Prasówka 21.05.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 20.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dzienny na dziś (21.05, sobotę). Które znaki zodiaku będą miały szczęśliwy dzień?”?

Prasówka 21.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dzienny na dziś (21.05, sobotę). Które znaki zodiaku będą miały szczęśliwy dzień?

Przeczytaj horoskop na sobotę dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dziś? Przeczytaj, co według horoskopu wydarzy się w sobotę 21.05.2022. Czy dzięki temu zbierzesz się na odwagę? Przeczytaj Poznaj horoskop na dziś (sobotę, 21.05.2022) dla wszystkich znaków zodiaku.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop na jutro. Horoskop na sobotę, 21.05.2022 Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

Horoskop na jutro. Horoskop codzienny na sobotę, 21 maja: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec. Horoskop na weekend dla wszystkich znaków Zodiaku. Horoskop na weekend. Horoskop na dziś, 21.05.2022.

📢 Kościół w Mileszkach ma już ściany i konstrukcje dachu. Odbudowa kościoła w Mileszkach

Kościół w Mileszkach rośnie z każdym dniem. Są już ściany, konstrukcja wież, niedługo dach zostanie pokryty gontem. Do końca roku ma się znaleźć w stanie surowym.

Prasówka 21.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Alert RCB dla Łodzi i regionu. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Gdzie jest burza?

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Niebezpieczna pogoda obejmie całe województwo. Zobacz, gdzie jest aktualnie burza!

📢 Takie emerytury od maja 2022. Tyle dostaną emeryci po majowej waloryzacji. Zobacz, jak wzrosną świadczenia dla emerytów [LISTA]

Takie będą emerytury już od maja 2022. Sprawdź stawki brutto i netto. Zmiana wypłacanych pieniędzy wzrosła po marcowej waloryzacji, wiele emerytów zyskało dodatkowe fundusze na życie. Jak będą wyglądały emerytury w maju? Sprawdź najnowsze wyliczenia.

📢 Tak można odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Oto sposoby, jak teraz rozpoznać polskie truskawki [lista - 21.05.2022]

Sezon na truskawki rozpoczyna się pod koniec maja i na początku czerwca. Truskawki już teraz są dostępne na targach, bazarach i w warzywniakach. Wiele osób zastanawia się, jak odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Odmian truskawek jest wiele, każda smakuje i wygląda nieco inaczej. Jak odróżnić truskawki polskie od importowanych? Nie jest to proste, ale istnieje kilka sposobów, by odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Tego nie wolno robić w mieszkaniach i okolicy bloku. Oto obowiązuje zakazy przez spółdzielnie [lista - 21.05.2022]

Nawet wtedy, gdy jesteśmy właścicielami mieszkania, to okazuje się, że są czynności, których nie możemy w nich robić. Istnieje wiele czynności, których zabronić może nie tylko Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmnie, ale także polskie prawo.

📢 Takie rośliny najskuteczniej odstraszają mrówki. Wśród nich wiele popularnych ziół i przypraw [21.05.2022]

Mrówki mogą wyrządzić wiele szkód naszym drzewom, kwiatom, krzewom i pozostałym roślinom. Jeżeli nie chcesz, aby Twoja praca w ogrodzie czy na działce poszła na marne, zacznij działać. Aby pozbyć się mrówek wcale nie musisz inwestować w szkodliwą dla środowiska chemię... wystarczy posadzić odpowiednie rośliny! Sprawdź, jakie rośliny skutecznie odstraszają mrówki!

📢 Mężczyźni o tych imionach to największe sknery. Wróżka Roma zdradza sekrety Księgi Imion [lista - 21.05.2022]

Nie bez powodu nazywam się tak, a nie inaczej. Imię wybierane przez rodziców ma ogromne znaczenie dla naszego losu. Według Wielkiej Księgi Imion to, jak mamy na imię określa nasz charakter, upodobania i podejście do życia. Tym razem wzięliśmy pod lupę imiona panów. Mężczyźni o tych imionach to największe sknery. Zobacz największe sekrety Księgi Imion.

📢 Zmiany zasad wyjazdów do sanatorium z NFZ. Tyle kuracjusze płacą za pobyt i wyżywienie [21.05.2022]

27 kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia z nowymi opłatami za pobyt w uzdrowisku z NFZ. Nowe stawki dotyczą pobytów od 1 maja 2022 roku.

📢 Taką pensję netto dostaniesz od 1 lipca. Zobacz, jak zmieni się twoje wynagrodzenie [wyliczenia - 21.05.2022]

Obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. oraz likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej - to główne propozycje zmian podatkowych, które wejdą w życie od 1 lipca. Nawet 4500 złotych w skali roku zyskają niektórzy podatnicy dzięki obniżce podatku PIT do 12 proc. Przedstawiamy, jak zmienią się wynagrodzenia od 1 lipca 2022 r. Zobacz w galerii, ile będzie wynosiła twoja pensja.

📢 Zaginął 17-letni Jakub Kopeć. Policja z Tomaszowa Mazowieckiego poszukuje zaginionego nastolatka

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego poszukują zaginionego nastolatka. 17-letni Jakub Kopeć wyszedł z domu 16 maja i do tej pory nie wrócił.

📢 Mieszkańcy Mileszek protestowali w piątek przeciw planom prowadzenia przez ich osiedle Kolei Dużych Prędkości

Mieszkańcy Mileszek protestowali w piątek przeciwko Kolei Dużych Prędkości. Boją się utraty domów i odcięcia od świata przez kolejne tory.

📢 Horoskop z run na 2022 rok. Horoskop runiczny wikingów dla wszystkich znaków Zodiaku. Sprawdź swój horoskop nordycki 20.05.2022

Horoskop runiczny 2022. Co radzą ci runy Wikingów? Wróżka Bernadetta z Łodzi czyta runy i przepowiada jaki będzie rok 2022. Jakie jest przesłanie run wikingów na rok 2022? Co zapowiadają runy w horoskopie na rok 2022? O pomoc w odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy znaną łódzką wróżkę Bernadettę. Runy Wikingów w horoskopie na rok 2022 dla każdego znaku Zodiaku.

📢 Władysław Balicki z Sanatorium Miłości się żeni

Łodzianin Władysław Balicki, uczestnik drugiej edycji „Sanatorium miłości” bierze ślub. Na weselu będą bawić się jego koleżanki i koledzy z programu.

📢 Duże zmiany i utrudnienia na węźle Stryków na autostradzie A2. Jak wjechać i zjechać z A2?

Nie będzie możliwości wyjazdu od strony Łodzi do Warszawy i nie zjedziemy na węźle z autostrady, poruszając się od Poznania w kierunku Łodzi. Pozostałe kierunki, czyli Warszawa - Łódź i Łódź - Poznań będą działały normalnie.

📢 Urodziny Manufaktury w Łodzi w 2022 roku. Manufaktura świętuje 16. urodziny z zespołem Lady Pank oraz Minionkami

Zespół Lady Pank będzie gwiazdą szesnastych urodzin łódzkiej Manufaktury. Centrum świętuje swój jubileusz w najbliższy weekend - 21-22 maja.

📢 Łódź na starych widokówkach. Ulice Łodzi i łodzianie na kartkach pocztowych z PRL. Łódź na starych zdjęciach

Łódź na starych pocztówkach wydawanych w czasach PRL-u. Tak zmieniło się miasto. Pokazują łódzkie osiedla, Stary Rynek, ul. Piotrkowską i oczywiście Plac Wolności.

📢 Gotowe kartki z życzeniami urodzinowymi. Najpiękniejsze życzenia urodzinowe 2022. Krótkie i oryginalne wierszyki na urodziny 20.05.2022

Gotowe kartki z życzeniami urodzinowymi. Życzenia urodzinowe dla każdego. Wzruszające i nieoklepane życzenia urodzinowe życzenia urodzinowe. Często brakuje nam pomysłów na wyjątkowe życzenia urodzinowe i wierszyki. Jeżeli ty też nie wiesz co napisać, poniżej prezentujemy zestaw gotowych i oryginalnych pomysłów życzeń na urodziny. Wystarczy tylko, że prześlesz gotowe kartki!

📢 Manufaktura w Łodzi: tak budowano centrum na gruzach fabryki Poznańskiego. Budowa Manufaktury na archiwalnych zdjęciach

Manufaktura w Łodzi została otwarta w maju 2006 roku. Centrum rozrywkowo-handlowe powstało na gruzach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Budowa Manufaktury trwała prawie 4 lata. Rewitalizacja budynków okazała się wielkim sukcesem. Centrum w krótkim czasie stało się wizytówką Łodzi i odmieniło oblicze miasta. Zdjęcia z budowy Manufaktury wykonał fotoreporter Dziennika Łódzkiego Andrzej Wach.

📢 Zderzenie tramwajów w Łodzi 20.05.2022 Ranni w wypadku tramwajów MPK Łódź na Zachodniej 20.05.2022

Wypadek tramwajów w Łodzi. Na Zachodniej przy Zielonej doszło do zderzenia tramwajów. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało ośmioro pasażerów.

📢 Wojewódzki Zjazd OSP w Sieradzu. Jest były premier Waldemar Pawlak

W sieradzkim Starostwie Powiatowym trwa 5. Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Łódzkiego.Bierze w nim udział były premier RP i jednocześnie prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP.

📢 Tak okradają w bankomacie: uważaj na dane karty także gdy składasz depozyt lub sprawdzasz saldo. Skimming coraz groźniejszy [20.05.2022]

Coraz rzadziej korzystamy z bankomatów do wypłaty gotówki - przynajmniej przy użyciu karty płatniczej: jest BLIK, bez opłat , ale za to w bankomatach można złożyć depozyt czy nawet wykonać przelew, do czego karta jest już potrzebna. A to okazja dla przestępców, którzy polują na dane - zarówno te uwypuklone na karcie, jak i zapisane w pasku magnetycznym. Bankomat to urządzenie przy pomocy którego potrafią te dane przechwycić. Ale nie jedyne miejsce, w którym nasze karty płatnicze wystawione są na ryzyko. Poznaj wszystkie szczegóły, bo by z czymś skutecznie walczyć trzeba najpierw znać zasady jego działania!

📢 Sprząta miejsca zbrodni, opróżnia mieszkania zbieraczy. Działa również we Wrocławiu [FOTO +18]

Robert Krzywicki z Legnicy wykonuje jeden z najcięższych zawodów świata. Mieszkaniec Dolnego Śląska na co dzień sprząta miejsca zbrodni, zajmuje się również opróżnianiem mieszkań tzw. zbieraczy. Dziś przypominamy jak wygląda jego praca.

📢 Horoskop erotyczny o seksualnych pragnieniach znaków Zodiaku. Horoskop erotyczny mówi jaki znak Zodiaku do Ciebie pasuje 20.05.2022

Horoskop erotyczny. Seks i znaki Zodiaku. Które znaki pałają do siebie namiętnością, a którym parom jest w łóżku chłodno? Horoskop erotyczny jest przewodnikiem po najbardziej intymnej sferze Twojego życia. Horoskop erotyczny wyjaśnia, czego pragnie Twój partner? Poznaj seksualne upodobania znaków zodiaku w horoskopie erotyczno-partnerskim! Jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność?

📢 Niesamowite miejsca w województwie łódzkim. Wycieczki w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego 20.05.2022

Najciekawsze miejsca w województwie łódzkim niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Warto je zobaczyć w ciepły majowy weekend. Polecamy wyjątkowe miejsca w naszej okolicy, miejsca bogate w historię, urokliwe lasy, ogrody botaniczne, a także unikatowe na skalę europejską rezerwaty.

📢 Niebezpieczne rośliny w Polsce w domach i na działkach. Najbardziej trujące rośliny dla ludzi i zwierząt 20.05.2022

Najbardziej trujące rośliny w Polsce w domach i na działkach. Trujące rośliny w Polsce w domach i na działkach. Są dostępne w postaci cebulek, kwiatów, drzew i krzewów niemal w każdym markecie. Oferują je też powszechnie szkółki ogrodnicze i sklepy internetowe. Na jakie rośliny trzeba uważać?

📢 Karty Tarota na lato. Horoskop na zdrowie, karierę i miłość. Horoskop dla wszystkich znaków Zodiaku 20.05.2022

Horoskop miesięczny na maj 2022 o miłości, zdrowiu, pracy, rodzinie i bliskich na maj. Karty Tarota podpowiedziały wróżce Bernadetcie, jaki będzie 2022 rok. Sprawdziła jaka będzie miłość, zdrowie, pieniądze, praca oraz kontakty z rodziną i przyjaciółmi u wszystkich znaków Zodiaku.

📢 Zenek Martyniuk dyskotece Antrakt w Łodzi zauroczył śpiewem bywalców. Koncert Zenka w Łodzi! Zobacz zdjęcia

Zenek Martyniuk w Łodzi był gwiazdą otwarcia ogródka jednej z dyskotek. Podlaski artysta porwał gości dyskoteki do wspólnej zabawy. Publiczność szalała przy skocznych dźwiękach przebojów disco polo.

📢 Najpiękniejsze psy rasowe na wystawie w Polsce. Zdjęcia psów rasowych z wystawy na stadionie Start w Łodzi 20.05.2022

Najpiękniejsze psy rasowe w Polsce brały udział w wystawie na stadionie Start w Łodzi. Jakie rasy psów prezentowano w Łodzi. Które rasy psów są najpopularniejsze? W maju ponad 3 tys. psów rasowych zjechało do Łodzi.

📢 Widzew nie wygrał żadnego z ostatnich dziewięciu meczów z Podbeskidziem

Piłka nożna. Niedziela 22 maja 2022 roku znajdzie szczególne miejsce w historii RTSWidzew Łódź.

📢 Organizatorzy konkursu Miss Polonia zaprezentowali finalistki i podali szczegóły dotyczące gali finałowej. Będzie dużo gwiazd! ZDJĘCIA

Organizatorzy konkursu Miss Polonia zaprezentowali dzisiaj 20 finalistek tegorocznej edycji. Podczas wydarzenia w Hotelu Ambasador przy ul. Kilińskiego ogłosili też datę gali finałowej oraz podali szczegóły na jej temat. O koronę najpiękniejszej Polki uczestniczki konkursu powalczą 27 maja we Włocławku. Przed galą czeka je tydzień intensywnych przygotowań.

📢 Horoskop dzienny na piątek 20.05.2022 Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec

Horoskop dzienny piątek 20 maja: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec. Horoskop na piątek dla wszystkich znaków Zodiaku. Horoskop na weekend. Horoskop na dziś 20.05.2022.

📢 Andrzej z Sanatorium Miłości zagrał w popularnym serialu. Kim jest uczestnik Sanatorium Miłości? 20.05.2022

Sanatorium Miłości 4. Kim jest Andrzej z Tomaszowa Mazowieckiego? Wśród 12 uczestników Sanatorium miłości jest Andrzej z Tomaszowa Mazowieckiego. Czy zrobi taką furorę jak wcześniej Halina z Pabianic, Iwona z Radomska czy Cezary i Władysław z Łodzi. Andrzej może być znany telewidzom. Od kilku lat gra w popularnym serialu.

📢 Z podniesioną głową zakończyć kiepski sezon - to cel ŁKS Łódź

Niedzielnym meczem w Katowicach z tamtejszym GKS zakończą nieudany pierwszoligowy sezon piłkarze ŁKS Łódź.

📢 Halina z Pabianic ponownie w Sanatorium Miłości. Halina z Pabianic z wizytą u uczestników Sanatorium miłości 20.05.2022

Królowa turnusu spotkała się z uczestnikami Sanatorium Miłości. Halina z Pabianic znów na planie Sanatorium Miłości!

📢 Uczestnicy 4 sezonu Sanatorium Miłości. Kim jest Andrzej z Tomaszowa z Sanatorium Miłości 4? 20.05.2022

Poznajcie wszystkich uczestników Sanatorium miłości 2022. Ruszyła czwarta edycja randkowego show Telewizji Polskiej przeznaczonego dla seniorów. Wśród nich jest także mieszkaniec województwa łódzkiego. Gościnnie wystąpią też pochodząca z Radomska Iwona i jej partner Gerard, znani z drugiej edycji "Sanatorium".

📢 Termy Poddębice: bilety, cennik Nowe baseny termalne blisko Łodzi. Baseny i sauny w Termach Poddębice 20.05.2022

Baseny i sauny w Termach Poddębice. Sprawdź ceny biletów i atrakcje Term Poddębice. Zobacz zdjęcia z nowego kompleksu basenów termalnych w województwie łódzkim. Termy Poddębice już otwarte!

📢 Transfery w ŁKS Łódź. Ważne ogniwo drużyny odchodzi do Radomia

Koniec sezonu oznacza ruchy kadrowe w wielu drużynach. Transfery dotyczą także ŁKS Łódź.

📢 Niebezpieczne rośliny dla psa i kota. Trujące rośliny dla zwierząt w domu i ogrodzie 20.05.2022

Trujące rośliny dla psa i kota. Rośliny śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt! Wciąż niewiele osób wie, że większość popularnych roślin uprawianych lub po prostu dziko rosnących w naszych domach, ogrodach, na działkach, sadach, czy polach może być trująca – nawet śmiertelnie – dla zwierząt i to zarówno tych domowych pupili, jak i dla zwierząt hodowlanych w gospodarstwach rolnych.

📢 Sposoby na gołębie. Tak odstraszysz gołębie z balkonu! Jak skutecznie usunąć gołębie z balkonu? 20.05.2022

Sposoby na gołębie. Jak skutecznie usunąć gołębie z balkonu? Często zdarza się, że sami "zapraszamy" gołębie na nasz balkon dokarmiając je chlebem. W momencie, gdy ptak się zadomowi pojawia się problem. Poznaj sprawdzone sposoby na odstraszanie gołębi i ciesz się czystym balkonem bez niechcianych gości.

📢 Horoskop na lato 2022. Znaki Zodiaku w czerwcu, lipcu i sierpniu. Kto będzie miał udane wakacje? 20.05.2022

Horoskop na wakacje 2022. Horoskop na lato 2022. Sezon wakacyjny coraz bliżej. Kto jednak nie będzie mógł zaliczyć ich do udanych, a kto może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki? Sprawdź, co mówią karty o najbliższych miesiącach i dowiedz się, co cię czeka! Zobacz horoskop na wakacje dla wszystkich znaków zodiaku wróżki Margo.

📢 Wstrząsający raport: Rosjanie strzelali do dzieci grających w piłkę jak do kaczek

Raport Human Rights Watch ujawnia kolejne rosyjskie zbrodnie w rejonie kijowskim i czernihowskim. Ofiarami były dzieci.

📢 Memy o Putinie i o wojnie na Ukrainie. To jest zakazane w Rosji. My możemy je publikować. Sprawdź MEMY o Putinie i Rosji

Ukraińscy internauci, a zaraz za nimi polscy, wraz z wybuchem wojny ruszyli do walki w internecie. Jedną z najlepszych broni psychologicznych są memy - ośmieszają wroga i podnoszą na duchu tych, którzy walczą. W Rosji obrazki ośmieszające prezydenta zostały zakazane. Zobaczcie wojenne memy.

📢 Sąd o sprawie Marcin Gołaszewski - Sebastian Bulak: "To była zniewaga, a nie lekceważenie"

Kolejny zwrot akcji w sprawie z doniesienia Marcina Gołaszewskiego (KO), szefa łódzkiej Rady Miejskiej, przeciw radnemu Sebastianowi Bulakowi (PiS). Sąd znów nakazał prokuraturze wszczęcie postępowania.

📢 Rolnicy pilnie poszukują pracowników. Ile płacą za zbieranie truskawek czy rabarbaru? Praca sezonowa przy zbiorach truskawek 20.05.2022

Dla rolników z województwa łódzkiego nadszedł bardzo trudny sezon. Znacznie ciężej znaleźć im pracowników do zbiorów i innych prac w gospodarstwie niż w poprzednich latach. To m.in. wpływ wojny w Ukrainie.

📢 Domy do kupienia na licytacjach komorniczych w Łódzkiem. Domy od komornika w województwie łódzkim 20.05.2022

Jeżeli szukasz domu w dobrej cenie, to licytacje komornicze są idealne dla ciebie. Kupowanie domów od komornika staje się coraz bardziej popularne. W tym zestawieniu przygotowaliśmy ofertę licytacji komorniczych w województwie łódzkim. Cena wywoławcza jest równa 2/3 sumy oszacowania. Kliknij w galerię i sprawdź najlepsze oferty w województwie pomorskim.

📢 Miasto sprzedaje budynek szkoły przy Żeromskiego w Łodzi. Dawne XXXIV LO na Starym Polesiu na sprzedaż

Ponad 3,8 mln zł zapłaci nabywca budynku szkoły przy ul. Żeromskiego 26, w którym niegdyś mieściło się XXXIV Liceum Ogólnokształcące. Miasto Łódź sprzeda nieruchomość po rynkowej cenie, bez bonifikaty. Decyzja o wydzierżawieniu tego obiektu przed dwoma laty wywołała głęboką scysję wśród radnych.

📢 Wczasy uczestników Sanatorium Miłości! Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości na urlopie nad morzem! 20.05.2022

Wakacje zakochanych uczestników z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości byli razem na wczasach w Darłówku. Zakochana para spędza romantyczne chwile w Darłówku i nie szczędzi sobie czułości. Zobacz, jak zakochana para spędza wakacyjne chwile.

📢 Wojewoda łódzki w sprawie firmy radnego Domaszewicza chce wyjaśnień

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwrócił się do Rady Miejskiej o wyjaśnienia w sprawie działalności gospodarczej Bartosza Domaszewicza (PO/KO), wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

📢 List do złodzieja na budynkach kwiaciarni H. Skrzydlewska

Witold Skrzydlewski znalazł sposób na walkę ze złodziejami. Na kwiaciarniach, których jest właścicielem pojawiły się napisy, które mają ich odstraszyć.

📢 Śmierć Pauliny Dynkowskiej. Mamuka K. morderca Pauliny usłyszał wyrok 25 lat za zabójstwo Pauliny

Mamuka K. z Gruzji, który - według prokuratury - brutalnie zgwałcił i zamordował 28-letnią łodziankę Paulinę Dynkowską. Mamuka K. został skazany na 25 lat więzienia z zabójstwo. Taką decyzję podjął w czwartek 19 maja Sąd Okręgowy w Łodzi. Wyrok nie jest prawomocny. Podczas procesu, który odbywał się za zamkniętymi drzwiami, Gruzin przyznał się do zabójstwa, ale nie do gwałtu.

📢 Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Uważaj na te przestępczynie. Niektóre są niebezpieczne. Zobacz zdjęcia i rysopisy!

Są oskarżone o takie przestępstwa jak rozbój, kradzież, oszustwo, przemyt, sprzedaż narkotyków, a nawet szpiegostwo. Obejrzyj galerię poszukiwanych i jeśli którąś rozpoznajesz, powiadom podlaską policję. Nie daj się zwieść - płeć piękna może być także niebezpieczna.

📢 Co robić w weekend w Łodzi? Oto LISTA wydarzeń od 20 do 22 maja. Atrakcji nie zabraknie!

Oto łódzkie wydarzenia i eventy, dzięki którym spędzisz czas produktywnie i przyjemnie! Pomysły na weekend w Łodzi 20-22 maja. Koncert Lady Punk, Skok na bungee, Targi Kosmetyków Naturalnych i wiele innych! Jak spędzić najbliższy weekend? Podpowiadamy!

📢 Leki wycofane z aptek w maju 2022. Usuń je natychmiast z apteczki. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przedstawił aktualną listę MAJ 2022

LEKI WYCOFANE Z APTEK W MAJU 2022. Nowa, aktualna lista leków GIF. W maju Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję dotyczącą wycofania z aptek popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Już wcześniej wydano decyzje dotyczące wycofania leków ze sprzedaży: kropli podawanym niemowlętom, zapobiegającym krzywicy u wcześniaków, noworodków i niemowląt, a także maści stosowanej w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu, świądu odbytu. Wcześniej wycofano znany lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca oraz antybiotyk o szerokim spektrum zastosowania. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia.

📢 Takich rzeczy nie wyrzucaj do śmietnika. Uważaj - możesz dostać wysoki mandat! [lista]

Nie wszystkie rzeczy, z których korzystamy na co dzień, możemy wyrzucić do śmietnika na odpady komunalne. Niektóre z nich należy oddać do specjalistycznych punktów, które zajmują się utylizacją. Sprawdź, czego nie można wyrzucać do śmietnika. Za takie zachowania możesz zostać ukarany mandatem.

📢 Oni dostaną wezwanie na kwalifikację wojskową 2022. Te osoby muszą stawić się na komisji [lista]

Oni dostaną wezwanie na kwalifikację wojskową 2022. W tym roku ten obowiązek dotyczy około 210 tysięcy osób. Zobacz, kto dostanie wezwanie.

📢 Sukcesy zawodników ŁKSG Łódź na Igrzyska Głuchych w Brazylii

W Caxias do Sul w Brazylii zakończyły się XXIV letnie Igrzyska Głuchych, w których Polskę reprezentowało 122 sportowców, w tym 10 zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

📢 Kim jest partner córki Putina? Jego nazwisko może budzić zdziwienie

Dziennikarze ustalili, że córka Władimira Putina - Katerina - jest w związku z... Igorem Zełenskim. Kim jest mężczyzna?

📢 Karetka kontenerowa dla łódzkiego pogotowia od Fundacji Fun&Drive. Prowadził ją The Stig z Top Gear

Pierwsza w Polsce kontenerowa karetka dla wcześniaków trafiła do łódzkiego pogotowia. Za kilka lat taki kontener będzie można przenieść na inne podwozie. Prowadził ją Ben Collins znany jako The Stig z Top Gear, a przekazała Fundacja Fun&Drive.

📢 Łódzkie strażniczki z Animal Patrol odebrały właścicielowi zaniedbaną klacz. Zwierzę niestety nie przeżyło...

Łódzkie strażniczki z Animal Patrol odebrały właścicielowi zaniedbaną klacz. Zwierzę niestety nie przeżyło...

📢 Smaki dzieciństwa z lat 90. Bransoletki z cukierków, krówki ciągutki i gumy kulki, czyli niezapomniane słodycze z młodości

Guma balonowa na metry, lentilki na wagę, żelki w kształcie koników morskich czy gumy kulki - te słodycze z sentymentem wspominają osoby, których dzieciństwo przypadło na lata 90. XX wieku. Sklepiki szkolne i sklepy osiedlowe uginały się od przekąsek w różnych smakach, kolorach i rozmiarach. Nie bez znaczenia były też opakowania. Im bardziej przykuwały wzrok, tym lepiej. Jakie słodycze najlepiej i najczęściej wspominamy z lat 90.?

📢 Wirusowa choroba atakuje Europę. W Madrycie głoszono alert sanitarny

W Madrycie potwierdzono już siedem przypadków zakażenia ludzi wirusem małpiej ospy. Kolejne 22 przypadki są badane. Władze stołecznego regionu hiszpańskiej stolicy ogłosiły z tego powodu alert sanitarny. W Portugalii pięć przypadków małpiej ospy potwierdzono w Lizbonie. Od kilku dni kolejne przypadki zakażeń tym odzwierzęcym wirusem potwierdza także Wielka Brytania.

📢 „Mieszkanie bez wkładu własnego”, czyli łatwiejszy zakup nieruchomości od 27 maja. Kto może wziąć udział w rządowym programie?

„Mieszkanie bez wkładu własnego” to program, którego uczestnicy mogą uzyskać w banku kredyt hipoteczny, nawet jeśli nie mają oszczędności na wkład własny. Dzięki temu szansę na zakup nieruchomości zyskują osoby, którym wcześniej bank nie chciał pożyczyć pieniędzy. Dodatkową zaletą jest tzw. spłata rodzinna, czyli umorzenie części długu rodzinom, którym urodzi się potomstwo. Wyjaśniamy, jak skorzystać z nowego programu i kto może to zrobić.

📢 Plama oleju na Piotrkowskiej w Łodzi. Poszkodowany rowerzysta

Na ul. Piotrowskiej przy ul. 6 Sierpnia ok. godz. 10 ktoś rozlał plamę oleju. Na śliskiej nawierzchni przewrócił się rowerzysta.

📢 Widzew. Czy Janusz Niedźwiedź dołączy do Napoleona i trenerów kadry?

Piłka nożna. Piłkarze Widzewa w niedzielę około godziny 14.30 mogą znaleźć stałe miejsce w galerii sław klubu z al. Piłsudskiego.

📢 Ile zarabiają lekarze specjaliści? Sprawdź zarobki ginekologa, anestezjologa, pediatry i innych

Chirurg, ortopeda czy lekarz rodzinny - który z nich zarabia najwięcej i ile wynosi jego wynagrodzenie? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie należy do najłatwiejszych. Zarobki lekarzy są bardzo zróżnicowane nie tylko pod względem specjalizacji medyka. Wiele zależy też od tego, gdzie dany lekarz pracuje - czy jest to klinika, szpital powiatowy czy może placówka prywatna. Co więcej, duże znaczenie ma to, czy lekarz ma umowę o pracę czy może pracuje w ramach kontraktu, jak również czy pracuje tylko w jednej placówce czy w kilku. Kolejnym czynnikiem różnicującym pensje medyków są dodatki specjalne i wynagrodzenia za dyżury. Główny Urząd Statystyczny, który co dwa lata przygotowuje raport dotyczący wynagrodzeń, oszacował, ile wynosiły wynagrodzenia poszczególnych lekarzy w październiku 2020 roku. Sprawdź w galerii, ile zarabiają lekarze specjaliści!

📢 Nowi profesorowie w Łodzi i Skierniewicach. Profesorem został także doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Pełna lista nominowanych, zdjęcia

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie 56 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nowych profesorów jest troje naukowców uczelni z województwa łódzkiego.

📢 Iwona z Sanatorium Miłości o seksie seniorów. "Nasze ciała domagają się seksu! mówi bezpruderyjna Iwona z Sanatorium Miłości 19.05.2022

Iwona z Sanatorium Miłości nie wstydzi się mówić o seksie seniorów! Nasze ciała wciąż domagają się seksu mówią dziś Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości! Para seniorów z Sanatorium Miłości opowiada szczerze o seksie w dojrzałym wieku: "wciąż mamy okres godowy, a nasze ciała domagają się seksu!". Program Sanatorium Miłości przekonuje, że seniorzy nadal mogą uprawiać seks! O seksie seniorów Iwona i Gerard mówili w telewizji śniadaniowej TVP.

📢 Horoskop dzienny na czwartek 19.05.2022: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec Horoskop 19.05.2022

Horoskop dzienny 19 maja na czwartek dla znaków Zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec. Horoskop na czwartek wróżki Margo dla każdego znaku Zodiaku. Horoskop na dziś 19.05.2022.

📢 Uwielbiają domowe kuchnie i łazienki, za to same są mniej lubiane. Rybiki cukrowe pojawiają się też w piekarniach. Jak się ich pozbyć?

Rybiki cukrowe zwane są też srebrzykami ze względu na połyskujące łuski na powłoce. Prowadzą tryb nocny, rzadko da się je więc wyłapać w ciągu dnia. Uwielbiają miejsca ciepłe i wilgotne, żywią się m.in. cukrami. Nie są niebezpieczne dla człowieka, ale ich obecność bywa uciążliwa, zwłaszcza jeśli zauważymy je w kuchni. Jak się ich pozbyć?

📢 Wakacje Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Uczestnicy Sanatorium Miłości na romantycznym urlopie 18.05.2022

Sanatorium Miłości. Romantyczne wczasy Iwony i Gerarda. Tak bawili się zakochani seniorzy. Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości na wakacjach. Tym razem nie Egipt a polskie morze. Popularna para zakochanych uczestników Sanatorium Miłości uczyła przebywających tam seniorów zdrowej aktywności. Jak minęły zakochanej parze wakacje?

📢 Łódzkie: Wypadek na S8! ZDJĘCIA. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe

Na trasie S8 w powiecie sieradzkim, na 167 kilometrze w kierunku Wrocławia doszło do groźnego wypadku.

📢 Do Zgierza powrócił Komisarz Alex. Sceny do serialu TVP nakręcono w Miejskiej Łaźni

Zgierz kolejny raz stał się planem filmowym kultowego serialu pt. “Komisarz Alex”. Tytułowy bohater produkcji, którym jest owczarek niemiecki, przestępców szukał na terenie Miejskiej Łaźni. Efekty zobaczymy podczas emisji kolejnej serii serialu. Nowe odcinki wyemitowane zostaną jesienią tego roku.

📢 Protest w Mileszkach przeciw Kolei Dużych Prędkości! Szybka kolej KPD do Baranowa przetnie i podzieli Mileszki

W piątek w Mileszkach odbędzie się protest przeciwko poprowadzeniu przez osiedle Kolei Dużych Prędkości. Będą utrudnienia na ulicy Pomorskiej.

📢 Kartki z życzeniami urodzinowymi na SMS, Facebook, Messenger. Gotowe życzenia urodzinowe do wysłania 19.05.2022

Gotowe życzenia urodzinowe dla kolegów i rodziny. Wzruszające życzenia urodzinowe dla bliskich. Zabawne kartki urodzinowe. Gotowe życzenia urodzinowe dla przyjaciół i rodziny. Urodziny to wyjątkowy dzień w roku. Sprawdź nasze propozycje życzeń na urodziny. Złóż najlepsze życzenia z okazji urodzin dla najbliższych. Wyślij kartkę już teraz! Kartki do wysłania przez SMS, Facebook czy Messenger.

📢 Dom rodziny Krawczyka w Dalikowie na sprzedaż. Siostrzenica Ewy Krawczyk sprzedaje dom 18.05.2022

Siostrzenica Ewy Krawczyk wystawiła na sprzedaż dom w Dalikowie. Dom w Dalikowie jest wart ponad milion złotych. Jak wygląda w środku? Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

📢 Wypadek na S8 obok samochodu Małgorzaty Gersdorf. Według analizy, motocykl pędził ponad 180 km/h

Według analizy przeprowadzonej przez firmę Crashlab.pl, motocyklista, który zginął w wypadku niedaleko Zambrowa (woj. podlaskie), a którego świadkami byli b. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf i jej mąż Bohdan Zdziennicki, pędził w krytycznym momencie grubo ponad 180 km/h.

📢 Ocet zwalcza chwasty, mszyce i choroby roślin. Zobacz, jak stosować ocet w ogrodzie. To tani i skuteczny produkt!

Ocet jest tani i ekologiczny, a do tego powszechny w każdych domach. Zachęcamy, by wykorzystywać go nie tylko w kuchni. Ma on również zastosowanie w ogrodzie. Pomaga pozbyć się uciążliwych szkodników i chorób roślin. Ponadto nadaje się do zwalczania chwastów i dezynfekcji narzędzi ogrodowych. Warto jednak wiedzieć, jak stosować ocet, by nie zaszkodzić roślinom.

📢 Horoskop miłosny zdradza dla kogo maj będzie niespokojny. Horoskop miesięczny miłosny 18.05.2022

Horoskop miłosny na maj 2022. Odkryj jakie znaki zodiaku mają szansę na miłość. Które znaki zodiaku będące w związku czeka trudny okres, a które mogą liczyć na rozkwit uczuć? Sprawdź, horoskop miłosny na maj 2022.

📢 Horoskop dzienny na środę 18 maja: Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Wodnik, Ryby, Baran. Horoskop na dziś 18.05.2022

Horoskop codzienny na środę 18 maja: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec. Horoskop na dziś wróżki Margo dla każdego znaku Zodiaku. Sprawdź swój horoskop na 18.05.2022. Przepowiednie na każdy dzień tygodnia.

📢 Tarnów. Pierwowzór wawelskiego sarkofagu królowej Jadwigi odnaleziony w schowku kościoła na Rzędzinie. Przeleżał zapomniany pół wieku

Model sarkofagu św. Jadwigi królowej, stanowiący pierwowzór tego, który podziwiają turyści w katedrze na Wawelu odnaleziono w schowku w kościele na Rzędzinie w Tarnowie. Czynione są starania, aby wykonane z drewna i gipsu, bogato zdobione dzieło, znanego artysty rzeźbiarza – Antoniego Madeyskiego odnowić i wyeksponować.

📢 Woda z cytryną – co daje? To dzieje się z organizmem, gdy pijesz wodę z cytryną na czczo. Kiedy po nią sięgać – rano czy wieczorem?

Czy picie wody z cytryną coś daje? Tak! Ten bardzo prosty w przygotowaniu napój wypijany na czczo przynosi szereg korzyści dla naszego organizmu, m.in. zwiększa nawodnienie organizmu, łagodzi niestrawności i wspomaga nasz metabolizm. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i o jakiej porze dnia najlepiej sięgać po napój z dodatkiem soku z cytryny. Wybierz swój ulubiony przepis na wodę z cytryną, która może być nie tylko pożyteczna dla organizmu, ale także smaczna!

📢 Jak wyglądała Łódź w latach 50. XX wieku? Łódź na archiwalnych zdjęciach. Lata 50. w Łodzi zobacz archiwalne zdjęcia!

Jak wyglądała Łódź w latach 50. XX wieku! Stare zdjęcia Łodzi z lat 50. XX wieku. Z relacji zamieszczonych w łódzkiej prasie wynika, że w latach pięćdziesiątych Łódź rosła w siłę! Robotnicy przekraczali normy, powstawały nowe domy. Jednak obok toczyło się normalne życie...

📢 Kompromitacja kolejarzy. Nietrafiające w siebie tory zostały jednak rozebrane

Nie ma już znanych na całą Polskę nietrafiających w siebie torów kolejowych budowanych z dwóch stron. Zdjęcie tej kuriozalnej sytuacji, do jakiej doszło w rejonie stacji Łódź Kaliska, obiegło media społecznościowe i było przedmiotem drwin z kolejarzy, którzy dopuścili do takiej wpadki.

📢 Gliwice. Zderzyły się trzy tiry. Śmiertelny wypadek na A4

W Gliwicach autostradzie A4 doszło do zderzenia trzech tirów. Droga w kierunku Wrocławia długo była nieprzejezdna.

📢 Zalew w Miedznej Murowanej w Łódzkiem. Atrakcyjne miejsce na letni wypoczynek w województwie łódzkim

Zalew w Miedznej Murowanej nie jest oficjalnym kąpieliskiem, mimo to z pewnością jest jednym z ciekawszych miejsc w regionie na letni wypoczynek. Jest tu nie tylko baza turystyczna, ale i ścieżka pieszo-rowerowa, wypożyczalnia sprzętu wodnego, siłownia, stanowiska wędkarskie, parasole trzcinowe z miejscem na piknik i kilka innych udogodnień dla turystów. Zobaczcie, jak prezentuje się to miejsce!

📢 Jak zachowuje się szczęśliwy pies? Oznaki szczęśliwego psa. Tak poznasz, że Twój pies Cię kocha! 17.05.2022

Tak poznasz, że Twój pies Cię kocha! Szczęśliwy pies to marzenia każdego właściciela czworonoga. Zwykle opiekun robi wszystko, by zaspokoić potrzeby swojego psa. Jak sprawdzić czy pies faktycznie jest szczęśliwy? Zobacz w galerii oznaki szczęśliwego psa.

📢 Strzały pod Rzgowem. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, ponieważ kierowca nie zatrzymał się do kontroli i rzucił się do ucieczki

Policjanci oddali strzały w powietrze, aby zatrzymać pod Rzgowem 40-letniego łodzianina, który najpierw uciekał autem, a potem na pieszo. A uciekał dlatego, gdyż miał zakaz prowadzenia samochodów. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

📢 Sanatorium Miłości. Dom Haliny z Sanatorium Miłości. Halina z Pabianic, uczestniczka programu TVP zaprosiła nas do swojego domu 16.05.2022

Jak mieszka Halina z Pabianic? Dom Haliny z Sanatorium Miłości 3! Halina Jaksa, bohaterka a z programu Sanatorium Miłości 3, zaprosiła nas do swojego domu w Pabianicach i pokazała jak mieszka! Jaka jest Halina z Pabianic, królowa turnusu Sanatorium Miłości 3? Zobacz wnętrza przytulnego domu Haliny, Królowej Turnusu w trzeciej edycji Sanatorium Miłości.

📢 Dom i ogród Iwony z Sanatorium Miłości. Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Prywatne wnętrza domu Iwony z Sanatorium Miłości 16.05.2022

Dom i ogród Iwony z Sanatorium Miłości. Byliśmy w odwiedzinach u uczestniczki Sanatorium Miłości. Zobacz prywatne zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Radomska zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród, o który dba samodzielnie. Jak oceniacie gniazdko Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości?

📢 Makabryczny wypadek na trasie Bydgoszcz - Świecie. Samochód zmiażdżony między ciężarówkami [zdjęcia]

Tragedia na drodze krajowej nr 5 w Niewieścinie (powiat świecki). Zderzyły się dwie ciężarówki, samochód osobowy i bus. Cztery osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala.

📢 Najfajniejsze atrakcje dla dzieci w Kłodzku i Kotlinie Kłodzkiej. 21 pomysłów na przygody, zabawy i niezapomniany weekend z dzieckiem

Kłodzko i Kotlina Kłodzka aż pękają w szwach od turystycznych atrakcji. Nie brak tu także miejsc dla dzieci, w których mogą się one wyszaleć i wiele nauczyć. Zastanawiacie się, jakie atrakcje dla dzieci warto zobaczyć w czasie wakacji, urlopu czy weekendowej wycieczki do Kłodzka? Mamy dla Was 21 propozycji i pomysłów na weekend z dzieckiem, od niesamowitych świecących podziemi, przez zorbing, muzeum zabawek, całoroczny tor saneczkowy, najdłuższą zjeżdżalnię grawitacyjną, po naturalnej wielkości dinozaury i największa w Europie kolekcję afrykańskich zwierząt.

📢 Wzruszający wywiad Haliny z Pabianic z Martą Manowską. W Sanatorium miłości polały się łzy 15.05.2022

Halina z Pabianic płakała w czasie rozmowy z prowadzącą Sanatorium Miłości. Co mówiła Halina z Sanatorium Miłości w wywiadzie z Martą Manowską? Dlaczego łzy pojawiły się w oczach seniorki z Sanatorium Miłości? Jak wygląda życie Haliny w Pabianicach? Czy Halina jest szczęśliwa? Dlaczego Halina płakała?

📢 Zobacz zdjęcia orientarium w ZOO w Łodzi. Orientarium w Łodzi: bilety, cennik i atrakcje 15.05.2022

Orientarium w Łodzi stało się główną atrakcją długiego majowego weekendu. Wśród tłumu gości byli nie tylko łodzianie, ale również mieszkańcy różnych zakątków kraju.

📢 Najbardziej jadowite pająki w Polsce. Niebezpieczne owady w Polsce. Jak wyglądają jadowite pająki w Polsce i w łódzkim? 13.05.2022

Niebezpieczne owady w Polsce. Ugryzienia tych pająków są bardzo niebezpieczne! Jakie są najbardziej jadowite pająki w Polsce! A żyją tuż obok nas - w domach, na działkach, w ogrodach, w pracy, w parkach, na ulicach, w samochodach - praktycznie wszędzie. Pająków jest w Polsce aż 820 gatunków i tylko dwa z nich nie mają gruczołów jadowych, czyli prawie wszystkie mogą nas ukąsić. Zobacz w galerii jak wyglądają.

📢 Prześlij zdjęcie do specjalnego dodatku z okazji Dnia Dziecka. Wybierzemy dzieci na okładkę gazety - czeka mnóstwo nagród!

Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się także w wielkiej internetowej galerii dziecięcych uśmiechów. Na ponad 200 dzieci czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 UNIONTEX znika z mapy Łodzi. Zobacz zdjęcia. Tkalnia Papieska w Unionteksie, dawnych zakładach Ludwika Grohmana, w coraz większej ruinie

Kawał wielkiej , wspaniałej historii naszego miasta powoli znika z mapy Łodzi. Część fabryki UNIONTEX zwany ostatnio tkalnią Papieską z każdym tygodniem staje się coraz większą ruiną. Historyczne miejsce uświetnione wizytą Papieża Jana Pawła II niknie na naszych oczach. Nie zostało już nic ze wspaniałych planów i marzeń o pięknym zagospodarowaniu tego tak cennego dla Łodzi zabytku.
Dawna fabryka Ludwika Grohmana odrodziła się po wojnie jako Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego i w okresie swojej świetności zatrudniały 14 tysięcy pracowników w większości kobiet.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie