Polish Open w karate. Osiem medali łódzkich karateków. Słaba płeć w rolach głównych

Trener Maciej Gawłowski i jego podopieczne Maria Depta i Dorota Banaszczyk
Odbyły się zawody Polish Open w karate.

Od lat najlepsza polska impreza zgromadziła na starcie czołowych zawodników z 30 państw. W tym doborowym towarzystwie nie zawiedli łodzianie którzy wywalczyli 8 medali: Olimp (1 złoty, 2 brązowe), Harasuto (1 srebrny, 2 brazowe) i Champion Team (1 srebrny, 1 brązowy) - informuje trener Olimpu Maciej Gawłowski.

Jedyny złoty medal dla Łodzi wywalczyła Dorota Banaszczyk (Olimp), która w bardzo dobrym stylu wygrała swoją konkurencję kumite kobiet – 55 kg. Łodzianka w czterech walkach zdobyła 17 punktów nie tracąc żadnego.
Bardzo dobra formę zaprezentowała również Kinga Harast (Harasuto), która wywalczyła srebro w kumite seniorek + 68 kg. O medal nie było łatwo, łodzianka musiała pokonać trzy utytułowane zawodniczki.

Drugi srebrny medal to zasługa Bartosza Kędzierskiego (Champion Team), który wywalczył drugie miejsce w kategorii kadet – 63 kg. Warto dodać że był to bardzo dobry start łodzianina.

Brązowe medale wywalczyli: kategoria senior – Maria Depta (Olimp) - 50 kg, Szymon Stawiarski (Harasuto) – 75 kg, kategoria U21- Jakub Chudobiński (Champion Team) - 84 kg, kategoria junior - Michał Bańkowski (Harasuto) + 76 kg i kategoria U12 Natalia Schreiber (Olimp) - 40 kg.