MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Centrum Dialogu w Łodzi przeciwni zmianie dyrekcji

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Fot. Szymczak Krzysztof
Wiele emocji wywołała nieoficjalna informacja o wskazaniu przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi Jacka Grudnia w miejsce Joanny Podolskiej. List otwarty w tej sprawie napisali pracownicy instytucji

Po rekomendacji komisji konkursowej, której przewodniczył Krzysztof Piątkowski, dla Jacka Grudnia, nominacja musi być zaakceptowana przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Prezydent może jeszcze podjąć inną decyzję i mianować swojego kandydata.

W liście otwartym, skierowanym do prezydent miasta Hanny Zdanowskiej, pracownicy Centrum Dialogu piszą: „Joanna Podolska zarządza Centrum Dialogu im. Marka Edelmana od 2011 roku. Przez blisko 9 lat zrealizowała wiele projektów o znaczeniu lokalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, jej praca jest doceniana na całym świecie.

Jej zaangażowanie i wiara w to, co robi, są niezwykłe i inspirujące. Joanna ma cel, który realizuje. Kocha Łódź i Centrum Dialogu, które tworzy od samego początku.

Joanna Podolska zbudowała także zespół ludzi, którzy pracują w Centrum Dialogu. Pracują z ogromnym zaangażowaniem i poczuciem pewnej misji. Każdy z nas lubi swoją pracę, swoich współpracowników i swoją szefową.

Wierzymy, że poprzez szeroko rozumianą edukację i kulturę możemy zmienić świat na chociaż odrobinę lepszy, bez stereotypów, uprzedzeń, za to z szacunkiem do innych.

Dla nas Joanna jest nie tylko dyrektorką, jest przyjaciółką, osobą pełną empatii i zrozumienia.

W świetle ostatnich doniesień medialnych chcielibyśmy, jako pracownicy Centrum Dialogu, wyrazić nasze zaniepokojenie i zaapelować do Prezydent Hanny Zdanowskiej o podjęcie właściwej decyzji, która pozwoli na to, żeby nasza instytucja dalej realizowała rozpoczęte projekty i kontynuowała swoją misję. Wierzymy, że Joanna Podolska na stanowisku dyrektora jest w stanie zapewnić właściwe działanie Centrum Dialogu, a także jego rozwój w kolejnych latach”.

Liczne grono osób dołączyło swoje poparcie dla stanowiska zawartego w liście w mediach społecznościowych. Wśród nich jest Leon Weintraub, urodzony w Łodzi lekarz, ocalały z Holokaustu, działacz społeczności żydowskiej: „Jako i ocalały z Litzmannstadt-Getto i jako Lodzermensz oraz od wielu lat bardzo blisko współpracujący z Centrum Dialogu, a zwłaszcza z Joanną Podolską, podpisuję się pod tym listem i bardzo popieram kandydaturę” - napisał.

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana ogłoszono w sierpniu. Powołanie ma nastąpić najwcześniej od 1 stycznia 2020 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec kariery wielkiej aktorki. Judi Dench rezygnuje z aktorstwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki