18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca domowa z warsztatów odrobiona na piątkę [ZDJĘCIA]

Maciej Kałach
Łódzkie warsztaty "Junior Media": obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie z mistrzem
Łódzkie warsztaty "Junior Media": obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie z mistrzem Jakub Pokora
Trzy gazetki zwyciężyły w konkursie na najciekawszy opis warsztatów dla szkolnych redakcji, które zorganizowaliśmy 7 listopada w łódzkim Hotelu Borowiecki. Na ich zakończenie zadaliśmy wam pracę domową - poprosiliśmy o nadsyłanie, stworzonych za pomocą platformy "Junior Media", relacji z naszego spotkania.

Przedstawiamy naszych najbardziej pojętnych uczniów. Nagrody za odrobienie pracy domowej, czyli trzy aparaty cyfrowe, wędrują do redakcji gazetek:

- "Flash" z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

- "Donosiciel Szkolny"ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim

- "Z Budy" z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.

Na listopadowe warsztaty przyjechało 270 słuchaczy z całego województwa, a jedną z głównych atrakcji była obecność Adama Kszczota, mistrza Europy w biegu na 800 metrów oraz mistrza Polski w tej dyscyplinie. Wykładowcy z "Dziennika Łódzkiego" przygotowywali uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w konferencji prasowej z gwiazdą - czyli właśnie z łódzkim (urodzonym w Opocznie) lekkoatletą.

Redakcja "Flasha" z Łodzi zaciekawiła jury konkursu "bulwarowym" początkiem wywiadu z biegaczem - "Flash" zdradził, że Kszczot podał urodziwej dziennikarce z ogólniaka swój prywatny numer telefonu, choć lekkoatleta ma już dziewczynę. Reporterzy "Flasha" wypisali też w relacji kilka rad zasłyszanych podczas spotkań z dziennikarzami "Dziennika Łódzkiego". Wiedzą już, aby zawsze "położyć blisko osoby pytanej mikrofon", ale i "zawsze notować, bo potem może nie starczyć czasu na odsłuchanie nagrania".

Reporterów "Donosiciela Szkolnego" z Piotrkowa jury doceniło za bujną fantazję. Relację o naszych warsztatach autor napisał bowiem z Nowego Jorku w 2211 roku - na podstawie archiwaliów znalezionych w tajemniczym kuferku. Wiedza uzyskana podczas warsztatów "Junior Media" okazała się dla dziennikarzy "Donosiciela Szkolnego" tak cenna, że z jej pomocą po latach szefowie pisemka podbili nawet Stany Zjednoczone. Czego młodym reporterom z Piotrkowa życzymy.

Z kolei redakcja "Z Budy" postawiła na proste relacjonowanie kolejnych dni poprzedzających warsztaty, sam przyjazd do Łodzi i udział w naszej zabawie. Dowiedzieliśmy się, że Zuzia, jedna z autorek nagrodzonej relacji, mogła przyjechać na warsztaty z powodu choroby członka delegacji z innej szkoły - dzięki temu "Z Budy" przysłało na spotkanie trzech reporterów, nie zaś dwóch, jak planowano.

Dziennikarze "Z Budy" wypytali Kszczota o jego trenerów. Okazało się, że jednego z utalentowanych sportowo uczniów gimnazjum w Opocznie "prowadzi" Rafał Marszałek, który był trenerem Kszczota.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki