowy Rewiru I Dzielnicowych Wydziału Prewencji VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Wstąpił do Policji w listopadzie 2000 roku. W 2007 roku ukończył kurs specjalistyczny w Szkole Podoficerskiej w Słupsku.

Jest dzielnicowym na osiedlu Olechów w Łodzi oraz na terenie południowej części osiedla Andrzejów. Charakteryzuje go profesjonalna postawa i bardzo dobre rozpoznanie miejsc zagrożonych przestępczością i wykroczeniami. Jest policjantem zdyscyplinowanym, sumiennym, cieszącym się uznaniem i szacunkiem współpracowników.

W codziennej pracy kładzie nacisk na działania prewencyjne, przeprowadza rozmowy z mieszkańcami swojego rejonu, pomagając rozwiązać ich problemy – w blokowiskach najczęściej dochodzi do konfliktów sąsiedzkich, nadużywania alkoholu, zakłócania ciszy i spokoju publicznego.

Młodszy aspirant Łukasz Latkowski aktywnie współdziała z Radami Osiedli i administratorami posesji oraz Strażą Miejską i MOPS-em, aby skutecznie pomagać osobom potrzebującym i wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców podległych mu osiedli

Korzystając z informacji od osób zamieszkujących dany teren, aktywnie i systematycznie kontroluje miejsca, w których dochodzi do łamania prawa, co przyczynia się do spadku ilości wykroczeń i przestępstw szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa.

Z własnej inicjatywy podejmuje przedsięwzięcia, mające pozytywny wpływ na bezpieczeństwo w rejonie, poświęcając wielokrotnie swój czas wolny na realizację zadań służbowych.

Wielokrotnie był nagradzany premiami pieniężnymi za zaangażowanie i osiągane wyniki w służbie, wielokrotnie chwalony przez mieszkańców podległego mu terenu za postawę i działanie w rejonie służbowym.

Zainteresowania Łukasza Latkowskiego to sport, motoryzacja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki