Poseł Cezary Tomczyk: W PO nie ma "martwych dusz" [WYWIAD]

  Poseł Cezary Tomczyk: W PO nie ma "martwych dusz" [WYWIAD]

  rozm. Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Z Cezarym Tomczykiem, posłem z Sieradza i wiceprzewodniczącym komisji wyborczej Platformy Obywatelskiej, rozmawia Marcin Darda.
  Cezary Tomczyk jest posłem PO z Sieradza

  Cezary Tomczyk jest posłem PO z Sieradza ©fot. Dariusz Piekarczyk

  Fatalna frekwencja w wyborach szefa PO, nie sądzi Pan? Gdy w prawyborach kandydata na prezydenta było 47 proc., w PO pojawiły się sugestie, że to partia sztucznie napompowana. Teraz jest nieco ponad 50 proc., czyli poprawa niewielka...

  Poprawa niewielka, ale ważne, że przekroczyliśmy 50 proc. Poza tym wybory, czy to powszechne, czy w PO, to jest ciągle prawo, a nie obowiązek. Cele były dwa: poprawić wynik z prawyborów i przekroczyć 50 proc. frekwencji. To się udało.

  Ale frekwencja pokazała, że prawie połowa PO jest nieaktywna. Prof. Andrzej Rychard mówi, że to po prostu rozczarowanie Donaldem Tuskiem.

  Powodów akurat takiej frekwencji było pewnie kilkanaście. Trzeba pamiętać, że dwa tysiące osób w ogóle nie odebrało swoich kart do głosowania, a to kolejne uciekające procenty w całej liczbie 42 tys. 600 kart, które zostały rozesłane.

  Może to te "martwe dusze", czyli fikcyjni członkowie Platformy?

  Nie ma martwych dusz w PO. Wiemy o tym, bo mamy "odbiory" z poczty, więc znamy przyczyny. Nie wszystkie adresy są aktualne. Sam znam takie przypadki z własnego podwórka. Ktoś zapomniał, ktoś wyjechał na urlop... Po to była ta weryfikacja, by wyeliminować martwe dusze, a poddał się jej każdy członek PO. Do mnie dzwoniono z pytaniami o adres, numery telefonów, a skoro dzwoniono do posłów, to dzwoniono do wszystkich i ta weryfikacja była rzetelna.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo