reklama

Pracownicy Centrum Dialogu w Łodzi przeciwni zmianie dyrekcji

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Zaktualizowano 
Fot. Szymczak Krzysztof
Wiele emocji wywołała nieoficjalna informacja o wskazaniu przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi Jacka Grudnia w miejsce Joanny Podolskiej. List otwarty w tej sprawie napisali pracownicy instytucji

Po rekomendacji komisji konkursowej, której przewodniczył Krzysztof Piątkowski, dla Jacka Grudnia, nominacja musi być zaakceptowana przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Prezydent może jeszcze podjąć inną decyzję i mianować swojego kandydata.

W liście otwartym, skierowanym do prezydent miasta Hanny Zdanowskiej, pracownicy Centrum Dialogu piszą: „Joanna Podolska zarządza Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od 2011 roku. Przez blisko 9 lat zrealizowała wiele projektów o znaczeniu lokalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, jej praca jest doceniana na całym świecie.

Jej zaangażowanie i wiara w to, co robi, są niezwykłe i inspirujące. Joanna ma cel, który realizuje. Kocha Łódź i Centrum Dialogu, które tworzy od samego początku.

Joanna Podolska zbudowała także zespół ludzi, którzy pracują w Centrum Dialogu. Pracują z ogromnym zaangażowaniem i poczuciem pewnej misji. Każdy z nas lubi swoją pracę, swoich współpracowników i swoją szefową.

Wierzymy, że poprzez szeroko rozumianą edukację i kulturę możemy zmienić świat na chociaż odrobinę lepszy, bez stereotypów, uprzedzeń, za to z szacunkiem do innych.

Dla nas Joanna jest nie tylko dyrektorką, jest przyjaciółką, osobą pełną empatii i zrozumienia.

W świetle ostatnich doniesień medialnych chcielibyśmy, jako pracownicy Centrum Dialogu, wyrazić nasze zaniepokojenie i zaapelować do Prezydent Hanny Zdanowskiej o podjęcie właściwej decyzji, która pozwoli na to, żeby nasza instytucja dalej realizowała rozpoczęte projekty i kontynuowała swoją misję. Wierzymy, że Joanna Podolska na stanowisku dyrektora jest w stanie zapewnić właściwe działanie Centrum Dialogu, a także jego rozwój w kolejnych latach”.

Liczne grono osób dołączyło swoje poparcie dla stanowiska zawartego w liście w mediach społecznościowych. Wśród nich jest Leon Weintraub, urodzony w Łodzi lekarz, ocalały z Holokaustu, działacz społeczności żydowskiej: „Jako i ocalały z Litzmannstadt-Getto i jako Lodzermensz oraz od wielu lat bardzo blisko współpracujący z Centrum Dialogu, a zwłaszcza z Joanną Podolską, podpisuję się pod tym listem i bardzo popieram kandydaturę” - napisał.

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana ogłoszono w sierpniu. Powołanie ma nastąpić najwcześniej od 1 stycznia 2020 roku.

Muzotok: Łosowski SPox

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 45

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
3 listopada, 18:02, Gość:

a kto był w jury? czy byli przedstawiciele pracowników, czy wszyscy jak zwykle byli z UMŁ.?

No kto, wszyscy od Zdanowskiej: Piątkowski Śmigielska, Kępka ktoś z Wydziału kultury - czy jedna drużyna!

G
Gość
4 listopada, 9:57, Gość:

Im dalej wstecz, ta instytucja działała lepiej. Wszyscy wygodnie się umościli, z budynku zieje pustką, są miesiące, że nie ma tam prawie żadnych imprez. Nie przekreślam osiągnięć p. Podolskiej, ale przewietrzenie się przyda... Również pracownikom, którzy piszą list...

Największe przewietrzenie potrzebne jest wydziale kultury i w komisji kultury.

G
Gość

Im dalej wstecz, ta instytucja działała lepiej. Wszyscy wygodnie się umościli, z budynku zieje pustką, są miesiące, że nie ma tam prawie żadnych imprez. Nie przekreślam osiągnięć p. Podolskiej, ale przewietrzenie się przyda... Również pracownikom, którzy piszą list...

G
Gość
3 listopada, 0:15, Gość:

Największe zło Łodzi Dagmara Śmigielska, Krzysztof Piątkowski i jak wieść gmina niesie Karolina Kępka! Brawo wy.

3 listopada, 1:51, Gość kultury:

To ta wieść źle niesie, bo pani radna Karolina Kępka to wyjątkowo mądra i pracowita radna.

3 listopada, 9:32, Gość:

Co to za jakiś wpływowy maszkaron a czym się wsławiła ,jakie ma osiągnięcia ??

Ale Pani Radna co zrobiła dla kultury? Oprócz współudziału we wstawianiu na stanowiska swoich!

G
Gość
2 listopada, 13:29, Łodzianin:

Może po zmianach będzie prawdziwe Centrum Dialogu a nie Centrum Żydowskie.

2 listopada, 17:35, .:

Antysemici to debile

Żydofile to debile

N
Nieżyt

Dlaczego żytki sami nie sponsorują swoich włości? Ja tam nie mam ochoty z tymi faszystami rozmawiać.

g
gosc 2
3 listopada, ‎00‎:‎17, panna lodzia:

KIEDY KONIEC REMONTU ROKICINSKIEJ W ANDZREJOWIE?

To chyba nie to forum i nie ten artykul. Ale pytanie pewnie jest ważne, jeśli ktoś ma trudności z dojazdem do domu i nadrabia codziennie kilometrow. To ja mam ze swoje strony pytanie - kiedy zbudujecie rondo w Nowosolnej i zrobicie objazd Nowosolnej ?. Może to zabytkowe pruskie skrzyżowanie miasta idealnego jest wyjątkowe, ale być może już czas na wybudowanie bezpiecznego szerokiego ronda. A układ gwiazdowy można zrobić używając dwóch kolorow kostki do wybrukowania wyspy na srodku ronda.Tak żeby z góry było widać że kiedyś tu było piękne , wyjątkowe ośmioramienne skrzyzowanie.

A
Anonim
3 listopada, ‎18‎:‎02, Gość:

a kto był w jury? czy byli przedstawiciele pracowników, czy wszyscy jak zwykle byli z UMŁ.?

Żyły w lesie małe misie,

a tych misiów było sześć.

Siadły raz przy pełnej misie,

ale żaden nie chciał jeść.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Prosi mama niedźwiedziowa,

prosi tata duży miś:

Moi mili jedźcie obiad

dobry miodek mamy dziś.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Zjadła mama, zjadł i tata,

a niedźwiadki – hopsa w las.

• Co tam obiad, mała strata

tysiąc przygód czeka nas.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Co tu robić, co tu robić nie chcą misie jeść.

Wyhasały się niedźwiadki.

• Jeść ! - wołają wszystkie sześć.

• Wielka szkoda - mówi mama.

• Ale nie ma już co jeść

G
Gość

a kto był w jury? czy byli przedstawiciele pracowników, czy wszyscy jak zwykle byli z UMŁ.?

𝓖𝓸𝓼𝓬 2

𝓪 𝓶𝓸𝔃𝓮 𝓽𝓮 𝓭𝔃𝓲𝓮𝓭𝔃𝓲𝓷𝔂 𝔃𝔂𝓬𝓲𝓪 - 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝔂𝓴𝓪 , 𝓻𝓮𝓵𝓲𝓰𝓲𝓪 𝓲 𝓴𝓸𝓶𝓮𝓻𝓬𝓳𝓪𝓵𝓷𝓸𝓼𝓬 𝓶𝓪𝓳𝓪 𝓹𝓮𝓵𝓷𝓮 𝓹𝓻𝓪𝔀𝓸 𝓭𝓸 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓲. 𝓭𝓸 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓲 𝓫𝓮𝓭𝓪𝓬𝓮𝓳 𝔀 𝓼𝓵𝓾𝔃𝓫𝓲𝓮 𝓲𝓬𝓱 𝓬𝓮𝓵𝓸𝔀. 𝓪 𝔀𝓬𝓲𝓪𝔃 𝓷𝓲𝓮𝓭𝓸𝓼𝓬𝓲𝓰𝓷𝓲𝓸𝓷𝓪 𝓲𝓭𝓮𝓪 𝓳𝓮𝓼𝓽 𝓹𝓲𝓮𝓵𝓮𝓰𝓷𝓸𝔀𝓪𝓷𝓲𝓮 𝓴𝓲𝓮𝓻𝓾𝓷𝓴𝓾 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓪 𝓭𝓵𝓪 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓲 - 𝓵'𝓪𝓻𝓽 𝓹𝓸𝓾𝓻 𝓵'𝓪𝓻𝓽 ?

𝓖𝓸𝓼𝓬 2

𝓴𝓾𝓵𝓽𝓾𝓻𝓪 𝓲 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓪 𝓽𝓸 𝓭𝔃𝓲𝓮𝓭𝔃𝓲𝓷𝔂 𝔃𝔂𝓬𝓲𝓪 𝔀 𝓴𝓽𝓸𝓻𝔂𝓬𝓱 𝔃𝓪𝔀𝓼𝔃𝓮 𝔀𝓹𝓵𝔂𝔀 𝓻𝓮𝓵𝓲𝓰𝓲𝓲 𝓲 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝔂𝓴𝓲 𝓫𝔂𝓵 𝓸𝓭𝓬𝔃𝓾𝔀𝓪𝓵𝓷𝔂. 𝔀 𝓸𝓼𝓽𝓪𝓽𝓷𝓲𝓬𝓱 𝓵𝓪𝓽𝓪𝓬𝓱 𝓭𝓸𝓼𝔃𝓵𝓪 𝓳𝓮𝓼𝔃𝓬𝔃𝓮 𝓴𝓸𝓶𝓮𝓻𝓬𝓳𝓪 𝓬𝔃𝔂𝓵𝓲 𝔀𝓼𝔃𝓮𝓬𝓱𝓸𝓫𝓮𝓬𝓷𝓪 𝓹𝓸𝓹𝓴𝓾𝓵𝓽𝓾𝓻𝓪 - 𝓹𝓸𝓹𝓪𝓻𝓽. 𝓬𝔃𝔂 𝓫𝓮𝓭𝓪𝓬 𝓼𝔀𝓲𝓪𝓭𝓸𝓶𝔂𝓶𝓲 𝓽𝔂𝓬𝓱 𝔀𝓼𝔃𝓮𝓬𝓱𝓸𝓫𝓮𝓬𝓷𝔂𝓬𝓱 𝓲 𝔀𝓼𝔃𝓮𝓬𝓱𝓽𝓻𝔀𝓪𝓵𝔂𝓬𝓱 𝔀𝓹𝓵𝔂𝔀𝓸𝔀 𝓲 𝓸𝓭𝓭𝔃𝓲𝓪𝓵𝔂𝔀𝓪𝓷 𝓹𝓸𝓽𝓻𝓪𝓯𝓲𝓶𝔂 𝓸𝓭𝓻𝓸𝔃𝓷𝓲𝓬 𝓹𝓻𝓪𝔀𝓭𝔃𝓲𝔀𝓪 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓴𝓮 𝓸𝓭 𝓽𝓮𝓳 𝓾𝓭𝓪𝔀𝓪𝓷𝓮𝓳, 𝓪𝓽𝓻𝓪𝓹𝔂 , 𝓼𝔃𝓽𝓾𝓬𝔃𝓷𝓸𝓼𝓬𝓲 ... 𝓽𝓻𝔀𝓪 𝓷𝓲𝓮𝓾𝓼𝓽𝓪𝓷𝓷𝓪 𝔀𝓪𝓵𝓴𝓪 𝓹𝓸𝓶𝓲𝓮𝓭𝔃𝔂 𝓭𝓸𝓫𝓻𝓪𝓶𝓲 𝓷𝓪 𝓻𝓸𝔃𝓷𝔂𝓬𝓱 𝓹𝓸𝔃𝓲𝓸𝓶𝓪𝓬𝓱 , 𝓸𝓭 𝓽𝔂𝓬𝓱 𝓹𝓸𝓭𝓼𝓽𝓪𝔀𝓸𝔀𝔂𝓬𝓱 𝓭𝓸 𝓽𝔂𝓬𝓱 𝓷𝓪𝓳𝔀𝔃𝓷𝓲𝓸𝓼𝓵𝓮𝓳𝓼𝔃𝔂𝓬𝓱. 𝓬𝔃𝔂 𝓭𝓪𝓶𝔂 𝓻𝓪𝓭𝓮 𝓹𝓻𝔃𝓮𝓬𝓲𝔀𝓼𝓽𝓪𝔀𝓲𝓬 𝓼𝓲𝓮 𝓷𝓪𝓹𝓸𝓻𝓸𝔀𝓲 𝓽𝓮𝓳 𝓸𝓰𝓻𝓵𝓷𝓸𝓼𝔀𝓲𝓪𝓽𝓸𝔀𝓮𝓳 𝓽𝓮𝓷𝓭𝓮𝓷𝓬𝓳𝓲 𝓭𝓸 𝓼𝓹𝓵𝓪𝓼𝔃𝓬𝔃𝓪𝓷𝓲𝓪 𝓵𝓾𝓭𝔃𝓴𝓲𝓮𝓳 𝓮𝓰𝔃𝔂𝓼𝓽𝓮𝓷𝓬𝓳𝓲 ?

𝓖𝓸𝓼𝓬 2
3 listopada, ‎12‎:‎51, Gość:

Patrząc na zdjęcia Podolska jakaś spokojna czyżby już dostała coś w zamian? Taka łapówka jak w przypadku Moniki K byli dyrektorki Aoia, chwila nieuwagi i już w wydziale zdrowia UMŁ

a co to jest Aoia ?

G
Gość

Patrząc na zdjęcia Podolska jakaś spokojna czyżby już dostała coś w zamian? Taka łapówka jak w przypadku Moniki K byli dyrektorki Aoia, chwila nieuwagi i już w wydziale zdrowia UMŁ

G
Gość

Z dyrektorami do konkursu powinni stawać również pracownicy. Nowy dyrektor dostaje spadek i to czasami jest bardzo uciążliwy zasiedziały zespół ludzi którzy nic nie robią. Nowy dyrektor nowa ekipa. Lub zostają poprzednicy ale po wcześniejszej weryfikacji!

g
gosc 2
2 listopada, 16:32, gosc 2:

Czym się zajmuje to centrum dialogu? dlaczego odwołano dyrektora i powolano nowego ?czy to jest polityczna czystka , czy raczej stary dyrektor znalazł nową pracę ? Kto powolal do zycia to centrum dialogu ? Gdzie można przeczytać statut ? Kto odpowiada za jego dzialnosc ? czy dawny dyrektor zlozyl sprawozdanie ze swojej pracy ? i pytanie najważniejsze: jak wygląda i wygladal proces powoływania dyrektora na to stanowisko ? Czy stanowisko było jest i będzie obsadzane przez znajomego królika, czy przez gremium konkursowe- gdzie kryteriami obligatoryjnymi są- wyksztalcenie humanistyczne wyższe plus praca minimum 3 lata na kierowniczym stanowisku w instytucji kultury ?

3 listopada, 00:22, Olo:

Tutaj masz statut: https://www.centrumdialogu.com/nasz-statut

Czyli dyrektora odwoluje i powoluje Prezydent miasta Lodzi w trybie przewidzianym ustawą - 1991 oOiPDK. CZyli za powolanie dyrektora i o sposobie jego wylaniania calkowitą odpoiwedzialnosc ponosi organizator czyli miasto Łódź. (art 15 , art 16 ustawy. )

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3