Porażka siatkarek Budowlanych Łódź z Atomem Treflem Sopot [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Po raz pierwszy od ośmiu spotkań siatkarki Budowlanych nie zdobyły punktu, przegrywając w Atlas Arenie z mistrzem Polski Atomem Treflem Sopot 1:3. Wbrew temu, co może sugerować wynik łodzianki były bliskie sprawienia niespodzianki.

Najlepszy w wykonaniu Budowlanych był pierwszy set, a najbardziej emocjonujący czwarty. Drużyna trenera Macieja Kosmola rozpoczęła skoncentrowana i w pierwszej fazie grała koncertowo. Było już 13:8 dla Budowlanych, a później 19:12. Łodzianki potrafiły wykorzystać to, że długo nie zdołała wejść w uderzenia najlepsza atakująca ORLEN Ligi Australijka Rachel Rourke. To nie był również mecz Magdaleny Piątek.

Mistrzynie kraju poderwały się i zmniejszyły straty do 3 punktów (22:19 i 23:20), ale łódzki zespół nie wypuścił inicjatywy z rąk i wygrał do 21. Druga partia rozpoczęła się od 0:4, ale wkrótce było 13:12 po asie serwisowym Courtney Thompson. Amerykańska rozgrywająca wraz z libero Agatą Durajczyk i Dorotą Ściurką grały znakomicie w obronie i to był klucz do sukcesu. Także pozostałe łódzkie siatkarki świetnie w poniedziałek broniły i za ten element gry należą się drużynie największe pochwały.

Po drugiej stronie siatki indywidualnością była libero Mariola Zenik, która "podnosiła z podłogi" niesamowicie trudne piłki. Dobra gra w obronie obu zespołów sprawiła, że gra była momentami widowiskowa. Łodziankom wystarczyło koncentracji do 14:15. Wkrótce Trefl odskoczył na 16:20 i 17:24, a partię skończyła przy drugim setbolu atakiem "Kiki" Coimbra.

Gra Budowlanych "rozsypała się" i w trzeciej partii nie potrafiły odnaleźć się. Trener Maciej Kosmol posadził na ławkę Courtney Thompson i Magdalenę Piątek, które zastąpiły Marta Wójcik i Katarzyna Bryda. Obie radziły sobie bardzo dobrze. Set miał kilka faz. Kiedy było 2:9 wydawało się, że jest "po meczu", ale łodzianki doprowadziły do 12:13.

Później zrobiło się 16:20, ale dwa świetne zagrania Doroty Ściurki dały remis 21:21. Chwilę później atak i as serisowy Katarzyny Brydy dały Budowlanym prowadzenie 23:22. Przypadkowe zagranie Izabeli Bełcik i atak Rourke i 23:24. Sprytną kiwką odpowiedziała Marta Wójcik (24:24). Po ataku Klaudii Kaczorowskiej popisowa akcja Dominiki Golec i 25:25! Łodzianki nie zdołały jednak zatrzymać Rachel Rourke, przegrywając seta do 25 i mecz 1:3.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:21, 18:25, 21:25, 25:27)

Budowlani: Thompson 5, Mikołajewska 9, Pycia 11, Piątek 8, Ściurka 15, Golec 6, libero Durajczyk oraz Bryda 13, Wójcik 2, Kruk 1. Trener: Maciej Kosmol.

Trefl: Wilk 2, Podolec, Łukasik 13, Rourke 15, Coimbra 16, Szeluchina 11, libero Zenik oraz Bełcik 2, Kaczorowska 11, Kwiatkowska, Cabrera 2, Kuziak. Trener: Adam Grabowski.