Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjant Roku 2013: Piotr Koliński [POLICJANT.11]

kos
Aby zagłosować na st. asp. Piotra Kolińskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.11 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT)
Aby zagłosować na st. asp. Piotra Kolińskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.11 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT) archiwum prywatne
Starszy aspirant Piotr Koliński - dzielnicowy w gminie Zadzim.

41-letni starszy aspirant Piotr Koliński ma lat 41. 25 maja 1995 roku wstąpił w szeregi Policji. Służbę rozpoczął w Plutonie Pogotowia Policyjnego i Patrolowania w ówczesnym Komisariacie Policji w Zadzimiu.

Od początku kariery służbę w Policji pełnił w strukturach prewencji. W 2001 roku ukończył kurs podoficerski o profilu dzielnicowych. W 2002 roku pełnił obowiązki Kierownika Rewiru dzielnicowych w Pęczniewie.

W latach 2003, 2007 i 2012 Komendant poddębickiej Policji powierzał mu obowiązki Kierownika Posterunku w Pęczniewie. Podczas realizacji zadań w sprawach małoletnich otrzymał podziękowania od Zespołu Kuratorów w Łasku. W lipcu 2013 roku odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Starszy aspirant Piotr Koliński pełniący służbę dzielnicowego w gminie Zadzim, znany jest jako policjant, który zawsze służy pomocą bez względu na porę dnia i nocy. Włodarz gminy jak i sami mieszkańcy wysoko oceniają dotychczasową pracę tego funkcjonariusza, któremu nie są obojętne sprawy mieszkańców. W latach 2001,2002 i 2003 osiągał w kolejności III, II i I miejsce w konkursie Dzielnicowy Powiatu Poddębickiego.

Oprócz pełnionych dyżurów w Punkcie Przyjęć Interesantów, który mieści się w Urzędzie Gminy w Zadzimiu. St. asp. Koliński jest też członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawicielem policji w Zespole interdyscyplinarnym.

Aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym utrzymując stały kontakt z pedagogami szkolnymi oraz przedstawicielami władz samorządowych. Wykazuje inicjatywę w służbie realizując zadania dzielnicowego na terenie gminy Zadzim, chętnie wykonuje zadania w ponadnormatywnym czasie służby.

Jest czynnym i aktywnym policjantem, który od ponad pięciu lat realizuje działania programu "Razem bezpieczniej w powiecie poddębickim" oraz kampanii " Wspólne Osiedla", gdzie inicjuje spotkania z lokalną społecznością, jak i działkowcami przebywającymi na terenie jego gminy. Sumiennie realizuje powierzone zadania służbowe wykazując się przy tym własną inicjatywą. Jego hobby stanowią sport i turystyka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki