MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powstanie nowy ŁKS! Jest porozumienie Akademii Piłkarskiej i kibiców

Paweł Hochstim
Kibice chcą odbudować Łódzki Klub Sportowy
Kibice chcą odbudować Łódzki Klub Sportowy Krzysztof Szymczak/archiwum
Akademia Piłkarska ŁKS i Stowarzyszenie Kibiców ŁKS podpisali porozumienie o współpracy przy odbudowie piłki w łódzkim klubie. Nowy klub powstanie na bazie akademii, która zmieni nazwę na ŁKS Łódź.

Na konferencji prasowej prezes Akademii Piłkarskiej ŁKS Łukasz Bielawski poinformował, że znaleziono firmę, która chce budować stadion miejski przy al. Unii na warunkach z poprzedniego przetargu.

- Firma Mosty Łódź SA zadeklarowała, że może budować stadion dokładnie na tych samych warunkach, na jakich miał budować Mostostal Zabrze z Budusem - powiedział Bielawski.

List intencyjny Mostów Łódź SA przekazany został już do Urzędu Miasta Łodzi. Szefowie nowego ŁKS chcą spotkać się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, by uzyskać jej poparcie w odbudowie klubu oraz uzyskać informacje na temat budowy stadionu.

- Teraz odbędzie się Walne Zebranie, a w skład zarządu i komisji rewizyjnej wejdą członkowie Stowarzyszenia Kibiców ŁKS. Zmienimy nazwę na ŁKS Łódź, a od prezesa Wróblewskiego mamy już wszystkie dokumenty - dodał Bielawski.

Członek zarządu Stowarzyszenia Kibiców ŁKS Krzysztof Kołodziejski poinformował, że stowarzyszenie zostało już właścicielem tzw. przeplatanki, czyli historycznego herbu ŁKS. - Każda drużyna ŁKS będzie mogła z tego znaku korzystać - powiedział. I potwierdził, że nowy klub, zbudowany na bazie akademii, będzie mógł czerpać zyski ze sprzedaży pamiątek z herbem ŁKS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki