Zakłady Porcelany „Ćmielów” i Porcelana „Chodzież”, dwie największe fabryki porcelany w Polsce, połączyły się. Powstał porcelanowy potentat i lider w produkcji porcelany na skalę światową.

Zakończył się proces połączenia spółek Zakłady Porcelany „Ćmielów” Sp. z o.o. i Porcelana „Chodzież” S.A. W wyniku fuzji, na rynku pojawił się nowy podmiot gospodarczy – Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

- Celem konsolidacji jest wzmocnienie pozycji obu fabryk na rynku porcelany w Polsce i za granicą – mówi nowego przedsiębiorstwa Inga Kamińska, dotąd Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu obu fabryk. -Osiągnięciu tego celu służyć będzie przebudowanie oferty w sposób, aby stała się ona bardziej elastyczna, dopasowana do każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta, a także udoskonalenie wzornictwa i technolo-gii produkcji. Konsolidacja pomoże lepiej wykorzystać potencjał produkcyjny obu fabryk.

Polskie fabryki Porcelany zatrudniają ponad 900 osób i produkują ponad 400 ton porcelany miesięcznie. Stawia to no-we przedsiębiorstwo w czołówce firm produkujących porcelanę, pod względem wielkości i doświadczenia. Wyroby porcelanowej firmy trafiają do krajów Azji, Ameryki Południowej i Afryki.