Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porwanie w Łasku. Sześć osób aresztowanych za uprowadzenie dla okupu

Jaroslaw Kosmatka
Jaroslaw Kosmatka
13.10.2015 lodz lotnisko im. reymonta port lotniczy, dowodzctwo operacyjne sil zbrojnych cwiczenia renegade - sarex 15/ii scenariusz cwiczen ma na celu koordynacje posczegolnych sluzb w sytuacji porwania samolotu i negocjowania z rzekomymi porywaczami ktorzy chca porosic o azyl w polscenz. fot. pawel lacheta/ express ilustrowany/ polska press
13.10.2015 lodz lotnisko im. reymonta port lotniczy, dowodzctwo operacyjne sil zbrojnych cwiczenia renegade - sarex 15/ii scenariusz cwiczen ma na celu koordynacje posczegolnych sluzb w sytuacji porwania samolotu i negocjowania z rzekomymi porywaczami ktorzy chca porosic o azyl w polscenz. fot. pawel lacheta/ express ilustrowany/ polska press Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd aresztował sześciu podejrzanych o uprowadzenie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali łącznie 10 osób związanych z porwaniem dla okupu.

Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu wniosek o aresztowanie sześciu osób podejrzanych o uprowadzenie. Policjanci zatrzymali do sprawy łącznie 10 podejrzanych o uprowadzenie mężczyzny.

Mężczyzna został porwany 31 sierpnia. Bandyci przetrzymywali go w zamkniętym pomieszczeniu dodatkowo wiążąc mu ręce i nogi oraz kneblując usta. Śledztwo zostało wszczęte w chwili, gdy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi otrzymali informację o możliwym porwaniu dla okupu. Sprawcy za uwolnienie mężczyzny zażądali od rodziny mężczyzny 100 tysięcy złotych.

Porywaczom grozi nawet do 25 lat więzienia. Jeśli sąd uzna ich winę minimalnie zostaną skazani na 5 lat pozbawienia wolności za porwanie dla okupu.

- Wszystkie informacje, które mogliśmy przekazać w sprawie na tym etapie śledztwa zostały przekazane - mówi prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratora Okręgowe w Sieradzu.

Ofiarę związaną z zakneblowanymi ustami porywacze wywieźli w nieznane miejsce. Zadzwonili do członków jego rodziny, grożąc że mężczyzna zostanie pozbawiony życia, jeśli nie zostanie za niego zapłacony okup w wysokości 100 tysięcy złotych.

Rodzina, bojąca się o bezpieczeństwo mężczyzny, przekazała informację o porwaniu policjantom dopiero 1 września. Sprawą uprowadzenia zajęli się natychmiast funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Centralnego Biura Śledczego Policji. Dzięki ich zaangażowaniu jeszcze tego samego dnia udało się doprowadzić do uwolnienia mężczyzny oraz zatrzymania pierwszych sprawców. W akcji udział wzięli policyjni antyterroryści, którzy po rozpoznaniu sytuacji weszli do pomieszczeń, w których przetrzymywany był mężczyzna.

Sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu 6 doprowadzonych przez policję mężczyzn w wieku od 21 do 44 lat.

- Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa i na tym etapie nie mogę zdradzać więcej szczegółów dla dobra śledztwa - mówi prokurator Jolanta Szkilnik.

Wzięcie zakładnika w celu wymuszenia okupu, które łączy się ze szczególnym udręczeniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 22-28 sierpnia 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki