Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Półmaraton w Łowiczu 2013 [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Półmaraton w Łowiczu 2013, czyli XXXII Łowicki Półmaraton Jesieni
Półmaraton w Łowiczu 2013, czyli XXXII Łowicki Półmaraton Jesieni Krzysztof Szymczak
299 zawodników stanęło w niedzielę na starcie XXXII Łowickiego Półmaratonu Jesieni, wchodzącego w cykl sześciu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej mężczyzn został Damian Kabat z Bydgoszczy, który uzyskał bardzo dobry czas na dystansie 21 km 98 metrów - 1 godzina 9 minut i 7 sekund. Zaledwie o sekundę wyprzedził na mecie Bartosza Mazerskiego ze Sztumu. Minutę do zwycięzców stracił trzeci na mecie Kamil Sieradzki (Brzoza Biega) - 1.10,07

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Karolina Pilarska (Meta Lubliniec). Doskonały czas 1.20, 21 dał zawodniczce 16 pozycję w ogólnej klasyfikacji. Tylko piętnastu panów pobiegło szybciej. Druga wśród pań była Emilia Zielińska z Warszawy 1.27,02, a trzecia Agnieszka Łęcka, reprezentująca Golub Dobrzyń - 1.30,31.

Nagrodę specjalną otrzymał Mateusz Koziarski z Koluszek. A to dlatego, że zajął 32 miejsce w 32. Półmaratonie. Na ten ciekawy pomysł wpadł burmistrz Łowicza Jan Kaliński, który osobiście nadzorował wszystkie organizacyjne prace. - W biegu mamy dwóch szczególnych gości - zapowiadał spiker, łowiczanin Krzysztof Miklas. - To europoseł Wojciech Olejniczak, dziś prezes Polskiego Związku Triathlonu i czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski.

Europoseł zajął 173. pozycję, uzyskując wynik 1.51,45. Lepiej pobiegł chodziarz Robert Korzeniowski - 22 lokata z czasem 1.23,11. Dobrą formę zaprezentował Marcin Młynarczyk, dyrektor kancelarii marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Zajął 197 pozycję z czasem 1.54,18.

- Dyrektor musiał czuć zmęczenie, bo dzień wcześniej walczyliśmy w piłkarskich mistrzostwach Polski urzędów marszałkowskich, gdzie zajęliśmy piąte miejsce - poinformował nas Bogdan Krawczyk z departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W dotychczasowych biegach w cyklu Puchar Marszałka, które odbyły się w Pabianicach, Łodzi, Konstantynowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim i w niedzielę w Łowiczu udział wzięło blisko 4 tysiące biegaczy. Przed nami jeszcze jeden bieg - VII Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie, który odbędzie się 20 października.