Polscy rugbiści wygrali z Holandią. Wielkie emocje na Widzewie [ZDJĘCIA]

Dariusz KuczmeraZaktualizowano
Polscy rugbiści wygrali z Holandią. Wielkie emocje na Widzewie Łukasz Kasprzak
Po bardzo ciekawym meczu reprezentacja Polski w rugby wygrała na stadionie Widzewa z Holandią 14:13. To był mecz w ramach Rugby Europe Trophy.

Lepiej mecz zaczęli goście. Zdobyli pierwsze punkty po karnym i choć również po karnym Wojciecha Piotrowicza wyrównaliśmy, to kilkanaście minut później Polacy przegrywali już 3:13. Jeszcze przed przerwą Wojciech Piotrowicz z Ogniwa Sopot wykorzystał kolejnego karnego i zmniejszył straty do 7 punktów.

Po przerwie efektownym rajdem i przyłożeniem popisał się Wojciech Brzezicki z Budowlanych Lublin. Polska przegrywała 11:13. Do końca trwała zacięta walka. Sędzia w samej końcówce podyktował trzeciego karnego dla Polski i po raz trzeci niezawodny był Wojciech Piotrowicz. Brawo. Wojciech Piotrowicz doznał później kontuzji i z boiska został zniesiony przez kolegów.

Goście mieli jeszcze szansę, bo znów sędzia podyktował dla nich karnego. Holendrzy zrezygnowali z karnego i wybrali grę w młynie. Byli pod naszym polem punktowym, ale zgubili piłkę i nie wykorzystali szansy. Ależ były emocje.

Na trybunach zgromadziło się ponad 8 tysięcy widzów. W pierwszej drużynie grało czterech rugbistów Master Pharm Budowlanych: Adrian Ignaczak, Piotr Karpiński II, Michał Mirosz i Dawid Plichta oraz Paweł Poniatowski, gracz KS Blachy Pruszyński Budowlani i Creusot Bourgogne.

Polska - Holandia 14:13 (6:13).

Punkty dla Polski: Wojciech Piotrowicz 9, Wojciech Brzezicki 5.

Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Radosław Bysewski, Piotr Karpiński II, Paweł Poniatowski, Michał Mirosz, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta, Wojciech Piotrowicz, Wojciech Brzezicki, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Andrzej Charlat, Mateusz Lament. Trener: Blikkies Groenewald.