Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstała pierwsza w Skierniewicach stacja do ładowania samochodów elektrycznych

Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska
Wraz z budową pierwszego w Skierniewicach w pełni ekologicznego budynku, powstała, również pierwsza, stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Wszystko to zaś w Business Center, które jeszcze kilka lat temu straszyło wyglądem.

Business Center w Skierniewicach to była ruina

Do roku 2016 właścicielem budynku był Holender, który nie inwestował w remonty i modernizacje. W czerwcu 2016 BC nabył skierniewicki przedsiębiorca. Pierwsze remonty jakie zaczęły być przeprowadzane dotyczyły wnętrza budynku – centralnego ogrzewania, które było w opłakanym stanie. Najemcy lokali narzekali, że w okresie grzewczym temperatura w ich pokojach nie osiągała 18 stopni Celsjusza.
Już w roku 2016 rozpoczęła się wymiana stolarki okiennej. Okna, które były w budynku pochodziły z demontażu w Holandii. Proces wymiany rozpoczęto od okien w najgorszym stanie. W chwili obecnej już wszystkie okna są nowe i szczelne. Trwają również prace związane z ocieplaniem budynku. Dzięki czemu straty ciepła zostały ograniczone. Inwestycje te pochłonęły setki tysięcy złotych.

-Nie liczymy na zarobek, czy szybki zwrot inwestycji – przyznaje Adam Keller, właściciel budynku. - Chodzi nam o to, aby budynek był ekologiczny. To jest nasz główny cel. Właśnie dlatego też inwestujemy w ekologiczne rozwiązania. Chociażby fotowoltaikę.

Postawili na ekologię

Na dachu budynku, po jego kapitalnym remoncie zostały zamontowane panele słoneczne, których wydajność to 50 kW. Nie zasilą one w pełni budynku, jednak w planach jest powiększenie ilości paneli.

-Nasze zamiary musimy dostosowywać do prawa, póki co mogliśmy zamontować taką ilość paneli. Jednak, jeżeli będzie taka możliwość, będziemy rozważać instalację kolejnych – mówi Adam Keller.

Pierwsza w Skierniewicach stacja do ładowania elektrycznych samochodów

Wraz z powstaniem instalacji fotowoltaicznej powstała pierwsza w Skierniewicach stacja ładowania samochodów elektrycznych. Do tej pory w mieście zarejestrowany jest jeden samochód z takim napędem, natomiast po Skierniewicach porusza się ich kilkanaście. Są to głównie pojazdy firmowe. W chwili obecnej stacja ładowania ma już odbiór techniczny Urzędu Dozoru Technicznego. Właściciele pojazdów elektrycznych będą mogli je zasilać przy użyciu chipa, karty, opłacając na miejscu lub poprzez specjalną aplikację.
W budynku znajdowały się również pokoje hotelowe, o których istnieniu nie wiedzieli nawet mieszkańcy miasta. Wyglądem przypominały bardziej pokoje w hotelach robotniczych i głównie taką rolę spełniały.
One również przeszły kapitalny remont i teraz są to apartamenty do wynajęcia, które znajdziemy między innymi na portalach turystycznych. Cieszą się one dużą popularnością wśród osób odwiedzających Skierniewice. Komfort, powierzchnia i przystępna cena to ich atuty. Także położenie budynku w centrum miasta wpływa na wybór turystów.
Trwają również przymiarki do budowy zbiorników magazynujących wodę deszczową.

-Mamy olbrzymi dach, z którego możemy pozyskać duże ilości wody, które pozwolą nam chociażby na podlewanie krzewów i drzew, które pojawiły się na terenie wokół budynku – mówi właściciel budynku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki