Pościg na ulicach Łodzi. Kierowca bmw ścigał pijanego...

  Pościg na ulicach Łodzi. Kierowca bmw ścigał pijanego sprawcę kolizji [ZDJĘCIA]

  Jarosław Kosmatka, Andrzej Boratyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ford mondeo uszkodził na parkingu przy ul. Ossowskiego jeden z samochodów
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  Pijany mężczyzna został we wtorek złapany po długim pościgu. Jest on właścicielem forda, który brał udział w dwóch kolizjach - najpierw z bmw na al. Włókniarzy, a potem z audi na ul. Ossowskiego. To jednak nie on prowadził w tym czasie samochód. Ustalono, że za kierownicą siedziała dwójka jego znajomych, którzy prawdopodobnie byli pijani i chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekli. Teraz szuka ich policja.
  Do zderzenia bmw i forda mondeo doszło na wschodniej nitce al. Włókniarzy przed skrzyżowaniem z ul. Legionów, gdzie kierowca bmw zatrzymał się na czerwonym świetle. Przed nim stało jeszcze kilka samochodów. Wtedy w tył bmw uderzył ford mondeo.

  Gdy kierowca bmw wysiał ze swojego samochodu i zbliżał się do forda, kierowca tego auta nagle skręcił w prawo w ul. 1 Maja i zaczął uciekać. Kierowca bmw szybko wsiadł do swojego samochodu i zaczął go gonić. Jak udało nam się ustalić, mondeo jechały łącznie cztery osoby: trzech mężczyzn i jedna kobieta. Za kierownicą siedział wówczas jeden z mężczyzn.

  Kierowca forda, widząc goniące go bmw, uciekał ulicami 1 Maja, Zieloną i Kasprzaka, którymi dojechał do ul. Lorentza. Tam zatrzymał samochód, wysiadł i uciekł wraz z jednym mężczyzną siedzącym z tyłu. Za kierownicą usiadła wtedy kobieta, która nie zamierzała się poddać i ruszyła w stronę ul. Ossowskiego, gdzie postanowiła zaparkować.

  Zrobiła to jednak tak niefortunnie, że uszkodziła stojące na parkingu audi 80. Kobieta widząc zbliżającego się kierowcę bmw, też postanowiła wysiąść i uciec. W aucie został tylko jeden mężczyzna, który jak się okazało był jego właścicielem. Na parkingu został zatrzymany przez kierowcę i pasażerkę bmw, którzy potem na miejsce wezwali policję.

  Funkcjonariusze z drogówki zbadali trzeźwość zatrzymanego mężczyzny, który jak się okazało w organizmie miał 1,8 promila alkoholu. Zatrzymany zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje. Jego zeznania mają pomóc policji w ustaleniu tego, z kim jechał i kto siedział za kierownicą jego forda.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ANTYKOMOR

  BOSS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Wschodnia nitka jak to brzmi po europejsku. a korki przez te wygłupy były az to ul. Limanowskiego.. Tragediaaa ... MIELISCIE POpaprańcy budowac autostrady

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bohaterska postawa

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 9

  W dowód wdzięczności kierowca bmw dostanie od policji mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości.Mało tego,jak piszą panowie z "Dziennika",teraz będą ustalać,kto siedział za kierownicą...rozwiń całość

  W dowód wdzięczności kierowca bmw dostanie od policji mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości.Mało tego,jak piszą panowie z "Dziennika",teraz będą ustalać,kto siedział za kierownicą bmw.Ford,jako auto sprawców wypadku,zszedł na dalszy plan.zwiń

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny