Politechnika Łódzka podpisała porozumienie o współpracy z...

  Politechnika Łódzka podpisała porozumienie o współpracy z firmą Wielton. Skorzystają studenci

  Zdjęcie autora materiału
  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Umowę podpisali w rektoracie Mariusz Golec, prezes firmy Wielton (z lewej), oraz prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ
  1/6
  przejdź do galerii

  Umowę podpisali w rektoracie Mariusz Golec, prezes firmy Wielton (z lewej), oraz prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ ©Grzegorz Gałasiński

  Politechnika Łódzka podpisała w czwartek (6 grudnia) porozumienie o współpracy z firmą Wielton. Umowa uczelni z potężnym producentem naczep, przyczep oraz zabudów samochodowych ma się zamienić m.in. w staże i praktyki dla studentów politechniki, których gigant z Wielunia chętnie w przyszłości zatrudni.
  Partner uczelni – jak zaznaczył prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej – jest w trójce największych firm w swojej branży w Europie. Na umowie skorzystają studenci mecha­troniki oraz mechaniki i budowy maszyn. Mariusz Golec, prezes Wieltonu (i absolwent PŁ) podkreślił, że jego firma posiada zrobo­tyzowane zakłady, zatem czeka m.in. na automatyków.

  Grupa Wielton to obecnie 3200 pracowników, także w fabrykach w Niemczech, we Francji i we Włoszech.
  Wśród nich inżynierowie, których w związku z rozwojem firmy potrzeba coraz więcej. Mariusz Golec opowiadał o rozpoczętej już wcześniej współpracy z Politechniką Śląską. Ale nie jest ona w stanie dostarczyć centrum rozwojowemu firmy w Wieluniu tak wielu inżynierów, aby placówka badawcza pracowała „pełną parą”.

  Umowa między Wieltonem i PŁ przewiduje m.in. kształcenie studentów na potrzeby firmy oraz oferowanie z jej strony staży i praktyk. Tak, aby absolwent PŁ, „zaaklimatyzowany” już w Wieltonie, miał chęć rozpocząć tam pracę.
  Studenci będą bronili prac dyplomowych, związanych z działalnością zakładu, w planach również, powstające w Wieluniu, doktoraty (tzw. wdrożeniowe, czyli poświęcone konkretnemu usprawnieniu w branży).
  Ponadto Wielton i PŁ mają ubiegać się o finansowanie wspólnych projektów badawczych.

  Zwiastunem ścisłej współpracy Wieltonu z łódzką uczelnią było powołanie, od września tego roku, wspólnie prowadzonej klasy patronackiej w jednej z wieluńskich szkół średnich.

  – Umożliwiamy uczniom i studentom naukę zawodu pod okiem specjalistów i wierzymy, że te przedsięwzięcia będą obopulnie korzystne - mówił prezes Mariusz Golec.

  – Firma Wielton to spółka o międzynarodowym wymiarze, stawiająca, tak jak nasza uczelnia, na innowacje. Otwarte przed dwoma laty Centrum Badawczo-Rozwojowe Wielton S.A. może być doskonałą platformą do podjęcia projektów wspólnych z Politechniką Łódzką – dodawał rektor Sławomir Wiak.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo