Policjant Roku 2014. Kradzieży, włamań i przestępstw narkotykowych jest najwięcej

Michał Meksa
Dużym sukcesem policjantów z Łódzkiego było odzyskanie zabytkowego obrazu autorstwa Kazimierza Alchimowicza
Dużym sukcesem policjantów z Łódzkiego było odzyskanie zabytkowego obrazu autorstwa Kazimierza Alchimowicza archiwum policji
Udostępnij:
Policjanci spotykają się na co dzień w swojej pracy z różnymi przestępstwami. Sprawdziliśmy, z jakimi ich rodzajami muszą walczyć najczęściej.

Według danych łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji, stróże prawa z Łódzkiego najczęściej muszą zmagać się z kradzieżami. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano ich niemal 4 tysiące. Podobnie sytuacja wyglądała rok temu. W 2013 r. na terenie całego województwa dokonanych zostało przeszło 15 tysięcy kradzieży.

Oczywiście, nie wszystkie sprawy udaje się rozwiązać. Rozwikłanie wielu wymaga długiego czasu. Jednak policjanci z naszego regionu mają czym się pochwalić. W lipcu minionego roku funkcjonariuszom ze Skierniewic udało się odzyskać skradziony w 1991 roku zabytkowy obraz autorstwa Kazimierza Alchimowicza o wartości 100 tysięcy złotych, który należał do łódzkiego Muzeum Sztuki.

Kolejną kategorią przestępstw, z którą policjanci stykają się bardzo często, są kradzieże z włamaniem. W samym tylko pierwszym kwartale tego roku, do kartotek trafiło ich ponad 2,7 tysiąca. Przestępcy włamują się zarówno do sklepów, jak i prywatnych mieszkań, a nawet do altanek działkowych. Nie gardzą też piwnicami czy komórkami.

Trzecim rodzajem przestępstw, które najczęściej trapią mieszkańców i funkcjonariuszy z naszego województwa, są przestępstwa narkotykowe. Od początku stycznia do końca marca odnotowanych zostało ich ponad półtora tysiąca. Nie lepiej było w roku ubiegłym. Przez cały rok mieszkańcy Łódzkiego dopuścili się ponad 4,2 tys. tego rodzaju przestępstw.

Policjanci zwalczają zarówno drobnych handlarzy narkotykami, jak i hurtowników. W styczniu udało im się np. zatrzymać 27-letniego łodzianina. W mieszkaniu, należącym do mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli 43 doniczki z konopiami indyjskimi i torbę foliową, w której znajdowało się aż 640 gramów amfetaminy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie