Praca w magazynach w Łodzi i województwie. Ile zarabiają magazynierzy z województwa łódzkiego? Łódzkie staje się zagłębiem magazynowym

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Zaktualizowano 
Zarobki magazynierów w Łódzkiem nie są zbyt wysokie Pixabay
Ile zarabia magazynier z województwa łódzkiego? Województwo łódzkie zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem zapotrzebowania na powierzchnię magazynową. W tym zostały oddane do użytku kolejne wielkie centra logistyczne. Mimo to zarobki magazynierów w naszym regionie nie należą do zbyt wysokich.

Jak wyliczyli specjaliści z firmy CBRE, która zajmuje się doradztwem na rynku nieruchomości komercyjnych, nasze województwo znajduje się na drugim miejscu pod względem zasobów powierzchni magazynowej. Większą dysponuje jedynie województwo mazowieckie, natomiast nasz region wyprzedził pod tym względem Górny Śląsk.

- Stało się tak dzięki oddaniu do użytku kolejnych etapów dużych projektów w województwie łódzkim - zaznaczają specjaliści firmy CBRE. - To P3 Piotrków o powierzchni 60 tys. mkw. oraz Panattoni BTS Castorama, czyli 52 tys. mkw
.

Z zestawienia firmy doradczej wynika, że w województwie łódzkim powstało w sumie 2,68 mln mkw. powierzchni magazynowej, a wskaźnik pustostanów to zaledwie 6,5 proc. Tylko w pierwszej połowie tego roku zapotrzebowanie na magazyny dotyczyło 295 tys. mkw., co dało nam trzecie miejsce w kraju. Największy obecnie realizowany projekt to centrum logistyczne Hillwood Górna Łódź, które powstaje przy ul. Józefów. Będzie ono miało powierzchnię 73 tys. mkw.

Ile zarabia magazynier z województwa łódzkiego?

Magazynierzy znajdują się bardzo wysoko na liście najbardziej poszukiwanych pracowników. Stawki są bardzo różne: magazynierowi w Strykowie jedna z firm oferuje wypłatę w wysokości 3,5-4 tys. zł miesięcznie za pracę po 8-10 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Firma oferuje dojazd do pracy, płaci pensje w połowie każdego miesiąca, wypłaca zaliczki.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Firma z Tomaszowa Mazowieckiego od przyszłego magazyniera nie wymaga nawet doświadczenia zawodowego. Proponuje pensję w wysokości 2,9 - 3,3 tys. zł "na rękę". Praca jest zorganizowana w trybie dwuzmianowym i odbywa się od poniedziałku do piątku.

Nawet 6 tys. zł może zarobić magazynier, który zatrudni się w centrum logistycznym niedaleko Ozorkowa. Praca jest zorganizowana w systemie dwóch zmian trwających po 12 godz, a magazynierowi w tygodniu przysługują dwa dni wolnego od pracy. Kandydat
musi mieć uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi.

Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie magazynierów w Polsce

Zarobki są bardzo zróżnicowane, także w zależności od województwa. Z wyliczeń portalu wynagrodzenia.pl wynika, że przeciętna wynagrodzeń magazynierów w Polsce to 3.205 zł brutto (dane za 2018 rok). Co czwarta osoba na tym stanowisku zarabia poniżej 2.775 zł brutto, a kolejne 25 proc. inkasuje minimum 3,7 tys. zł brutto.

Magazynierzy w województwie łódzkim o takich stawkach mogą tylko pomarzyć. Z wyliczeń specjalistów portalu wynagrodzenia.pl wynika, że średnia pensja magazyniera w województwie łódzkim to 3.103 zł brutto. Najwięcej zarabiają ich koledzy po fachu z Wielkopolski i Mazowsza, gdzie to wynagrodzenie wynosi 3.493 zł brutto. Na trzecim miejscu znalazło się województwo lubuskie z przeciętną pensją magazyniera w wysokości 3.375 zł brutto.

- Magazynierzy zarabiają najwięcej w firmach o przewadze kapitału zagranicznego, średnio o 250 zł więcej niż w polskich firmach - zauważa Paweł Rusocki, autor raportu.

Najwyższe pensje otrzymują magazynierzy, których staż pracy wynosi ok. 10 lat. To średnio 3,4 tys. zł brutto. Na początek zarabia się ok. 3 tys. zł brutto.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Groźba karalna
2019-08-09T11:09:04 02:00, Pawlo 765:

Ale bzdury artykuł

Ręce i nogi opadają

Warsztat dziennikarski doskonały

2019-08-09T14:52:12 02:00, obserwator:

Zobacz, kto to spłodził... I komentarz jest już zbędny.. :-)

2019-08-09T17:09:31 02:00, ?:

Tak? A ruchasz się?

Co? No?

2019-08-09T21:05:02 02:00, No i?:

Tak rucham cie

2019-08-10T00:49:08 02:00, He:

To ciebie ruchają tłuku

2019-08-10T06:25:14 02:00, Ha:

Twoja rodzinkę ruchaja a ty nie możesz nic zrobić. To znaczy mógł byś złożyć zawiadomienie na mój komentarz ale brak Ci honoru tłuku

2019-08-10T13:46:54 02:00, ...:

Wypałuj się

2019-08-10T15:08:47 02:00, Groźba karalna:

Idź na policje a ci pokaże

2019-08-10T18:19:12 02:00, ....:

Wypałuj się

Idź na policje a cię zabije i wypałuje

....
2019-08-09T11:09:04 02:00, Pawlo 765:

Ale bzdury artykuł

Ręce i nogi opadają

Warsztat dziennikarski doskonały

2019-08-09T14:52:12 02:00, obserwator:

Zobacz, kto to spłodził... I komentarz jest już zbędny.. :-)

2019-08-09T17:09:31 02:00, ?:

Tak? A ruchasz się?

Co? No?

2019-08-09T21:05:02 02:00, No i?:

Tak rucham cie

2019-08-10T00:49:08 02:00, He:

To ciebie ruchają tłuku

2019-08-10T06:25:14 02:00, Ha:

Twoja rodzinkę ruchaja a ty nie możesz nic zrobić. To znaczy mógł byś złożyć zawiadomienie na mój komentarz ale brak Ci honoru tłuku

2019-08-10T13:46:54 02:00, ...:

Wypałuj się

2019-08-10T15:08:47 02:00, Groźba karalna:

Idź na policje a ci pokaże

Wypałuj się

G
Groźba karalna
2019-08-09T11:09:04 02:00, Pawlo 765:

Ale bzdury artykuł

Ręce i nogi opadają

Warsztat dziennikarski doskonały

2019-08-09T14:52:12 02:00, obserwator:

Zobacz, kto to spłodził... I komentarz jest już zbędny.. :-)

2019-08-09T17:09:31 02:00, ?:

Tak? A ruchasz się?

Co? No?

2019-08-09T21:05:02 02:00, No i?:

Tak rucham cie

2019-08-10T00:49:08 02:00, He:

To ciebie ruchają tłuku

2019-08-10T06:25:14 02:00, Ha:

Twoja rodzinkę ruchaja a ty nie możesz nic zrobić. To znaczy mógł byś złożyć zawiadomienie na mój komentarz ale brak Ci honoru tłuku

2019-08-10T13:46:54 02:00, ...:

Wypałuj się

Idź na policje a ci pokaże

H
Hehe
2019-08-10T12:50:01 02:00, GOŚĆ:

Chciala bym tyle zarabiać co piszecie.. Bo pracuje na magazynie i zarabiam B.malo - jestem w trakcie zmiany bo nie da się za to żyć

Trzeba było się uczyć

...
2019-08-09T11:09:04 02:00, Pawlo 765:

Ale bzdury artykuł

Ręce i nogi opadają

Warsztat dziennikarski doskonały

2019-08-09T14:52:12 02:00, obserwator:

Zobacz, kto to spłodził... I komentarz jest już zbędny.. :-)

2019-08-09T17:09:31 02:00, ?:

Tak? A ruchasz się?

Co? No?

2019-08-09T21:05:02 02:00, No i?:

Tak rucham cie

2019-08-10T00:49:08 02:00, He:

To ciebie ruchają tłuku

2019-08-10T06:25:14 02:00, Ha:

Twoja rodzinkę ruchaja a ty nie możesz nic zrobić. To znaczy mógł byś złożyć zawiadomienie na mój komentarz ale brak Ci honoru tłuku

Wypałuj się

L
Ldz
2019-08-09T12:22:31 02:00, Gość:

połowę tego co magazynierzy w Warszawie czy w Krakowie ale nie ma obawy bo już 30% magazynierów to Ukraińcy

2019-08-09T14:47:25 02:00, ...:

Brak rąk do pracy

2019-08-10T07:46:00 02:00, Gość:

Ukraincy mają 18 zeta na rękę i opłacony hostel albo mieszkanie .niedługo zaleją całą Polskę a My będziemy się cieszyć bo ma kto pracować

Kłamiesz kretynie

G
Gość
2019-08-10T13:06:45 02:00, Gość:

A ja na magazynie zarabiam prawie 4 tysie co miesiąc... I to też jest malo

2019-08-10T13:07:20 02:00, Gość:

I to na rękę...

Na rękę to ci nasrali

.
2019-08-10T11:28:52 02:00, Gość:

Ha ha w super marketach magazynierzy zarabiają 1700 na rękę.skad macie takie wyliczenia .Lodz

Pierdolisz przygłupie.

To poniżej minimum.

G
Gość
2019-08-10T13:06:45 02:00, Gość:

A ja na magazynie zarabiam prawie 4 tysie co miesiąc... I to też jest malo

I to na rękę...

G
Gość

A ja na magazynie zarabiam prawie 4 tysie co miesiąc... I to też jest malo

G
GOŚĆ

Chciala bym tyle zarabiać co piszecie.. Bo pracuje na magazynie i zarabiam B.malo - jestem w trakcie zmiany bo nie da się za to żyć

G
Gość

Ha ha w super marketach magazynierzy zarabiają 1700 na rękę.skad macie takie wyliczenia .Lodz

G
Gość
2019-08-09T12:22:31 02:00, Gość:

połowę tego co magazynierzy w Warszawie czy w Krakowie ale nie ma obawy bo już 30% magazynierów to Ukraińcy

2019-08-09T14:47:25 02:00, ...:

Brak rąk do pracy

Ukraincy mają 18 zeta na rękę i opłacony hostel albo mieszkanie .niedługo zaleją całą Polskę a My będziemy się cieszyć bo ma kto pracować

H
Ha
2019-08-09T11:09:04 02:00, Pawlo 765:

Ale bzdury artykuł

Ręce i nogi opadają

Warsztat dziennikarski doskonały

2019-08-09T14:52:12 02:00, obserwator:

Zobacz, kto to spłodził... I komentarz jest już zbędny.. :-)

2019-08-09T17:09:31 02:00, ?:

Tak? A ruchasz się?

Co? No?

2019-08-09T21:05:02 02:00, No i?:

Tak rucham cie

2019-08-10T00:49:08 02:00, He:

To ciebie ruchają tłuku

Twoja rodzinkę ruchaja a ty nie możesz nic zrobić. To znaczy mógł byś złożyć zawiadomienie na mój komentarz ale brak Ci honoru tłuku

.
2019-08-09T14:48:07 02:00, Łodzianin:

I znowu artykuł o niczym. A może by tak o przekrętach w prywatyzacji kamienic? Boicie się? A tak to wyglądało w Warszawie.

Wczoraj prokuratura zatrzymała byłych urzędników warszawskiego ratusza, którzy zreprywatyzowali kamienicę na Nowym Świecie 24 pomimo tego, że rząd Polski wypłacił za nią już w PRL odszkodowanie. Wśród zatrzymanych był zastępca szefa Bura Gospodarowania Nieruchomościami Jakub R., główny oskarżony w aferze reprywatyzacyjnej. Oprócz niego zatrzymano również Marek K. byłego szefa Biura Gospodarowania Nieruchomościami za prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Marek K. zreprywatyzował ponad trzydzieści hektarów ogródków działkowych na Saskiej Kępie. Oddał je w ręce fikcyjnie zreaktywowanej belgiejskiej spółki, która również otrzymała odszkodowanie od rządu PRL. Przez ponad dekadę ogródki działkowe, mimo oporu prokuratury i sądów, starał się oddać w prywatne ręce ratusz rządzony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ratusz blokował również uchwalenie planu zagospodarowania, który miał ochronić zieloną funkcję terenu.

Z zatrzymaniem Marka K. liczba osób z zarzutami na Warszawskiej Mapie Reprywatyzacji dobiła do 15 osób, czyli na mapie jest więcej osób z zarzutami niż bez. Mapa została opublikowana trzy lata temu.

2019-08-09T17:07:48 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Weź lekarstwa.

2019-08-09T17:38:27 02:00, ...:

Oho, etatowy cham dorwał się do klawiatury...

Spierdalaj chamie

Dodaj ogłoszenie