Polska - Ukraina 4:1 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 wygrała 4:1 (3:0) z na początek swojego występu w UEFA Develepoment Tournament. Większość bramek biało-czerwone zdobyły jeszcze w pierwszej połowie piątkowego meczu, który został rozegrany na Stadionie Miejskim.

Bardzo szybki, żywy mecz oglądali od początku kibice zgromadzeni w piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim w Bełchatowie. Już w pierwszej minucie Alexis Legowski trafiła w słupek, a siedem minut później wynik otworzyła strzałem głową Klaudia Homa. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Kinga Kozak, która skrupulatnie wykorzystała błędy przeciwniczek.

Druga połowa prowadzona była już w wolniejszym tempie, a oba zespoły częściej grały piłką w środkowej strefie boiska. Dopiero na finiszu spotkania kibice zgromadzeni na stadionie oglądali jeszcze dwa gole. Najpierw honorowego gola dla
Ukrainek zdobyła Daria Tsikach, a wynik meczu w doliczonym czasie gry po ładnej indywidualnej akcji ustaliła Patrycja Biegun.

– Było to pierwsze spotkanie nowo powołanej grupy U-16. Miejmy nadzieję, że dla tych dziewcząt to początek ładnej przygody z futbolem. Uważam, że bardzo dobrze funkcjonowałyśmy dziś w pierwszej połowie meczu. Wszystkie nasze przedmeczowe plany zostały zrealizowane i przełożone na efekt bramkowy – cieszyła się po meczu Nina Patalon, opiekun reprezentacji. – Bardzo dziękujemy kibicom, którzy przyszli dzisiaj na stadion i wspierali nas w tym meczu. To dla tych dziewczyn
było bardzo miłe. Myślę, że granie na takich obiektach to też swego rodzaju wyróżnienie. Nie oszukujmy się, my też chcemy wychodzić na stadiony – kończy.

Był to pierwszy mecz reprezentacji Polski w turnieju UEFA Development, który w dniach 7-11 kwietnia rozegrany zostanie na boiskach województwa łódzkiego. W niedzielę na Stadionie Miejskim w Bełchatowie oglądać będziemy reprezentacje Słowacji i Ukrainy, a Polki w Aleksandrowie Łódzkim zmierzą się z Norwegią. 11 kwietnia ostatnie spotkania zawodów odbędą się w Łodzi.

Polska – Ukraina 4:1 (3:0)

1:0 – Klaudia Homa (8 min.)
2:0 – Kinga Kozak (14 min.)
3:0 – Kinga Kozak (25 min.)
3:1 – Daria Tsikach (78 min.)
4:1 – Patrycja Biegun (80 min.)

Polska: Kaźmierczak – Buszewska (67’ Rekus), Radochońska (40’ Iwaśko), Homa (67’ Czarny-Bojanowicz), Piechocka, Cichy, Kozak (40’ Biegun), Olszewska (40’ Basta), Legowski (57’ Hałatek), Rekus, Silny

Ukraina: Kryshyshyn (40’ Valchuk) – Lukach, Mazhara, Bilokur, Yanchuk (40’ Melnyk), Mospan (57’ Muliarets), Godunko (57’ Tsikach), Kotiash (68’ Lavruk), Kryvytska (68’ Savruk), Anatasiia, Kvach (40’ Pivovar)

Żółte kartki: Homa, Silny (obie Polska)

Sędzia główny: Sylwia Biernat