2/5 Zamknij

W niedzielę (31 maja) ruszają zapisy na studia rozpoczynające się w październiku 2020 r. w Politechnice Łódzkiej. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć

materiały PŁ

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

W niedzielę (31 maja) ruszają zapisy na studia rozpoczynające się w październiku 2020 r. w Politechnice Łódzkiej. Od tego dnia kandydaci planujący podjąć kształcenie w PŁ mogą rejestrować się w uczelnianym portalu rekrutacyjnym. W poniedziałek (1 czerwca) nabór zaczyna Uniwersytet Łódzki.

Jak dotąd, politechnika nie poinformowała zainteresowanych jej ofertą, kiedy te wirtualne zapisy się zakończą - ale władze uczelni zapowiedziały, że dostosują kalendarz naboru do terminu matur (od 8 czerwca) i do ogłoszenia ich wyników (11 sierpnia).

Oferta PŁ dla maturzystów to kierunki pierwszego stopnia: 3900 miejsc na studiach stacjonarnych (czyli na 39 kierunkach bezpłatnych) oraz 975 na niestacjonarnych (czyli na 10 kierunkach płatnych).
Najwięcej bezpłatnych miejsc - 210 - czeka na informatyce stosowanej oraz na informatyce: 180. Te kierunki należą do najbardziej obleganych w uczelni.

Miejsc w tegorocznym naborze politechniki jest mniej niż w rekrutacji 2019. Wtedy uczelnia przygotowała ich 4525 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia oraz 890 na niestacjonarnych. W lipcu PŁ przyjęła na nie wtedy odpowiednio 3620 i 569 osób. Ale po ogłoszeniu wyników głównej fazy naboru politechnika prowadziła jeszcze jego „dogrywkę” na mniej popularne studia.

Nowe kierunki PŁ to przede wszystkim oferta w języku angielskim - jak przekonują przedstawiciele politechniki - opracowana z partnerami z czołowych uczelni europejskich oraz amerykańskich, a także z firmami o zasięgu światowym. To np. studia Modelling and Data Science (czyli nauka o danych i modelowaniu komputerowym). Nowością prowadzoną w języku polskim jest kolejna informatyka - w ochronie środowiska.

Jak w poprzednich latach, PŁ stwarza możliwość wyboru w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej do ośmiu kierunków studiów i ustawienia ich w kolejności, począwszy od tego najbardziej wymarzonego. Kandydat trafia na ten, na który wystarcza mu punktów z matury.

>>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>> Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy