ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Politechnika Łódzka uruchamia nowe kierunki studiów

  Politechnika Łódzka uruchamia nowe kierunki studiów

  dem

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowe kierunki studiów w Politechnice Łódzkiej

  Nowe kierunki studiów w Politechnice Łódzkiej ©materiały prasowe

  Politechnika Łódzka prezentuje nowe kierunki studiów, na które mogą zapisać się maturzyści. Znane są już terminy rekrutacji oraz limity miejsc.
  Nowe kierunki studiów w Politechnice Łódzkiej

  Nowe kierunki studiów w Politechnice Łódzkiej ©materiały prasowe

  Sukces Politechniki Łódzkiej
  Rekrutacja na studia pierwszego stopnia na Politechnice Łódzkiej rozpocznie się od 2 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 14 lipca 2017 r. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 25 lipca 2017 r. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia oferowanych na kilkudziesięciu kierunkach PŁ przygotowała 4750 miejsc oraz 1065 miejsc na studiach niestacjonarnych.

  Nowe kierunki na Politechnice Łódzkiej na studiach pierwszego stopnia  Inżynieria wzornictwa przemysłowego to kierunek uruchamiany na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Studia mają profil praktyczny i kończą się tytułem inżyniera. Trwają 4 lata. Na nowy kierunek przygotowano 30 miejsc.

  Politechnika Łódzka: Inżynierowie wybierają nowe studia

  Są to studia dla osób, które pasjonuje wzornictwo i chcą projektować praktyczne, designerskie produkty i usługi. Nowy kierunek łączy kompetencje inżynierskie, czyli znajomość techniki i technologii z rozwojem artystycznych pasji oraz ekonomiczną i marketingową wiedzą. Dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu studenci inżynierii wzornictwa przemysłowego poznają w teorii i praktyce, jak tworzyć projekty użytkowe dla firm produkcyjnych oraz badać i przewidywać zachowania konsumentów.

  Biomateriały inspirowane naturą to anglojęzyczne studia Advanced Biobased and Bioinspired Materials prowadzone przez Wydział Chemiczny we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ. Są to czteroletnie studia inżynierskie. Na chętnych czeka 30 miejsc.

  Natura bywa często dla inżynierów znakomitym wzorem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Trzeba tylko nauczyć się ją podglądać i czerpać z jej mądrości. Taki cel ma właśnie nowy kierunek studiów. Ich interdyscyplinarny charakter tworzy połączenie wiedzy z chemii, biologii, medycyny, fizyki i nauk technicznych. Studenci mają nauczyć się projektowania, wytwarzania i analizowania właściwości materiałów funkcjonalnych o znaczeniu biologicznym i medycznym, ich zastosowania oraz metod utylizacji. Program kształcenia uwzględnia także wiedzę o procesach technologicznych opartych na surowcach odnawialnych.

  Nowy kierunek na studiach drugiego stopnia  Rewitalizacja miast to interdyscyplinarny i międzyuczelniany kierunek o profilu praktycznym, który uruchamiany jest na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Studia będą prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim. Uczelnia planuje przyjąć 60 studentów.

  Mobility Week na PŁ. Politechnika zachęca do studiów i praktyk za granicą

  Interdyscyplinarność studiów przejawia się w równorzędnym traktowaniu zagadnień z zakresu nauk społecznych, przyrodniczych i technicznych, co pozwoli studentom na wszechstronne rozumienie zagadnienia rewitalizacji. Jednym z podstawowych celów kształcenia jest podejście projektowe, które koncentruje się na zarządzaniu specyficznymi, kompleksowymi projektami rewitalizacyjnymi dedykowanymi miastom. W trakcie studiów rozwijana i pogłębiana jest wiedza z zakresu m.in.: ekonomii, finansów, gospodarki przestrzennej, zarządzania, prawa, pracy socjalnej, socjologii, pedagogiki społecznej, animacji kulturowej oraz architektury i urbanistyki, budownictwa, a także inżynierii środowiska.

  Informacje o kierunkach, rodzajach i trybach studiów są podane na stronie rekrutacja.p.lodz.pl

  Przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Wyższa Szkoła Bankowa

  onlineekspertwsb

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Witam! Jako przedstawiciel Wyższej Szkoły Bankowej zapraszam z tego miejsca do zapoznania się ofertą studiów I stopnia w naszych oddziałach (m.in. w Gdańsku, Toruniu, Poznaniu czy Wrocławiu)....rozwiń całość

  Witam! Jako przedstawiciel Wyższej Szkoły Bankowej zapraszam z tego miejsca do zapoznania się ofertą studiów I stopnia w naszych oddziałach (m.in. w Gdańsku, Toruniu, Poznaniu czy Wrocławiu). Szczegóły oraz pełną listę dostępnych kierunków można znaleźć na stronie wsb.pl Warto zapisać się w terminie do 29 kwietnia. Można zyskać wtedy co najmniej 1000 zł - 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam!

  Pozdrawiam, Renata Mazur
  Online Ekspert WSB Studia I stopnia zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo