Powstanie rondo na skrzyżowaniu Tomaszowskiej i Kolumny?

  Powstanie rondo na skrzyżowaniu Tomaszowskiej i Kolumny?

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Każdego ranka przy skrzyżowaniu Tomaszowskiej i Kolumny tworzą się wielki korki
  1/2
  przejdź do galerii

  Każdego ranka przy skrzyżowaniu Tomaszowskiej i Kolumny tworzą się wielki korki ©Grzegorz Gałasiński

  Jeśli apele do projektantów oraz Zarządu Dróg i Transportu nie pomogły, to warto wyjść z własną inicjatywą. Jest o tym przekonany logistyk Krzysztof Komorowski, który złożył wniosek do budżetu obywatelskiego dotyczący przebudowy skrzyżowania Tomaszowska - Kolumny.
  Mieszkańcy Wiskitna ponad dwa lata walczą o zrobienie w jego miejscu ronda. Bezskutecznie. - Liczę, że tym razem pomysł spotka się z akceptacją - mówi Komorowski, który wycenił prace na 2, 17 mln zł. - Tym bardziej że na przebudowie skrzyżowania skorzystają nie tylko mieszkańcy Wiskitna.

  Najgorsza sytuacja jest tam rano. Około godz. 7.30 ulice Tomaszowska i Kolumny są tak zakorkowane, że okoliczni mieszkańcy nie mogą wyjechać z bram. Mała przepustowość to nie wszystko. Problemem są też złe parametry skrzyżowania, bo ciężarówki skręcające w prawo z Tomaszowskiej w Kolumny nie mieszczą się na swoim pasie i wjeżdżają na sąsiedni.

  Na początku sierpnia wnioski łodzian zaczną rozpatrywać radni z komisji ds. budżetu obywatelskiego. Natomiast we wrześniu będą na nie głosować łodzianie.

  Inne propozycje drogowe zgłoszone do budżetu obywatelskiego to m.in.: oświetlenie przejść dla pieszych na rondzie Lotników Lwowskich, Kaczeńcowa - Lniana, Pojezierska - Włókniarzy, Lutomierska - Bazarowa, Nowomiejska - Północna, Jaracza - Uniwersytecka (380 tys. zł).

  ZOBACZ: Wybudowano za wąskie skrzyżowanie Tomaszowskiej i Kolumny [FILM]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rondo Tomaszowska/Kolumny.

  nowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czy ktoś wie czy coś drgnęło po 5 latach w temacie ronda. Na zdjęciu satelitarnym widać, że rondo to już tam jest wystarczy ustawić odpowiednie znaki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popieram

  hohoho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  słuszny pomysł bo taka jest potrzeba!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo