Pomysłodawca skoku stulecia aresztowany tymczasowo w...

  Pomysłodawca skoku stulecia aresztowany tymczasowo w Poznaniu

  Wiesław Pierzchała

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pomysłodawca skoku stulecia aresztowany tymczasowo w Poznaniu
  Grzegorz Ł., który uważany jest za pomysłodawcę słynnego skoku stulecia w Swarzędzu latem 2015 roku, kiedy z konwoju bankowego zrabowano 8,2 mln zł, został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Za kratami przebywa w Poznaniu, gdzie toczy się śledztwo przeciw niemu.
  Pomysłodawca skoku stulecia aresztowany tymczasowo w Poznaniu
  Wcześniej podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, 52-letni Grzegorz Ł., były policjant i wiceprezes firmy ochroniarskiej w Łodzi, usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia mienia wielkiej wartości.

  Jak nas poinformował Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Grzegorz Ł. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.
  Grozi mu do 10 lat więzienia. Jego sprawa najpewniej zakończy się sporządzeniem aktu oskarżenia i skierowania go do Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym zostali skazani pozostali oskarżeni w tej sprawie.

  Chodzi o fałszywego konwojenta Krzysztofa W. i jego kompanów, którzy zostali skazani przez Sąd Okręgowy na kary kilku lat więzienia. Odwołali się od wyroku. Ich sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który jednak nie zajął się sprawą, bowiem postanowił poczekać na ekstradycję Grzegorza Ł. z Ukrainy (gdzie został zatrzymany) do Polski. Ta niedawno nastąpiła i w ten sposób sąd będzie mógł przesłuchać Grzegorza Ł. w roli świadka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo