18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pospiesz się

Witaszczyk na dziś
Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk Dziennik Łódzki/archiwum
Pospiesz się, po Nowym Roku wydasz więcej! - alarmuje rmf24.pl. Prawda, jeśli w tym tygodniu nie zgromadzisz zapasu papierosów, nie nalejesz do baku oleju napędowego, nie kupisz ubranek dla dzieci - potem zapłacisz więcej. Więcej wydasz na elektryczność i gaz. Niestety, tych ostatnich dóbr nie da się kupić na zapas.

Część podwyżek "funduje" nam Unia Europejska. To "dzięki" niej Polska musi stosować wyższą akcyzę na olej napędowy, co nie będzie zmartwieniem wyłącznie posiadaczy aut z silnikami wysokoprężnymi, ale wszystkich Polaków - transport osobowy i towarowy oparty jest na "dieslu". Wszystko musi więc zdrożeć. Mniejsza z papierosami, kto chce się truć drogo, niech się truje. Ale ubranka dla dzieci obłożone horrendalnym, 23-procentowym VAT-em?! W czasie, kiedy Polska się starzeje, a faktyczna liczba mieszkańców zmalała o ponad milion? Z demokratycznej Polski dobrobytu uciekło więcej ludzi niż z peerelowskiej biedy!

Na co pójdą pieniądze uzyskane z wyższej akcyzy i podatków? Potrzeby państwa są ogromne, a dziura budżetowa wielka. M.in. przez cały przyszły rok trzeba będzie utrzymywać polski kontyngent wojskowy w Afganistanie. W tym roku oficjalnie wydaliśmy na to 2 miliardy zł. Oficjalnie. No, ale Polska jest globalnym mocarstwem; ma interesy na całym świecie, więc w ich obronie polski żołnierz musi przelewać krew tam, gdzie go wyśle prezydent USA. A my za to musimy płacić.

No, i jeszcze potrzebne są 2 miliony zł na iPady dla 560 posłów i senatorów. Niech się bawią za nasze.
Jerzy Witaszczyk

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki