Pościg za piratem drogowym

  Pościg za piratem drogowym

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pościg za piratem drogowym. Policja ścigała kierowcę uciekającego przez lasy pod Pabianicami.

  Pościg za piratem drogowym. Policja ścigała kierowcę uciekającego przez lasy pod Pabianicami. ©Arkadiusz Gola Polskapresse/archiwum

  Pabianiccy policjanci ścigali 18-latka z Łasku, który wziął kluczyki od samochodu bez zgody rodziców i zaprosił na przejażdżkę dwóch kolegów. Kłopot w tym, że chłopak nie miał prawa jazdy i przejażdżka, zamieniła się w szaloną ucieczkę przed policją.
  Pościg za piratem drogowym. Policja ścigała kierowcę uciekającego przez lasy pod Pabianicami.

  Pościg za piratem drogowym. Policja ścigała kierowcę uciekającego przez lasy pod Pabianicami. ©Arkadiusz Gola Polskapresse/archiwum

  W środę o godzinie 18. zaskoczeni policjanci na ul. Broniewskiego w Pabianicach zauważyli peugeota pędzącego pod prąd. Chcieli zatrzymać samochód, ale 18-latek zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg. Zaalarmowali również oficera dyżurnego, który wysłał na pomoc wsparcie i po chwili chłopaka ścigało kilka radiowozów policyjnych. 18-latek wyjechał z Pabianic i popędził w stronę Hermanowa, Terenina i Pawlikowic.

  - Uciekinier jechał środkiem jezdni spychając inne samochody na pobocze i zajeżdżając drogę radiowozowom - powiedziała podkomisarz Joanna Szczęsna z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

  Funkcjonariusze dogonili 18-latka na leśnym dukcie między Dłutowem a Mierzączką i zablokowali mu drogę radiowozami. Niedopowiedzialny młodzieniec wyskoczył z pojazdu i uciekł do lasu. To samo zrobili jego koledzy. Policjanci nie dali rady ich dogonić.

  Ścigany kierowca dotarł do domu w Dłutówku. Był tak wykończony ucieczką, że poprosił właścicieli o coś do picia. Właściciele posesji od razu zorientowali się, że coś jest nie tak i zawiadomili policjantów, którzy przyjechali i zatrzymali chłopaka. 18-latek był trzeźwy. Wyjaśnił, że uciekał, bo nie miał prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego samochodu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo