MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Matce Polce. Zakończył się remont kolejnej części. Nowa część oddziału ciąży zagrożonej już gotowa

Matylda Witkowska
Wyremontowane pomieszczenia oddziału ciąży zagrożonej łódzkiej Matki Polki już służą pacjentkom
Wyremontowane pomieszczenia oddziału ciąży zagrożonej łódzkiej Matki Polki już służą pacjentkom ICZMP
Kolejna część porodówki w łódzkiej Matce Polce jest już po remoncie. Kobiety czekające na poród przebywają w pastelowych wnętrzach oddziału ciąż powikłanej. Prace trwają na kolejnym oddziale. Remont całej części położniczej ma się zakończyć latem.

Kolejne pomieszczenia porodówki w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeszły remont. Od kilku tygodni pacjentki czekające na poród na oddziale ciąży powikłanej spędzają czas w odnowionych pokojach z węzłami sanitarnymi i nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. Wnętrza utrzymane są w kolorach białym i niebieskim, ozdobą oddziału jest duża fototapeta przedstawiająca macierzyństwo.

To trzeci etap wielkiego remontu części położniczej Matki Polki. W ubiegłym roku w czerwcu i we wrześniu oddano do użytku wyremontowano oddziały poporodowe. Są utrzymane w podobnej stylistyce w kolorach różowym i niebieskim. Zostały jeszcze dwa etapy prac. Koszt całej inwestycji wynosi 30 mln zł. Prace mają się zakończyć w wakacje.

Porodówka w Matce Polce po remoncie. Klinika położnictwa i ginekologii przyjęła pierwsze pacjentki ZDJĘCIA

Grzegorz Lewczuk, zastępca dyrektora ds. administracji i rozwoju ICZMP zwraca uwagę, że wyremontowane oddziały w pełni spełniają współczesne standardy przyjmowania pacjentów. - Zwiększyła się ich przestronność, a przestrzeń dla pacjentów jest doświetlona i umila pobyt w naszym szpitalu - mówi.

Druga część inwestycji to potężna przebudowa bloków porodowych Matki Polki. Nie były one gruntownie remontowane od budowy szpitala w latach 7-tych. - Część kobiet z Łodzi i Polski może kojarzyć zielone kafelki naszych bloków porodowych - mówi Grzegorz Lewczuk.

Remont bloków porodowych rozpoczął się pod koniec 2020 roku i jest na półmetku. Zakończone są prace wyburzeniowe i ciężkie prace budowlane. Układane są już instalacje, oraz stawiane ścianki działowe. Koszt tej inwestycji to 20 mln zł.

Oba remonty finansowane są w 85 proc. ze środków unijnych, 15 proc. wynosi dotacja od ministerstwa zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki