Powstanie wspólny bilet dla MPK, ŁKA i innych spółek...

  Powstanie wspólny bilet dla MPK, ŁKA i innych spółek kolejowych?

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Tak mają wyglądać pociągi dla ŁKA

  Tak mają wyglądać pociągi dla ŁKA ©mat. prasowe ŁKA

  Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień błyskawicznie odpowiedział na apel łódzkich radnych miejskich Mateusza Walaska i Tomasza Kacprzaka, którzy zażądali, aby pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej nie kończyły biegu na dworcu Łódź Kaliska, tylko dojeżdżały do Łodzi Widzewa.
  Tak mają wyglądać pociągi dla ŁKA

  Tak mają wyglądać pociągi dla ŁKA ©mat. prasowe ŁKA

  Marszałek Stępień zapewnił, że większość pociągów z Łowicza i Sieradza, które wyjadą na trasę w 2014 roku, dojedzie na Widzew. Dzięki temu kolej aglomeracyjna stanie się alternatywą dla łódzkiej komunikacji miejskiej, gdy w przyszłym roku rozkopana zostanie trasa W-Z.

  - Cieszę się, że radni są zaangażowani w projekt ŁKA - powiedział podczas wtorkowej konferencji Witold Stępień. - To logiczne, żeby pociągi ŁKA okrążały Łódź, korzystały ze wszystkich przystanków i zabierały jak najwięcej osób.


  Marszałek stwierdził też, że ma nadzieję, że samorząd Łodzi dofinansuje projekt ŁKA. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie. Rada Miasta Łodzi podjęła wcześniej uchwałę intencyjną, aby miasto weszło w skład udziałowców ŁKA. Na razie wszystkie udziały są w rękach samorządu województwa łódzkiego.

  - Możemy odsprzedać część udziałów Łodzi. To pozwoli na rozwój ŁKA i wzięcie ciężaru finansowego tej inwestycji przez więcej podmiotów - stwierdził Witold Stępień.

  Przypomnijmy, że pierwsze kursy ŁKA rozpoczną się 15 czerwca przyszłego roku. Pociągi wyjadą na trasę między Łodzią i Łowiczem. Od września 2014 roku dojdzie połączenie Łódź - Sieradz, zaś w 2015 roku przybędzie kursów w stronę Kutna i Koluszek. Stopniowo będzie również zwiększała się liczba pociągów, kursujących po Łodzi.

  Trwają prace, aby zsynchronizować odjazdy pociągów z rozkładami jazdy MPK. Aby jeszcze bardziej usprawnić transport, ma być wprowadzony wspólny bilet dla ŁKA, Przewozów Regionalnych, PKP Intercity i MPK.

  - Ideałem będzie wspólny bilet dla całego województwa łódzkiego - mówi marszałek Stępień. - Chodzi o to, żeby mieszkaniec sieradzkiego osiedla z jednym biletem wsiadł do autobusu, dojechał na dworzec, przesiadł się do pociągu, dojechał nim do Łodzi i tam skorzystał z komunikacji miejskiej.

  Prace nad takim rozwiązaniem trwają. Przygotowanie do wdrożenia takiego projektu mają zakończyć się do 31 grudnia tego roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Wiadukt

  Piotr Rubaj

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Uważam że jesli faktycznie wzrośnie liczba pociągów to bedzie potrzebne otworzenie drugiego wiaduktu trzeba pamietać że w strone chojen,widzewa jest tylko jeden tor wylotowy z dworca łódź kaliska.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co za łaska pańska,

  trup (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  POchwalmy się w milczeniu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POrąbańcy

  listy piszą (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  do siebie, a potem się chwalą nawzajem... statek idzie na dno, ciekawe czy majtek grabarczyk ostatki zejdzie z dworca?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale to już było w innych aglomeracjach.....

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  Fajne jest takie rozwiązanie
  No właśnie było!!!
  Powiadają jaskółki, że niedobre są spółki.
  Film:
  O Łodzi ten walczyk.....
  http://sklave.manifo.com/foto-szopka-2

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a KIEDY

  dokończenie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  wiaduktu i peronów na dworcu ŁÓDŹ -KALISKA po wschodniej stronie!??? >PYTAM????


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co?

  Ejże (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 12

  Te wiadukty należy rozebrać, a nie je dokańczać. Takiego ruchu, który uzasadniałby ich istnienie na kaliskim już nie będzie. Ewentualnie można by położyć tam jeden czy dwa tory dla pociągów...rozwiń całość

  Te wiadukty należy rozebrać, a nie je dokańczać. Takiego ruchu, który uzasadniałby ich istnienie na kaliskim już nie będzie. Ewentualnie można by położyć tam jeden czy dwa tory dla pociągów towarowych, ale do tego nie potrzebny jest aż tak szeroki wiaduktzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a moze wykorzystac na parkingi?

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Zburzyć jest łatwo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powstanie......

  cynik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  Pan Marszałek miał piękny sen/ang.beautiful dream/ przedwyborczy.Ale drogi Marzycielu żeby to wszystko "poskładać do kupy" trzeba co najmniej Cesarzem Napoleonem. To nie na polską głowę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powstanie......

  cynik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  Pan Marszałek miał piękny sen/ang.beautiful dream/ przedwyborczy.Ale drogi Marzycielu żeby to wszystko "poskładać do kupy" trzeba co najmniej Cesarzem Napoleonem. To nie na polską głowę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawa dla Marszałka

  Longin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  W usprawnieniu komunikacji aglomeracyjnej i tym samym odciążenie zatłoczonych ulic wlotowych do Łodzi (Zgierska, Strykowska, Pabianicka, Rokicińska i in.) oraz wydatnego skrócenia czasy dojazdu do...rozwiń całość

  W usprawnieniu komunikacji aglomeracyjnej i tym samym odciążenie zatłoczonych ulic wlotowych do Łodzi (Zgierska, Strykowska, Pabianicka, Rokicińska i in.) oraz wydatnego skrócenia czasy dojazdu do centrum (nowy Dworzec Łódź Fabryczna wraz z przebudowanym węzłem komunikacji miejskiej) konieczne staje się pilne zbudowanie bezpośredniej łącznicy od przystanku Łódź-Stoki z odcinkiem Widzew-Łódź Fabryczna z pominięciem stacji Widzew, co skróci czas dojazdu koleją aglomeracyjną do centrum miasta.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a Longin to gdzie pracuje ze ma tak sluszne poglady?

  stefan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Malo jeszcze firmy budowlane zarobily?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super pomysl

  olaf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

  o moze cos z tego bedzie tylko niech zrobia to porzadnie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo