Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownik zakażony koronawirusem w firmie szykującej pakiety wyborcze. Koronawirus w EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa 2.05.2020

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Pracownik zakażony koronawirusem w firmie szykującej pakiety na wybory prezydenckie 2020
Pracownik zakażony koronawirusem w firmie szykującej pakiety na wybory prezydenckie 2020 google/maps
Firma z Piotrkowa przygotowuje pakiety na wybory prezydenckie 2020. Jeden z jej pracowników jest zakażony koronawirusem. Sanepid potwierdza COVID-19 u pracownika EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa. Firma wydała w tej sprawie oświadczenie.

Pracownik zakażony koronawirusem w firmie szykującej pakiety na wybory prezydenckie 2020

Pierwszy o sprawie napisał portal tvn24.pl. Powołał się na oficjalnie potwierdzone przez sanepid (na wniosek senatora Krzysztofa Brejzy z PO) zakażenie pracownika firmy EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. w Piotrkowie, a także na nieoficjalne informacje, że pakiety wyborcze na wybory prezydenckie 2020 kompletuje na zlecenie Poczty Polskiej kilka firm, w tym właśnie EDC Expert z Piotrkowa.

Nad sprawą równolegle pracował reporter "Dziennika Łódzkiego" i portalu NaszeMiasto.pl, który - niezależnie od ustaleń TVN24 - potwierdził, że spółka EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. w Piotrkowie kopertuje pakiety wyborcze. Nieoficjalnie, gdyż spółka nie zareagowała dotychczas na wysyłaną mejlowo korespondencję z pytaniami w tej sprawie.

Z naszych informacji wynika, że jest głównym podmiotem świadczącym tę usługę obejmującą zapakowanie w koperty 30 milionów pakietów wyborczych, zaś firma z Wieliczki, z której miało dojść do wycieku pakietu ujawnionego przez kandydata na prezydenta Stanisłwa Żółtka, świadczyła dla niej usługę jako podwykonawca.

Zakażenie SARS-CoV-2 u pracownika magazynu EDC Expert potwierdzono w miniony wtorek, 28 kwietnia. Do piątku 1 maja, łącznie już 27 osób sanepid skierował na kwarantannę - to pracownicy, którzy pracowali na tej samej zmianie razem z zakażonym kolegą oraz ich rodziny.

Ustaliliśmy, że zakażony pracownik był w pracy w piątek 24 kwietnia, wcześniej zaś przebywał na urlopie. Nie wiemy, czy w tym czasie firma kopertowała już pakiety wyborcze. O tym, że firma zajmuje się taką usługą, piotrkowski sanepid dowiedział się od naszego reportera...

Według Światowej Organizacji Zdrowia, czas utrzymywania się koronawirusa COVID-19 na powierzchni jest uzależniony od jej wilgotności, a także temperatury i może on wynosić od kilkunastu godzin do nawet kilku dni.

Treść oświadczenia firmy EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. w Piotrkowie po wykryciu koronawirusa u pracownika

"Oświadczenie
W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce jesteśmy zobowiązani
poinformować naszych klientów oraz kontrahentów, iż w dniu 28 marca 2020 r. wpłynęła do nas
informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników
naszego magazynu.
Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników.
Dzięki wprowadzonym od dnia 12 marca 2020 r. procedurom oraz standardom zapobiegającym i przeciwdziałającym skutkom pandemii SARS-CoV-2 zdarzenie to nie ma wpływu na bieżące funkcjonowanie naszej Firmy.
W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o sytuacji w Firmie oraz stanie zdrowia naszych pracowników informujemy, że zgodnie z polityką informacyjną EDC Sp. z o. o., w zakresie bieżącego funkcjonowania oraz wprowadzonych procedur i standardów przeciw epidemiologicznych wypowiadają się tylko osoby prawnie reprezentujące Spółkę EDC.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.
Zarząd Firmy"

MASKI KN95 Z FILTREM, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, PRZYŁBICE, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki