Popis ŁKS Commercecon, Grot Budowlani na karuzeli. ŁKS wyprzedził Budowlanych

Kibice ŁKS Commercecon przeżyli chwile radości
Siatkówka. Po wysoko przegranych meczach z liderem i wiceliderem tabeli, siatkarki ŁKSCommercecon i Grot Budowlanych rywalizowały z drugą i trzecią drużyną Tauron Ligi.

Drużyna ŁKS Commercecon grała w Łodzi. Przegrała pierwszego seta z wiceliderem z Polic, ale po drugiej partii wyrównała stan meczu. Trzeci set był bardzo ciekawy. Wiewióry przegrywały 16:20, ale potrafiły wyrównać i wyjść na prowadzenie 22:21, 23:22. Po ataku Martyny Grajber mamy piłkę setową 25:24, następnie kolejną 26:25. Po błędzie rywalek łodzianki wygrywają ważny etap meczu. Kibice ŁKS biją brawo.
Czwarty set. Wiewióry prowadzą 20:19. Joanna Pacak popisuje się zagrywką na 21:19. Po ataku Veroniki Jones-Perry ŁKS prowadzi 23:21. Mamy piłkę meczową (24:22) po błędzie rywalek. Atak Julity Piaseckiej kończy wielki mecz ŁKS Commercecon. MVP meczu zostaje Kamila Witkowska.

Siatkarki Grot Budowlanych grały z rewelacyjną Legionovią i nie przestraszyły się objawienia ligi. Pierwszy set całkowicie należał do łodzianek – wygrały do 17, choć było już nawet 23:13 dla Grot Budowlanych Łódź. To nokaut.
W drugim secie role się odwróciły. Gospodynie prowadziły już 12:4, a wygrały seta do 13. Karuzela siatkarska kręciła się nadal. W trzeciej partii łodzianki znów przeważały i wygrały partię do 16 głównie dzięki skutecznym atakom Any Cleger i Zuzanny Góreckiej.
Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka dobrze zaczęły czwartego seta – od prowadzenia 3:0, ale płonne nadzieje. Lepsze były gospodynie.
O wyniku meczu zdecydował tie-break. Trwała wyrównana walka. Zmiana stron przy stanie 8:7 dla łodzianek. Później notujemy: 12:12 i 13:13. Dwa ataki Aleksandry Gryki i Olivii Różański dały zwycięstwo Legionovii. Łodzianki były blisko sukcesu. Szkoda... ą
ŁKSCommercecon – Chemik Police 3:1 (20:25, 25:20, 27:25, 25:22)
ŁKS Commercecon: Martyna Grajber 4, Kamila Witkowska 12, Roberta Ratzke 4, Veronica Jones-Perry 20, Klaudia Alagierska 13, Weronika Sobiczewska 15, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Krystyna Strasz, Pietra Jukoski, Joanna Pacak 1, Ivna Colombo, Julita Piasecka 3. Trener: Michał Masek.
Legionovia – Grot Budowlani Łódź 3:2 (17:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13)
Grot Budowlani: Monika Fedusio 9, Anna Lewandowska 5, Ana Cleger 20, Zuzanna Górecka 15, Małgorzata Lisiak 7, Martyna Łazowska 2, Justyna Łysiak (l) oraz Paulina Damaske 4, Julia Szczurowska 2, Justyna Kędziora. Trener: Jakub Głuszak.
Inne mecze TauronLigi: Developres Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:1.