Politechnika Łódzka przygotowuje e-podręczniki do matematyki

  Politechnika Łódzka przygotowuje e-podręczniki do matematyki

  Paweł Patora

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Politechnika Łódzka przygotowuje e-podręczniki do matematyki

  ©Krzysztof Szymczak

  Jak będzie wyglądał przyszły e-podręcznik do matematyki? Mogli to sobie wyobrazić uczestnicy wtorkowego spotkania na Politechnice Łódzkiej. Dr Jacek Stańdo, szef ponad 50-osobowego zespołu, który przygotowuje wirtualne podręczniki, przedstawił przykłady wprowadzania niektórych pojęć matematycznych.
  Politechnika Łódzka przygotowuje e-podręczniki do matematyki

  ©Krzysztof Szymczak

  W odróżnieniu od podręczników tradycyjnych, autorzy e-podręcznika postanowili wychodzić od przykładów, zaczerpniętych z życia codziennego i dopiero później definiować pojęcia matematyczne. Zrozumienie nowych zagadnień bardzo ułatwiają przygotowane animacje, a także możliwość interakcji, polegającej np. na sprawdzaniu, jak zmieniają się wyniki w zależności od danych wyjściowych.

  Opracowywane na Politechnice Łódzkiej e-podręczniki do matematyki i informatyki dla podstawówek, gimnazjów i na poziomie podstawowym do szkół ponadgimnazjalnych mają być gotowe do czerwca 2015 roku. W tym samym terminie na innych uczelniach powstaną e-podręczniki do pozostałych przedmiotów szkolnej edukacji.

  Platforma, na której znajdą się e-podręczniki (e-tornister) powstaje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Dr inż. Krzysztof Kurowski z tego Centrum powiedział, że platforma będzie skonstruowana tak, iż z e-podręczników będzie można korzystać nie tylko za pomocą komputerów, ale też tabletów i smartfonów, wszędzie, gdzie jest dostęp do internetu. Jeden e-tornister pomieści około 60 e-podręczników.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo