Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjant Roku 2013: Piotr Zawadowski [POLICJANT.29]

kos
Aby zagłosować na asp. Piotra Zawadowskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.29 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT)
Aby zagłosować na asp. Piotra Zawadowskiego wyślij SMS o treści POLICJANT.29 na numer 7155 (koszt 1.23 zł z VAT) archiwum prywatne
Aspirant Piotr Zawadowski - Asystent Referatu Obsługi Zdarzeń Drogowych Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi.

Aspirant Piotr Zawadowski służbę w Policji rozpoczął 14 lutego 1994 roku. Karierę zawodową od samego początku związał z pionem ruchu drogowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na poszczególnych stanowiskach wykonawczych.

W codziennej służbie powiązanej z wieloma trudnymi do rozwiązania problemami aspirant Piotr Zawadowski wykazuje się maksymalnym zaangażowaniem oraz pełną dyspozycyjnością. W 1994 roku ukończył kurs podstawowy, a następnie na przełomie roku 1995/1996 kurs specjalistyczny ruchu drogowego oraz kurs podoficerski. W roku 2002 ukończył kurs jazdy motocyklem ciężkim. W tym okresie czasu pełnił służbę w Kompanii Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego.

Od roku 2004 funkcjonariusz pełni służbę w Referacie OZD, likwidując najpoważniejsze ze zdarzeń drogowych, w tym wielokrotnie wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Jego wiedza, doświadczenie zawodowe oraz odpowiedzialne podejście do obowiązków służbowych pozwoliło we współpracy z innymi służbami (Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska) sprawnie usunąć skutki tych wypadków.

Dzięki temu możliwe było relatywnie szybkie przywrócenie normalnego ruchu w miejscu zdarzenia oraz zebranie materiału dowodowego do czynności procesowych. Ponadto funkcjonariusz ten w roku 2011 był oddelegowany do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie jako instruktor prowadził szkolenia funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego w zakresie ręcznego kierowania ruchem drogowym.

Aspirant Piotr Zawadowski z nałożonych obowiązków służbowych wywiązuje się wzorowo. Odznacza się dużą wiedzą fachową i doświadczeniem zawodowym, którym chętnie dzieli się ze współpracownikami oraz młodszymi stażem policjantami. Przejawia wysoką aktywność i własną inicjatywę. Szybko i samodzielnie podejmuje trafne decyzje w sytuacjach o dużym stopniu trudności i komplikacji. Jest policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym, rozumiejącym potrzeby wynikające ze specyfiki służby. Jest taktowny i lubiany przez współpracowników.

Ponadto aspirant Piotr Zawadowski ma szerokie zainteresowania sportowe. W latach 90. brał udział jako zawodnik policyjnej drużyny koszykówki w turniejach sportowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki