MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia psychologii prokreacji już otwarta. Pomogą, gdy problem z ciążą lub jej brakiem

Redakcja
Grzegorz Gałasiński
Przy szpitalu im. Rydygiera w Łodzi otwarto poradnię psychologii prokreacji dla kobiet i mężczyzn. Porady finansowane będą z budżetu miasta.

Poradnia przeznaczona jest dla osób, które mają trudności z poczęciem dziecka, problemy emocjonalne w trakcie ciąży lub po urodzeniu maleństwa. Wiele par boryka się także z utratą ciąży i oni również znajdą pomoc w poradni.

- Będą to spotkania dla małżeństw, par oraz indywidualne dla kobiet i mężczyzn - mówi Jarosław Rakoczy, psycholog w Miejskim Centrum Medycznym im. Rydygiera w Łodzi. - Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cały proces in vitro to dla wielu par gehenna. Pojawiają się niepowodzenia, rozterki, trudne decyzje i w tej drodze potrzebują oni wsparcia. Niełatwo jest rozmawiać nawet z bliskimi o tym wszystkim co związane z płodnością czy bolesnymi stratami - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Szpital im. Rydygiera w Łodzi. Zakończył się remont porodówki

Poradnia będzie przyjmować od 13 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18. Wizyty w placówce finansuje łódzki magistrat. Na ten rok przeznaczył 45 tysięcy złotych, w kolejnych latach finansowanie ma być na tym samym poziomie. Jeśli potrzeby będą większe, kwota ta również powiększy się.

- Na poziomie kraju próbuje się ograniczyć prawa kobiet, dostęp do antykoncepcji, do in vitro, próbuje się zredukować opiekę okołoporodową, Łódź staje w opozycji do tego. Mamy program in vitro, darmową poradnię laktacyjną, a teraz poradnię psychologii prokreacji - mówi Adam Wieczorek, przewodniczący komisji zdrowia Rady Miasta Łodzi.

Finansowanie wizyt w poradni z miejskiego budżetu obejmuje tylko mieszkańców Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Szpital im. Rydygiera w Łodzi. Zakończył się remont przychodni, szpital teraz zmieni nazwę

ZOBACZ |Gdańsk dofinansuje mieszkańcom in-vitro. Radni PiS przeciwko uchwale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki