Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pomysł prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej ozdobi 18. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Wideo
od 16 lat
16 maja o godzinie 19 wystartuje sztandarowa marka biegowa Łodzi, czy organizowany już po raz 18 Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Osiemnaście mieć lat to nie grzech. Bieg osiągnął dojrzałość i ten piękny wiek był pretekstem dla pomysłu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. – Niech w biegu wezmą udział rówieśnicy, czyli osoby w wieku 18 lat, może znajdą się też tacy, którzy urodzili się 16 maja, czyli w dniu naszego biegu – mówiła prezydent Hanna Zdanowska.
– Doskonały pomysł, mamy nową kategorię biegu – podchwycił sugestię dyrektor biegu Jacek Chmiel.

Łódzki bieg szóstym biegiem w Polsce

Aniśmy się obejrzeli, a Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wkroczył w dorosłość. Dowód osobisty już ma, a na dowód tego podajemy fakt, że bieg jest jednym z najlepiej zorganizowanych i rozpoznawalnych tego typu biegów w Polsce.
Pod względem frekwencji w klasyfikacji biegów ulicznych na dystansie 10 km Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run jest na szóstym miejscu w kraju.
Zapisy do tegorocznej edycji biegu wystartują jutro (15 stycznia) o godz. 8 na stronie www.biegpiotrkowska.pl.

W tegorocznej edycji ma wystartować co najmniej 6 tys. osób dorosłych i około 2 tys. najmłodszych. Zapisy naszych milusińskich (pobiegną dzieci już w wieku 3 lat) rozpoczną się 1 marca.
– Mini Bieg zaplanowany jest tydzień po biegu głównym – ujawnił dyrektor Jacek Chmiel. – Bieg główny 16 maja o 19, a Mini Bieg zaplanowany jest na 24 maja.

Dochód dla Fundacji JiM pomagającej dzieciom z autyzmem

Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany Fundacji JiM, pomagającej dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W ubiegłym roku organizatorzy przelali na konto Fundacji Dom w Łodzi blisko 15 tys. zł.
– W tym roku wspieramy Fundację JiM, tegoroczna edycja biegu ma także charakter proekologiczny – mówił Marek Maruszak, prezes zarządu firmy Rossmann Run. – Kubki plastykowe dla biegaczy zastąpimy kubkami papierowymi i wykonanymi z trzciny cukrowej.

Nie zmienia się trasa biegu oraz miejsce startu i mety. Biuro zawodów będzie mieściło się w Sukcesji, a finisz przewidziany jest w al. Politechniki vis a vis Zatoki Sportu. Zawodnicy pobiegną al. Politechniki do al. Mickiewicza, następnie al. Kościuszki, ul. Zachodnią, Legionów do placu Wolności. Dalej trasa wiedzie ulicą Piotrkowską na południe. Uczestnicy pojawią się przy Białej Fabryce i wrócą ulicą Radwańską do al. Politechniki. Meta przy Zatoce Sportu.
– Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, wielu organizatorów narzeka na słabe zainteresowanie, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję – mówił Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego zawody. – Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się naprawdę ciekawymi miejscami, ale magnesem dla uczestników jest przede wszystkim sama ulica Piotrkowska.

Trzy następne lata współpracy z siecią drogerii Rossmann

Przed Biegiem Ulicą Piotrkowską Rossmann Run spokojna przyszłość, bo właśnie poinformowano, że umowa organizatorów z tytularnym partnerem została przedłużony o kolejne trzy lata. Obie strony współpracują ze sobą już od siedmiu lat.
Uczestnicy biegu tradycyjnie otrzymają koszulki i medale. Ponadto przygotowane dla nich zostaną posiłek, napoje i bogaty pakiet startowy, o który zadbają liczni partnerzy i sponsorzy, w tym miasto Łódź, województwo łódzkie i Politechnika Łódzka. Przez pierwsze dwa dni wpisowe wynosić będzie 40 zł.
– Cieszę się bardzo, że tak znana firma, jak Rossmann ma siedzibę w Łodzi i organizuje dla mieszkańców naszego miasta ciekawe projekty – dodała prezydent Hanna Zdanowska.
– Od początku współpracy chcieliśmy poprzez tę imprezę promować zdrowy tryb życia oraz rodzinny i aktywny wypoczynek – mówił prezes Marek Maruszak.

Od wielu lat Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run odbywa się w godzinach wieczornych, przez co atmosfera jest wyjątkowa. Liga Mistrzów odbywa się wieczorami, a nasz łódzki bieg to wśród biegów prawdziwa Champions League. ą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki