WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Polscy siatkarze plażowi nie zagrają na turnieju w Moskwie....

  Polscy siatkarze plażowi nie zagrają na turnieju w Moskwie. Wszystko przez PZPS

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W środę w Moskwie rozpoczyna się turniej Grand Slam w siatkówce plażowej. Na listach startowych próżno jednak szukać polskich par.
  W turnieju głównym miały prawo wystąpić 4 nasze duety, plasujące się wśród czołowych 24 w rankingu światowym: 11. miejsce zajmują Grzegorz Fijałek z UKS SMS Łódź i Mariusz Prudel, 18. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, 21. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a wśród kobiet 23. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Punkty rankingowe będą jednak zdobywać inni i tylko patrzeć, jak Polacy zaczną obniżać swoje notowania w światowej czołówce.

  Dlaczego Polaków nie ma w Moskwie? To jest kuriozalny pomysł Polskiego Związku Piłki Siatkowej na oszczędności. Od piątku do niedzieli w Niechorzu rozgrywane będą bowiem mistrzostwa Polski, w których udział wszystkich par jest obowiązkowy! To tak, jakby Polski Związek Tenisowy zorganizował mistrzostwa kraju w czasie Wimbledonu i kazał grać Jerzemu Janowiczowi z Łukaszem Kubotem zamiast z Andy Murrayem, a Agnieszce Radwańskiej z siostrą zamiast z Sereną Williams. Cały tenisowy świat śmiałby się z Polski!

  Kiedy 23 lipca w tekście "PZPS niszczy najmłodsze dziecko" alarmowaliśmy, że w połowie roku związek, uchodzący za jeden z
  najbogatszych w Polsce, nie ma pieniędzy na finansowanie wyjazdów czołówki na turnieje World Tour, działacze PZPS oburzyli się.
  Przestrzegaliśmy: taka polityka spowoduje, że nasze pary wypadną z czołówki list rankingowych, a odbudować aktualne pozycje będzie niezwykle trudno.

  To działanie destrukcyjne dla dynamicznie rozwijającej się - w znacznym stopniu dzięki działalności łódzkiego ośrodka przy SMS im. Kazimierza Górskiego - dyscypliny olimpijskiej, w której mamy piękne perspektywy w kontekście igrzysk Rio de Janeiro 2016.

  Otrzymaliśmy więc mgliste wyjaśnienie, które... nie wyjaśniło sedna sprawy. PZPS napisał w nim o mistrzostwach świata Mazury 2013, o tym, że wysyła reprezentantów na mistrzostwa Europy we wszystkich kategoriach wiekowych, do czego jest przecież związany przez finansujące te starty ministerstwo. Ani słowa natomiast o tym, dlaczego związek postawił czołowe pary przed alternatywą: albo będą latać na największe turnieje za swoje pieniądze, albo zostaną w domu i będą śledzić, jak ich nazwiska
  lecą w dół list rankingowych.

  Kolejne tegoroczne turnieje Grand Slam rozegrane zostaną w Pekinie (1-6 października) i Sao Paulo (8-13 października). Turnieje niższej kategorii Open odbędą się w Ugandzie, Chinach, Tajlandii i RPA. Odpowiedź na pytanie: czy przy takim podejściu do siatkówki plażowej PZPS wyśle tak daleko nasze pary nasuwa się sama.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo