Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porwanie dziecka w Wieluniu. Porywacz żądał okupu od rodziców. Policjanci CBŚP zatrzymali 25-letniego mężczyznę ZDJĘCIA FILM

OPRAC.: (fed)
- Z wstępnych ustaleń policjantów i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wynika, że podejrzany postanowił szybko zdobyć pieniądze, porywając dziecko dla okupu - informuje KWP. - W tym celu wytypował idącego ulicą chłopca, wciągnął go do samochodu, a następnie zażądał od rodziców pieniędzy. Zanim podjął okup, uwolnił dziecko i tu do akcji wkroczyli policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli działania blokadowo-kontrolne na ulicach okolicznych powiatów. W akcję włączono także śmigłowce policyjne, których załogi przeszukiwały teren z powietrza.25-latek w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu usłyszał zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu, a następnie został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.Za bezprawne pozbawienie wolności grozić może kara nawet 15 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.
- Z wstępnych ustaleń policjantów i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wynika, że podejrzany postanowił szybko zdobyć pieniądze, porywając dziecko dla okupu - informuje KWP. - W tym celu wytypował idącego ulicą chłopca, wciągnął go do samochodu, a następnie zażądał od rodziców pieniędzy. Zanim podjął okup, uwolnił dziecko i tu do akcji wkroczyli policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli działania blokadowo-kontrolne na ulicach okolicznych powiatów. W akcję włączono także śmigłowce policyjne, których załogi przeszukiwały teren z powietrza.25-latek w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu usłyszał zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu, a następnie został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.Za bezprawne pozbawienie wolności grozić może kara nawet 15 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. mat. policji
Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w piątek (2 października), miał porwać dla okupu dziecko. Miał to być sposób na szybkie zdobycie pieniędzy. Teraz czeka go długi czas za kratami.

PORWANIE DZIECKA, WIELUŃ

O akcji policji związanej z porwaniem nastolatka, pisaliśmy już w piątek. W niedzielę, policja ujawniła szczegóły porwania i całej akcji mającej na celu zatrzymanie porywacza.

- W piątek, 2 października, około południa, na jednej z ulic w Wieluniu uprowadzone zostało dziecko - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji. - Krótko po tym do rodziców zadzwonił porywacz z żądaniem okupu. Informacja o zdarzeniu dotarła do wieluńskiej Policji.

W sprawę zaangażowani zostali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Opola i łódzkiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz grupy z tzw. „łowców cieni” CBŚP.

TAK PISALIŚMY O PORWANIU DZIECKA

Trwa policyjna obława w związku z porwaniem dziecka. Jak się dowiedzieliśmy, sprawę nadzoruje Centralne Biuro Śledcze. Na chwilę obecną Komenda Wojewódzka Policji nie udziela więcej informacji. Joanna Kącka, rzeczniczka KWP zapewnia, że w stan gotowości postawieni zostali policjanci z wielu komend policji.CO Z PORWANYM DZIECKIEM? CZYTAJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE

Porwanie dziecka! Obława na sprawców. CBŚ w akcji! "Dziecko ...

Porwanie dziecka Wieluń - blokady drogowe w trzech województwach

- Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, zbierali szczegółowe informacje, weryfikowali je, analizowali wszystkie szczegóły - relacjonują policjanci. - W takich sprawach czas i brak rozgłosu ma ogromne znaczenie. Gdy dziecko było już bezpieczne, szeroko zakrojona akcja policyjna skoncentrowała się na zatrzymaniu porywacza. Zorganizowano posterunki blokadowo-pościgowe w trzech województwach. Policjanci z Łodzi, Opola, Wrocławia i CBŚP działali błyskawicznie. Każdy z policjantów, biorących udział w akcji, miał przydzielone konkretne zadanie.

Jeszcze tego samego dnia, przed godziną 18:00, policjanci CBŚP zatrzymali w powiecie kluczborskim, 25-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, kominiarkę, nóż i atrapę broni.

Porwał dziecko, by szybko zdobyć pieniądze

- Z wstępnych ustaleń policjantów i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wynika, że podejrzany postanowił szybko zdobyć pieniądze, porywając dziecko dla okupu - informuje KWP. - W tym celu wytypował idącego ulicą chłopca, wciągnął go do samochodu, a następnie zażądał od rodziców pieniędzy. Zanim podjął okup, uwolnił dziecko i tu do akcji wkroczyli policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli działania blokadowo-kontrolne na ulicach okolicznych powiatów. W akcję włączono także śmigłowce policyjne, których załogi przeszukiwały teren z powietrza.

25-latek w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu usłyszał zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu, a następnie został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za bezprawne pozbawienie wolności grozić może kara nawet 15 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki