Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Łódzka: konferencja o podwójnych dyplomach

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W czwartek (14 czerwca) w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej rozpoczęła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji „Podwójne dyplomy jako filar międzynarodowych partnerstw strategicznych”.
W czwartek (14 czerwca) w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej rozpoczęła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji „Podwójne dyplomy jako filar międzynarodowych partnerstw strategicznych”. Jacek Szabela, Politechnika Łódzka
W czwartek (14 czerwca) w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej rozpoczęła się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji „Podwójne dyplomy jako filar międzynarodowych partnerstw strategicznych”. Akademicy przez dwa dni dyskutują o budowaniu najlepszych modeli umów o podwójnym dyplomie między uczelniami znajdującymi się w różnych systemach szkolnictwa wyższego na świecie. Konferencja ma stać się jedną z najważniejszych, cyklicznych imprez PŁ.

Program podwójnych dyplomów daje studentom możliwość uzyskania w trakcie jednego toku studiów aż dwóch dyplomów. Przykładem jest Politechnika Łódzka, której studenci mogą wyjechać na część zajęć do partnera zagranicznego PŁ i cieszyć się także jego dyplomem.

Jak się zdobywa podwójny dyplom?

Podpisywanie umów o podwójnym dyplomie jest jednym z najlepszych narzędzi do nawiązywania zaawansowanych partnerstw i działania w ramach międzynarodowych sieci uczelnianych – mówił prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ, otwierając konferencję.

Wśród gości są przedstawiciele polskich uczelni oraz ośrodków akademickich m.in. z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, a także Chin, krajów w których program podwójnego dyplomu funkcjonuje wzorowo. Szczególni prelegenci to sami posiadacze podwójnych dyplomów.
Dr inż. Dorota Piotrowska, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ podkreślała, że uzyskanie dwóch dyplomów jest niesamowitym impulsem do osiągnięcia sukcesu w zawodowej karierze.

Podczas konferencji poruszane są również tematy związane z nową, budzącą emocje Ustawą 2.0 – Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

- Chciałbym, aby te dwa dni były okazją do poznania możliwości, jakie stwarza współpraca z poszczególnymi krajami, do wymiany cennych doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji działających w obszarze szkolnictwa wyższego – zachęcał prof. Sławomir Wiak.

Bezpośrednim organizatorem pierwszej edycji Konferencji są Politechnika Łódzka oraz IROs Forum –sieć biur współpracy międzynarodowej polskich akademickich uczelni państwowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki