Prasówka 3.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Włamania na Widzewie. Złodzieje zaatakowali dwa mieszkania w wieżowcu przy ul. Sacharowa”?

Prasówka 3.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Włamania na Widzewie. Złodzieje zaatakowali dwa mieszkania w wieżowcu przy ul. Sacharowa

Dwa sąsiadujące ze sobą mieszkania na 3.piętrze wieżowca przy ul. Sacharowa na Widzewie zostały obrabowane w ostatni długi weekend. Wszystko wskazuje na to, że to dzieło tej samej złodziejskiej szajki.

Nie przegap promocji!

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji 2022. Tyle od marca mają dostawać netto emeryci [3.12.21]

W projekcie budżetu na 2022 roku zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca. Oznacz to, że według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Taka ma być płaca minimalna 2022. Taki jest kalkulator wynagrodzeń po Nowym Ładzie [3.12.21]

Każdego roku rząd podnosi wynagrodzenie minimalne. To często gwarantowany zastrzyk gotówki dla osób zarabiających najmniej. W 2022 roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie do kwoty 3010 złotych brutto, czyli o 210 złotych więcej niż w 2021 roku. Jak się okazuje, nie tylko najniższe wynagrodzenie w 2022 roku się zmieni. Osoby, które zarabiają mniej niż 6 tys. złotych brutto, też mogą liczyć na podwyżki.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 3.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te produkty spożywcze prowadzą do największej utraty wagi. One pomogą najszybciej schudnąć [3.12.21]

Zdaniem ekspertów istnieje 12 produktów spożywczych, które prowadzą do największej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że to niezawodna lista produktów spalających tłuszcz. Które produkty prowadzą do największej utraty wagi? One pomogą najszybciej schudnąć - zobacz w galerii.

📢 Proste życzenia na Boże Narodzenie. Życzenia świąteczne dla współpracowników i znajomych. Wierszyki bożonarodzeniowe SMS 3.12.2021

Proste życzenia na Boże Narodzenie. Życzenia świąteczne dla współpracowników i znajomych. Wierszyki i życzenia SMS i na Facebooka Jest to problem, z którym przed świętami boryka się wielu z nas. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników ten artykuł. Co w nim znajdziecie? Są tu proste życzenia na Boże Narodzenie - wierszyki, SMS, czy życzenia na Facebooka. Jednym słowem, są to życzenia świąteczne dla współpracowników i znajomych - gotowe do wykorzystania od zaraz!

📢 Tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe. Piękne życzenia bożonarodzeniowe. Życzenia na Boże Narodzenie 2021. Czego życzyć w Boże Narodzenie?

Życzenia na Boże Narodzenie 2021. Życzenia bożonarodzeniowe powinny być co roku zmieniane, aby adresat w sms-ie, mailu lub na messengerze nie czytał co roku tych samym wierszyków i sentencji. Dlatego przygotowaliśmy dla Was duże zestawienie życzeń świątecznych. Od wesołych wierszyków, oficjalne życzenie bożonarodzeniowe, które możecie przesłać kolegom i szefom w pracy lub klientom, aż po poważne sentencje, które możecie wysłać osobom, na których najbardziej Wam zależy.

📢 Kibice na meczu Widzew Wisła. Świetny mecz i świetna atmosfera na trybunach

Ależ to były emocje. Świetny mecz w Sercu Łodzi. Na trybunach ponad 15 tysięcy kibiców! ZDJĘCIA W GALERII

📢 15. emerytura w Polsce! Dodatkowa "piętnastka" jeszcze w tym roku? Tego chcą polscy emeryci

  1. emerytura w Polsce. Okazuje się, że wprowadzone przez rząd do tej pory 13. i 14. emerytura nie wystarczą. Polscy emeryci chcieliby dostać dodatkową, piętnastą emeryturę jeszcze w tym roku. Poznajcie szczegóły!

📢 Religijne życzenia bożonarodzeniowe. Gotowe życzenia na Boże Narodzenie. Najpiękniejsze życzenia - złóż je rodzinie, znajomym 3.12.2021

Gotowe życzenia i wierszyki na Boże Narodzenie. Życzenia bożonarodzeniowe religijne. Najpiękniejsze życzenia - złóż je rodzinie, znajomym. W ten sposób dowiedzą się, że są bliscy naszemu sercu. Gdzie jednak znaleźć idealne życzenia bożonarodzeniowe? Najpiękniejsze, chwytające za serce, a jednocześnie proste i ujmujące? Życzenia, które złożyć można zarówno rodzinie, jak i znajomym czy współpracownikom? W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji życzeń bożonarodzeniowych. Korzystajcie!

📢 Komornik sprzedaje Dom Andrzeja Leppera. "Rzeźbione meble i dużo drewna". Tak mieszkał zmarły polityk. Jak wygląda? Zobacz

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Tak mieszkał!

📢 Tak przebiega akcja ściągania zaległości za abonament RTV. Te osoby mogą spodziewać się kontroli

Cały czas trwa akcja ściągania zaległych opłat "za telewizor". Dostaliśmy informacje o ukaranych między innymi z Włocławka. W zeszłym roku Poczta Polska wystawiła ponad 122 tys. tytułów wykonawczych dla urzędów skarbowych.

📢 Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022 - tabela wyliczeń. Ile zyskają seniorzy po zmianach podatkowych?

Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Najlepsze zdjęcia stołów wigilijnych. Świąteczne stoły, dekoracje i ozdoby na Boże Narodzenie. Jak udekorować stół na Wigilię?

Dekoracje na Boże Narodzenie. Jak udekorować stół na Wigilię? Jak udekorować świąteczny stół? Wigilia i święta Bożego Narodzenia przy pięknie udekorowanym stole. Właściwa dekoracja stołu jest kluczem do stworzenia wyjątkowej atmosfery, która sprawi, że wieczór na długo pozostanie w pamięci bliskich. Idealna aranżacja nie musi być droga.

📢 Horoskop codzienny na piątek 3 grudnia 2021. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Horoskop 3.12.2021

Horoskop dzienny na piątek, 3 grudnia 2021. Horoskop dla znaków zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec. Sprawdź swój horoskop dzienny na 3.12.2021. Dowiedz się, co mówią karty. Horoskop wróżki Margo dla każdego!

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista leków 02.12.2021

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci

W projekcie budżetu na 2022 roku zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca. Oznacz to, że według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Na to najczęściej chorujemy zimą. Nie tylko COVID - oto najczęstsze zimowe choroby [lista]

Zima to czas wspomnień, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, grzanie się przy ognisku w śniegu, popijanie gorącego kakao czy grzanego wina. Ale zima to też czas kichania, zatkanego nosa, częstszych wizyt u lekarza, czas kropli na kaszel i suchej, spękanej skóry... Na co najczęściej chorujemy zimą? Jakie dolegliwości pojawiają się zwykle, gdy nadchodzi zima? Zobacz listę najczęstszych chorób zimowych w poniższej galerii.

📢 Przepisy wigilijne od gospodyń wiejskich! Pierogi, zupa grzybowa i karp. Gospodynie zdradzają przepisy na tradycyjne potrawy 2.12.2021

Pierogi z kapustą i grzybami, zupa grzybowa, karp. Dania wigilijne z Kół Gospodyń Wiejskich. Przepisy na najsmaczniejsze potrawy wigilijne i świąteczny stół. Choć jak wiadomo, najważniejsze w Wigilii jest świętowanie nadchodzącego Bożego Narodzenia i spotkania z bliskimi, potrawy wigilijne również nie pozostają bez znaczenia. To na nie oczekujemy przez cały rok.

📢 Jak ugotować barszcz wigilijny? Barszcz czerwony według przepisu Magdy Gessler na Wigilię. Barszcz wigilijny Magdy Gessler! 2.12.2021

Magda Gessler radzi, jak ugotować barszcz wigilijny. Barszcz czerwony według przepisu Magdy Gessler na Wigilię. Potrawy wigilijne wykonywane są z tradycyjnych przepisów, a barszcz wigilijny to jedna z najpopularniejszych zup, które można skosztować 24 grudnia. W niektórych tradycjach barszcz z uszkami rozpoczyna kolację wigilijną. Przepis na barszcz wigilijny Magdy Gessler na pewno zachwyci wielbicieli ten zupy. Stwórz świąteczny klimat na talerzu.

📢 Będą nowe dotacje eko dla budujących domy: 2.12.2021. Kto dostanie 21 tys. a kto 7 tys. zł do pompy ciepła z programu "Moje Ciepło"? Sprawdź

Pompy ciepła wraz z instalacjami fotowoltaicznymi uznawane są w Unii Europejskiej za wzorcowe rozwiązania służące dążeniu do neutralności klimatycznej. Jednocześnie to sposób na dom zerooenergetyczny - bez rachunków, gdzie zamiast rachunków za ciepło i prąd płaci się 20 zł miesięcznie stałej opłaty za przyłączenie do sieci. Aktualnie jednak dotacje do pomp ciepła w ramach programu "Czyste Powietrze" otrzymują wyłącznie osoby dokonujące termomodernizacji. Rozpoczynający budowę muszą w całości pokryć koszty zakupu i montażu pomp ciepła. Ale to już wkrótce się zmieni. Nowy program "Moje Ciepło" będzie służył dotacjom do pomp ciepła w nowych domach.

📢 Przepis na pyszny bigos Magdy Gessler! Bigos Magdy Gessler na Boże Narodzenie! Jak przygotować bigos świąteczny? 2.12.2021

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Bigos na święta Bożego Narodzenia poleca Magda Gessler! Jak zrobić bigos świąteczny? Wypróbuj łatwy przepis Magdy Gessler. Przygotowanie kolacji wigilijnej wymaga wiele pracy i czasu. Z pomocą nadchodzi znana restauratorka Magda Gessler, która udostępniła swoim fanom przepis na pyszny i prosty w przygotowaniu bigos wigilijny. Sprawdź przepis na bigos według Magdy Gessler!

📢 Nowe obostrzenia od 1 grudnia sprawiły, że w wielu miejscach mieszkańcy łódzkiego mogą potrzebować paszportów covidowych

Od wczoraj mieszkańcy Łódzkiego mogą częściej potrzebować paszportów covidowych. Ich posiadacze mogą liczyć na łatwiejszy wstęp do obiektów MOSiR, klubów sportowych czy hoteli. Przedsiębiorcy skarżą się jednak na niejasne przepisy.

📢 Horoskop Erotyczny. Przewodnik po seksualnej sferze znaków Zodiaku! Co łączy seks i znaki Zodiaku? Tego pragnie Twój partner 2.12.2021

Horoskop erotyczny jest przewodnikiem po najbardziej intymnej seksualnej sferze Twojego życia. Co łączy seks i znaki Zodiaku? Czego pragnie Twój partner? Poznaj seksualne upodobania znaków zodiaku w horoskopie erotyczno-partnerskim! Jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność? Jesień w łóżku też może być gorąca!

📢 Dom Haliny z Pabianic uczestniczki Sanatorium Miłości! Jaka jest prywatnie Halina z Sanatorium Miłości? Byliśmy u niej z wizytą! 2.12.2021

Halina z Sanatorium Miłości, zaprosiła nas do swojego domu w Pabianicach i pokazała jak mieszka! Jaka jest prywatnie Halina z Pabianic, królowa turnusu Sanatorium Miłości 3? Od pierwszego odcinka wzbudziła wielką sympatię widzów, ale i innych uczestników programu. Zobacz, jak mieszka Halinka!

📢 Horoskop na grudzień. Horoskop na koniec roku. Karty Tarota na początek zimy. Wróżba w horoskopie jesiennym na koniec roku 2.12.2021

Horoskop na grudzień. Wróżba z kart tarota na karierę, miłość, zdrowie, pracę. Miłość, zdrowie, praca i przyjaźń w horoskopie na jesień. Jakie wskazówki odkrywają karty Tarota na koniec roku? Wróżka Bernadetta postawiła karty Tarota dla wszystkich znaków zodiaku. Horoskop na kolejne miesiące roku!

📢 Czy para z Sanatorium Miłości weźmie ślub? Kiedy ślub Iwony i Gerarda? Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości są zaręczeni! 2.12.2021

Ślub Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Kiedy i gdzie się odbędzie? Czy para seniorów z Sanatorium Miłości zalegalizuje związek? Iwona i Gerard z Sanatorium są zaręczeni. Plotkarskie portale donoszą o zakochanej parze seniorów z Sanatorium Miłości. Ślub już wkrótce?

📢 Halina z Pabianic płacze podczas rozmowy z Martą Manowską. Halina z Sanatorium Miłości opowiada o życiu w Pabianicach 2.12.2021

Co mówiła Halina z Sanatorium Miłości w wywiadzie z Martą Manowską? Czemu łzy pojawiły się w oczach seniorki z Sanatorium Miłości? Halina z Sanatorium Miłości płacze! Halina z Pabianic płakała w czasie rozmowy z prowadzącą Sanatorium Miłości. Czemu Halina z Sanatorium Miłości popłakała się podczas rozmowy z Martą Manowską? Jak wygląda życie Haliny w Pabianicach?

📢 Jak udział w Sanatorium Miłości zmienił życie Iwony? Iwona z Sanatorium Miłości: "Chcę jeszcze, chcę więcej!". 2.12.2021

Iwona z Sanatorium Miłości opowiada jak bardzo zmieniło się jej życie. Iwona z Sanatorium Miłości opowiada o udziale w programie TVP. Jak wygląda prywatne życie Iwony Sanatorium Miłości? Jak wspomina program? Czy nie żałuje udziału w programie?

📢 Zaręczyny Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona powiedziała "tak"! 2.12.2021

Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda? Czy Iwona powiedziała "tak"? Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z programu TVP Sanatorium Miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami. Czy uczestnicy programu dla seniorów planują ślub? Jak bawili się w trakcie urodzin Gerarda? Ile lat ma Gerard Makosz?

📢 Wczasy Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości! Para seniorów odpoczywała na wakacjach nad polskim morzem! Gdzie para wypoczywała? 2.12.2021

Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości byli razem na wczasach w Darłówku. Miłość służy parze emerytów z Sanatorium Miłości na urlopie, co widać na każdym kroku. Jak zakochana para spędza czas wypoczynku? Na pewno nie ma czasu na nudę. Wymarzony urlop Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Para seniorów skorzystała z zaproszenia ośrodka wczasowego Diuna.

📢 Nieoklepane życzenia urodzinowe. Gotowe życzenia urodzinowe sms. Wzruszające życzenia urodzinowe do wysłania FACEBOOK, MESSENGER 2.12.2021

Proste życzenia na urodziny. Miłe życzenia urodzinowe. Gotowe życzenia urodzinowe krótkie do wysłania przez SMS, FACEBOOK, MESSENGER. Często brakuje nam pomysłów na wyjątkowe życzenia urodzinowe i wierszyki, czy po prostu śmieszne lub mądre życzenia. Poniżej prezentujemy zestaw gotowych i oryginalnych pomysłów życzeń na urodziny, które bez wątpienia zachwycą waszych bliskich i wywołają uśmiech na ich twarzach.

📢 Jesz egzotyczne owoce? Nie wyrzucaj pestki! Wyhodujesz niej roślinę. Zobacz, co wyrośnie w domu

Owoce egzotyczne łatwo kupić. Są smaczne, zdrowe i stanowią urozmaicenie jadłospisu. Ale kiedy już zjemy owoc, możemy wykorzystać jego nasiona lub pestki, a nawet resztki, do wyhodowania rośliny. W domu możemy się cieszyć wieloma egzotycznymi roślinami, uzyskanymi w ten sposób, a w dodatku domowe egzotarium stworzymy właściwie za darmo. Zobacz, jakie rośliny można wyhodować z pestki i na co zwrócić uwagę, żeby wyrosły.

📢 Puchar Polski Widzew - Wisła. Komplet widzów na trybunach, kilka tysięcy fanów z Krakowa

12.894 - biletów sprzedał Widzew na dzisiejszy mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków w Łodzi. Tak przynajmniej podaje oficjalna strona klubu z al. Piłsudskiego.

📢 Pożar w Grabach (Gmina Gidle), płonie drewniany budynek

W czwartek, 2 grudnia, po godzinie 13 wybuchł pożar w Grabach (gmina Gidle). Na miejscu trwa jeszcze akcja gaśnicza, płonie drewniany budynek.

📢 Objawy niedoboru żelaza w organizmie. Czym jest anemia? Jak walczyć z anemią? Te produkty zawierają dużo żelaza 2.12.2021

Niedobór żelaza może mieć bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Jest on jednym z kluczowych pierwiastków niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Anemia może być groźna dla zdrowia. Jak leczyć anemię? Sprawdź, które produkty zawierają najwięcej żelaza i walcz z anemią już dziś.

📢 ZIMA 2022. Długoterminowa prognoza pogody na styczeń i luty 2022. Prognoza pogody na zimę. Śnieg nie odpuści? Ferie 2022 2.12.2021

Ferie 2022. Jakie są prognozy pogody na zimę 2022? Zima będzie śnieżna i mroźna? Astronomiczna zima rozpocznie się we wtorek, 21 grudnia. Jest to czas przesilenia zimowego. Według najnowszych prognoz nic nie wskazuje na to, by w grudniu czekało nas białe szaleństwo. Jak będzie w styczniu i lutym 2022 roku?

📢 Ziemniaki na diecie. Kto powinien unikać ziemniaków? Ile kalorii mają ziemniaki? Ziemniaki - właściwości zdrowotne i odżywcze 2.12.2021

Według Generalnego Urzędu Statystycznego Polacy w ostatnich latach spożywają coraz mniej ziemniaków. Osoby na diecie częściej wybierają kasze, ryże i makarony. Czy jednak faktycznie ziemniaki nie sprzyjają prowadzeniu zdrowego trybu życia? Czy może jednak to tylko mit, a ziemniaki są kopalnią wartości odżywczych? Sprawdź, ile kalorii mają dania z ziemniaków i czy słusznie są owiane złą sławą przez dietetyków.

📢 Herbatka z imbiru i cytryny na wzmocnienie odporności. Imbir ma doskonałe właściwości zdrowotne. Przepis na domowy syrop z imbiru? 2.12.2021

Imbir ma doskonałe właściwości zdrowotne. A na wzmocnienie odporności polecana jest herbatka z imbiru i cytryny. Imbir ma wiele substancji leczniczych. Korzeń imbiru od wieków jest docenianym warzywem w kuchni i medycynie. Ze świeżego, startego korzenia imbiru można przygotować olejki, napary i syropy, które doskonale działają między innymi na pierwsze objawy przeziębienia. Nie ma lepszego syropu na kaszel niż imbir i cytryna.

📢 Objawy i przyczyny niedoboru magnezu. Niedobór magnezu w organizmie jest niebezpieczny dla zdrowia. Jak uzupełnić magnez? 2.12.2021

Niedobór magnezu objawy i przyczyny. Sprawdź, czym grozi niedobór magnezu. Magnez jest niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bierze udział w kluczowych reakcjach metabolicznych i pełni ważną funkcję w mineralnej gospodarce kości. Co jednak jeśli mamy za mało magnezu w organizmie? Niedobór magnezu jest niebezpieczny dla zdrowia i może być przyczyną wielu chorób. Jakie są powody niedoboru tego pierwiastka i jak z tym walczyć? Sprawdź nasze sposoby! Zobacz, jakie skutki może mieć niedobór magnezu. Jak uzupełnić magnez?

📢 Polska nieprzetworzona żywność jest tania. Czym są superfoods? Polskie superfoods. Superfoods mają niezwykłe wartości odżywcze 2.12.2021

Superfoods to nieprzetworzona żywność pochodzenia naturalnego, która jest bogata w składniki odżywcze. Ich właściwości i duża ilość witamin działają korzystnie na organizm człowieka. Choć najpopularniejszymi superfoods są sprowadzane z zagranicy produkty typu nasiona chia, to okazuje się, że w Polsce mamy mnóstwo swoich super produktów dostępnych w każdym supermarkecie.

📢 Nadciąga La Nina! Jest szansa na białe święta? Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2021. Pogoda na Wigilię

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Co roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka będzie pogoda. Zwykle marzymy o prawdziwych białych świętach, ponieważ śnieg dodaje klimatu i magii Bożego Narodzenia. Sprawdź pierwsze prognozy na święta. Czy będzie śnieg? A może zaświeci słońce? Synoptycy już mówią o zjawisku La Nina, które może sporo namieszać w pogodzie!

📢 Długoterminowa prognoza pogody na grudzień. Jaka pogoda czeka nas w ostatnim miesiącu roku? Czy w grudniu będzie śnieg? 2.12.2021

Koniec listopada zaskoczył nas obfitymi opadami śniegu. Czy taka aura utrzyma się również w grudniu? Należy spodziewać się wielu dni z opadami deszczu, ponieważ ostatni miesiąc 2021 roku ma obfitować w opady powyżej normy. Co ciekawe również temperatura ma być powyżej normy.

📢 Fryzury na jesień i zimę 2021/2022! Te fryzury uwielbiają gwiazdy. Najmodniejsze fryzury w nadchodzącym sezonie 2.12.2021

Zobacz najmodniejsze fryzury na sezon jesień-zima 2021. Te kolory i upięcia królują w domach mody i modowych magazynach. Takie fryzury mają gwiazdy! Zapoznaj się zanim pójdziesz do fryzjera!

📢 Remont zabytkowego domu przy ul. Włókienniczej. Fachowcy wciąż coś odkrywają w domu znanego architekta Hilarego Majewskiego

Podczas gruntownego remontu zabytkowego domu znanego architekta Hilarego Majewskiego przy ul. Włókienniczej 11 w Łodzi co rusz dochodzi do zaskakujących odkryć dotyczących m.in. cennych złoceń, sztukaterii i malowideł na sufitach.

📢 Kibice ŁKS krytykują piłkarzy. Ostre słowa na temat drużyny i nie tylko

Piłka nożna. Znów trzeba było przeżyć gorycz porażki. ŁKSw zaległym meczu z Chrobrym w Głogowie nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do czołówki pierwszej ligi. Zamiast wygrać, doznał porażki 0:1.

📢 Wypadek na S8 w Rakowie. Zderzenie samochodów ciężarowych. Jedna osoba jest ranna. Tworzą się korki

Dziś, 2 grudnia, na drodze ekspresowej S8 doszło do zderzenia dwóch ciągników.

📢 Te produkty wcale nie są tak zdrowe, jak się wydaje. Wiesz o których mowa? Po tę żywność lepiej nie sięgaj zbyt często

Każdy, kto chce się prawidłowo odżywiać i dbać o profilaktykę chorób, chętnie sięga po produkty polecane jako korzystne dla zdrowia. Problem w tym, że wiele z nich nie dorasta do pozytywnych opinii, jakie krążą na ich temat. Wyjaśniamy, dlaczego niektóre produkty nie są tak korzystne, jak się powszechnie uważa i zwracamy uwagę na te najpopularniejsze, których spożycie warto ograniczyć.

📢 Areszt Śledczy w Piotrkowie: Więzień poskarżył się do sądu, bo było mu ciasno, zimno i miał być źle traktowany

Więzień pozwał na drogę cywilną Areszt Śledczy w Piotrkowie o wypłatę 100 tys. zł zadośćuczynienia za szereg „niewygód” jakich miał doświadczyć oraz złe traktowanie. Sąd Okręgowy w Piotrkowie odrzucił jego powództwo stwierdzając m.in., że odbywanie kary pozbawienia wolności wiąże się właśnie z takimi „niewygodami”.

📢 Pies w łóżku? To może Ci wyjść na dobre! Poznaj zalety i wady spania z psem. Sprawdź, dlaczego nie warto wyrzucać swojego pupila z łóżka

Pies śpiący w łóżku właściciela często postrzegany jest jako intruz. Jak się jednak okazuje – niepotrzebnie. Ponad połowa miłośników psów przyznaje się do spania w jednym łóżku ze swoimi pupilami. Według naukowców może z tego płynąć wiele korzyści. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Dowiedz się, jak bezpiecznie dzielić łóżko z pupilem. Poznaj pozytywne i negatywne skutki takiej decyzji, bo obecność psa w łóżku ma swoje plusy i minusy.

📢 Łomża. Przerażający wypadek w centrum miasta. Kierowca ciągnika siodłowego potrącił człowieka i ciągnął go przez kilka skrzyżowań (zdjęcia)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do potrącenia człowieka doszło w rejonie ronda Kościuszki na przejściu przy II LO. Pieszy, mężczyzna ok. 40 lat, nieszczęśliwie dostał się pod ciągnik siodłowy. Kierowca prawdopodobnie nie widział co się stało i przeciągnął go aż pod szkołę muzyczną przy Al. Legionów.

📢 Prezydent Zgierza z podwyżką o 90%! Radni przegłosowali uchwałę

Podczas XL Sesji Rady Miasta Zgierz przegłosowana została uchwała dot. nowej pensji dla prezydenta w Zgierzu. Przemysław Staniszewski (obecny prezydent Zgierza) ma według niej zarabiać około 20 tysięcy złotych. Porównując do poprzedniej pensji, obecnie głowa Zgierza będzie inkasować o 90% większą pensję.

📢 Szykują się nowe podatki. Gigantyczne zmiany dla właścicieli mieszkań! Zobacz szczegóły

Szykują się nowe podatki od nieruchomości? Ministerstwo Finansów dotąd wykluczało możliwość wprowadzenia podatku katastralnego, ale rozważany jest za to podatek od pustostanów i od zysku ze spekulacji. Zobacz szczegóły!

📢 Horoskop miłosny miesięczny na grudzień 2021 dla singli. Kto ma szansę na świąteczną miłość? Horoskop miłosny dla par 2.12.2021

Horoskop miłosny na grudzień 2021 dla singli i dla osób w związku. Co czeka w miłości znaki Zodiaku? Sprawdź, jak będzie Ci się układało w związku, zobacz czy to właśnie w grudniu spotkasz tę jedyną prawdziwą miłość. Horoskop miłosny mówi czy zimę i święta spędzisz w ukochanych ramionach.

📢 Horoskop na grudzień 2021. Horoskop miesięczny dla wszystkich znaków Zodiaku. Wróżba w horoskopie na grudzień dla Raka 2.12.2021

Horoskop na grudzień 2021. Wodnik i pozostałe znaki Zodiaku. Horoskop miesięczny od 1 grudnia na ostatnie tygodnie roku. Co czeka znaki Zodiaku w grudniu? Wróżka Margo przygotowała wskazówki dla wszystkich znaków Zodiaku. Horoskop podpowie, jak zakończy się 2021 rok oraz jak rozpoczniemy 2022 rok. Powie też na co zwrócić szczególną uwagę i czego się wystrzegać.

📢 Łódzki Rower Publiczny skończył sezon. Niewielu łodzian będzie tęsknić

We wtorek (30 listopada) zakończył się sezon łódzkiego roweru publicznego. Niewielu łodzian będzie tęsknić.

📢 Łódź: Tajemniczy zbieg okoliczności na Chojnach. Nie żyją dwa koty – sprawie przygląda się policja. Kto truje zwierzęta?

Dwie mieszkanki na osiedlu przy ul. Malczewskiego wyszły z cudowną inicjatywą - dały schronienie i jedzenie 8 kotom wolnożyjącym. Te, które udało się złapać - wykastrowały. Mimo codziennych obowiązków poświęcały czas na opiekę nad zwierzętami, koło których większość ludzi przechodzi obojętnie. Niestety okazało się, że nie wszyscy przychylnie patrzą na działania kobiet, jednak zamiast zwrócić uwagę mieszkankom osiedla, ktoś postanowił po prostu pozbawić zwierzęta życia. Komu przeszkadzały?

📢 Łódź. Zagadkowa śmierć 59-letniego policjanta. Dochodzenie w sprawie śmierci 59-letniego policjanta na terenie Oddziału Prewencji Policji

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci 59-letniego, mającego za sobą 30 lat służby, aspiranta sztabowego na terenie jednostki Oddziału Prewencji Policji przy ul. Pienistej w Łodzi na Retkini.

📢 Kolej Dużych Prędkości. Jest umowa na dofinansowanie unijne na stworzenie projektu tunelu i prac przygotowawczych o wartości 110 mln zł

Na blisko 110 mln zł opiewają dwie umowy o dofinansowanie unijne dotyczące stworzenia projektu tunelu Kolei Dużych Prędkości oraz prac przygotowawczych do budowy linii między Warszawą, Sieradzem a Poznaniem. Zawarła je spółka CPK w ramach unijnego instrumentu Łącząc Europę, czyli CEF.

📢 Film Dziewczyny z Dubaju już w kinach! Zwiastun filmu Dziewczyny z Dubaju. Opinie widzów są podzielone 2.12.2021

Film Dziewczyny z Dubaju trafił do kin w 26 listopada! Zobacz zwiastun filmu Dziewczyny z Dubaju. Oparty na faktach film "Dziewczyny z Dubaju" opowiada o seksaferze z udziałem celebrytów. Zobacz, które aktorki i którzy aktorzy zagrają w najbardziej wyczekiwanej produkcji 2021 roku.

📢 Dwoje strażaków OSP Czernikowo zginęło w wypadku wozu strażackiego z ciężarówką [zdjęcia]

W czwartek (2 grudnia 2021) nad ranem w Czernikowie wóz strażacki zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęło dwoje strażaków, a trzej zostali ranni.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Byliśmy w jego wnętrzach! Rozmiar i rozmach inwestycji robią wrażenie! Zobacz zdjęcia

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Horoskop codzienny na 2 grudnia 2021. Horoskop na czwartek 2.12.2021. Horoskop dla Wodnika, Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa i Strzelca

Horoskop dzienny na czwartek, 2 grudnia 2021. Znaki Zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec w horoskopie codziennym. Przepowiednie wróżki Margo. Sprawdź swój horoskop dzienny na 2.12.2021. Zobacz, na co się przygotować w czwartek. Czy będziesz miał szczęście?

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia 2.12.2021 - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 26 LISTOPADA 2021

📢 Iwona z Sanatorium Miłości opowiada o seksie. Czy z wiekiem ochota na seks jest większa? Jaki jest seks w dojrzałym wieku? 2.12.2021

Iwona z Sanatorium Miłości szczerze o seksie seniorów! Iwona z Sanatorium Miłości opowiadała szczerze o seksie dojrzałych kobiet w Pytaniu na Śniadanie. Bezpruderyjna Iwona z Sanatorium Miłości mówi otwarcie: z wiekiem ochota na seks nie przemija! Udowadnia, że seks seniorów może być świetny, a kobietom po menopauzie ochota na seks jeszcze wzrasta!

📢 Mieszkanie Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Jak wygląda dom Iwony? 2.12.2021

Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Sanatorium Miłości zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny ogród. Zobacz, jak mieszka tam z ukochanym Gerardem. Podobają wam się wnętrza? Kibicujecie Iwonie i Gerardowi?

📢 Iwona z Sanatorium Miłości opowiada o sobie. Rodzina Iwony z Sanatorium Miłości. Ile lat ma Iwona z Sanatorium Miłości? 2.12.2021

Jaka jest prywatnie Iwona z Sanatorium Miłości? Uczestniczka programu Sanatorium Miłości swoją radością życia, optymizmem i aktywnością zaraża wszystkich dookoła. Iwona Mazurkiewicz z Radomska opowiada o swoim życiu. Ile lat ma Iwona z Sanatorium Miłości?

📢 Wymarzone wakacje Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości w Egipcie! Urlop Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości 2.12.2021

Wymarzony urlop Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Zakochana para uczestników Sanatorium Miłości była na pierwszym wspólnym urlopie! Zakochana para wybrała się do Egiptu, by wspólnie wypocząć. Zobacz ich zdjęcia. Iwona zachwyca ciałem i wyglądem! Zakochani świetnie się bawią na wakacjach!

📢 Pierścionek zaręczynowy Iwony z Sanatorium Miłości! Zdjęcia z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości! Kiedy ślub? 2.12.2021

Kiedy będzie ślub Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości? Jak wygląda pierścionek zaręczynowy Iwony, który dostała od Gerarda z Sanatorium Miłości. Zaręczyny pary uczestników z Sanatorium Miłości odbyły się w czasie 80. urodzin Gerarda. To była impreza z wielką pompą, bo na zamku w Niepołomicach bawiło się aż 80 osób! Zobacz zdjęcia. Czy Iwonie spodobał się pierścionek?

📢 12 potraw na Wigilię. Karp, kapusta, pierogi, barszcz na święta. Przepisy na Wigilię Gessler, Makłowicza, Wachowicz, Okrasy 1.12.2021

12 potraw na Wigilię. Karp, kapusta, pierogi, barszcz na Wigilię i święta. Zobacz przepisy Gessler, Makłowicza, Wachowicz, Brodnickiego, Okrasy i Starmach. Wypróbuj przepisów świątecznych od mistrzów kuchni. Tradycyjne dania. Dwanaście potrawa na wigilijnym stole nie jest co prawda obowiązkowe, jednak ta tradycja jest tak stara, że wielu rodzinach, domownicy nie wyobrażają sobie, że dań może być mniej.

📢 Krosno Odrzańskie. Bili się przed restauracją. Jeden z mężczyzn wsiadł do auta i potrącił drugiego (FILM)

Jeden z mieszkańców nagrał niepokojące zdarzenie przed restauracją przy ulicy 1 Maja w Krośnie Odrzańskim. Obecni tam mężczyźni okładali się pięściami. Jeden z uczestników bójki wsiadł do samochodu i potrącił mężczyznę. Był pijany?

📢 Łódź. Pod siedzibą Kurii Archidiecezji Łódzkiej manifestowały działaczki Manify i stowarzyszenia Dziewuchy Dziewuchom

Manifestacja proaborcyjna, zorganizowana przez działaczki Manify i stowarzyszenia Dziewuchy Dziewuchom, odbyła się w środę wieczorem 1 grudnia pod siedzibą Kurii Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Skorupki, naprzeciw bazyliki katedralnej w Łodzi.

📢 ŁKS Łódź po raz szósty w tym sezonie pokonany w I lidze

W zaległym spotkaniu 12. kolejki I ligi Chrobry Głogów, pokonał na swoim boisku ŁKS Łódź 1:0 (0:0).

📢 Szpital tymczasowy w hali Expo Łódź przyjął pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. Ruszył zgodnie z planem 1 grudnia

Szpital tymczasowy dla województwa łódzkiego w hali Expo Łódź po raz pierwszy od wiosny przyjął pacjentów chorych na COVID-19. Zgodnie z planem rozpoczął pracę w środę (1 grudnia).

📢 Życzenia na Mikołajki 2021.Zabawne wierszyki i śmieszne życzenia na Mikołajki. Krótkie życzenia dla bliskich

Życzenia na Mikołajki 6 grudnia 2021 roku dla bliskich i znajomych. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy propozycje wierszyków i życzeń do wysłania SMS, MMS, Messenger dla znajomych! Zobacz, życzenia na Mikołajki 2021 i wyślij je do swoich bliskich i znajomych!

📢 Wypadek na skrzyżowaniu ul. Milionowej i ul. Kilińskiego. Francuz sprawcą groźnego wypadku w Łodzi

Sprawcą groźnego wypadku na skrzyżowaniu ul. Milionowej i ul. Kilińskiego w Łodzi, w wyniku którego pięć osób trafiło do szpitala, okazał się 30-letni obywatel Francji. W środę 1 grudnia został przesłuchany przez prokuraturę i usłyszał zarzuty. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

📢 Sukcesja ma zgodę na działalność i wraca do gry. Pomogła pandemia koronawirusa. Co będzie się działo w Sukcesji?

Już w pierwszy weekend grudnia zamknięta od ponad roku Sukcesja znów wypełni się klientami. Odbędzie się tu 39. edycja Ogólnopolskiej Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwości. Okazuje się, że nie będzie to jednorazowe wydarzenie, centrum ma zgodę na wznowienie działalności.

📢 Uwaga, kierowco! Nie dopilnowałeś tego? Policja cię skontroluje. Zimą możesz dostać nawet 5 tys. zł mandatu - lista

Od kilku dni poranki witają kierowców przymrozkiem i oszronionymi szybami w ich samochodach, więc dzień zaczynają od skrobania. W niektórych rejonach Polski spadł już śnieg.

Za co można dostać mandat w sezonie zimowym 2021-2022? Za niektóre błahe rzeczy można słono zapłacić! CZYTAJ DALEJ >>>

📢 Takie obostrzenia obowiązują w Polsce od 1 grudnia. Sprawdź koniecznie te zmiany! [lista]

Nowe obostrzenia w Polsce 2021. Nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia w związku z czwartą falą i mutacją koronawirusa. Od środy 1 grudnia 2021 wchodzą w życie zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów. Spowodowane są rosnącą czwartą falą oraz pojawieniem się nowego groźnego wariantu koronawirusa.

📢 Czujniki smogu w Łodzi. Ekosłupki pokazują jak brudne jest powietrze w Łodzi. W mieście pojawił się nowy rodzaj czujników smogu

Na terenie Łodzi pojawiło się pięć tzw.ekosłupków. To urządzenia, które na bieżąco sygnalizują kolorem poziom smogu.

📢 Nie będzie żywych karpi w dużych sieciach handlowych - Carrefour zrezygnował w tym roku z ich sprzedaży

Przed świętami Bożego Narodzenia. Nie będzie żywych karpi w dużych sieciach handlowych.

📢 Dolny Śląsk: Szokująca decyzja sądu. Marcel C., który brutalnie zamordował swoich bliskich, wyjdzie na wolność!

Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską. Marcel C., 20-latek, który w grudniu 2019 r. w Ząbkowicach Śląskich siekierą brutalnie zabił 7-letniego braciszka i swoich rodziców, decyzją Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zostanie zwolniony z aresztu w którym przebywa.

📢 Horoskop dzienny na 1 grudnia 2021. Horoskop na środę, 1.12.2021. Horoskop na dziś dla Lwa, Wagi, Byka, Barana, Raka i Skorpiona

Horoskop dzienny na środę, 1 grudnia 2021. Jak rozpocznie się ostatni miesiąc tego roku? Znaki Zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec w horoskopie dziennym. Sprawdź swój horoskop dzienny na 1.12.2021 i nie daj się zaskoczyć.

📢 Od stycznia drastyczne podwyżki cen biletów MPK. 5 złotych za godzinną jazdę tramwajem

Dokładnie za miesiąc łodzian czekają dotkliwe podwyżki cen biletów MPK. Zdrożeją zarówno bilety jednorazowe, jak i migawki. Średnia skala wzrostu cen to aż 32 procent. Taki projekt trafi w grudniu pod obrady Rady Miejskiej, ale jego "klepnięcie" będzie raczej formalnością. Warto wiedzieć, że łódzcy radni MPK podróżują za darmo!

📢 Wypadek na S8. Zderzenie TIR-ów na S8 koło Zduńskiej Woli.

Wypadek na drodze ekspresowej S8 koło Zduńskiej Woli. Po godz. 17 we wtorek zderzyły się dwie ciężarówki.

📢 Nie żyje policjant. Prawdopodobnie zastrzelił się z broni służbowej na terenie jednostki przy ul. Pienistej

59-letni policjant Komendy Miejskiej Policji, który postrzelił się śmiertelnie na terenie jednostki przy ul. Pienistej w Łodzi. Do tragicznego zdarzenia doszło dziś, tj. we wtorek około godziny 15.

📢 Klienci jeszcze na dobre nie wrócili do centrów handlowych, a już są nowe obostrzenia. Co zmienia się w sklepach od środy 1 grudnia?

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług alarmuje, że centra handlowe odwiedza coraz mniej klientów. Jego przedstawiciele podkreślają też, że zakupy są bezpieczne. Tymczasem już od środy 1 grudnia zakupy jednocześnie będzie mogło robić mniej osób.

📢 W Łodzi ruszy zimowy autobus z gorącą zupą dla godnych i potrzebujących. Start 1 grudnia w środę o godz. 21 z Nowych Sadów

W środę, 1 grudnia, wznawia swoją sezonową działalność autobus z gorącą zupą. O godz. 21 pojazd wyruszy sprzed schroniska dla bezdomnych mężczyzn na Nowych Sadach i pojedzie swoją zwykłą trasą. Jest jedynie jedna zmiana, ominie dworzec na Żabieńcu, gdzie nie było nigdy zbyt wielu chętnych na pomoc, za to zjawi się na ulicy Przybyszewskiego przy ul. Tatrzańskiej. W środę zostanie także otwarta ogrzewalnia dla osób w kryzysie bezdomności przy al. Piłsudskiego 119. Będzie się można w niej schronić w godz. 8-16.

📢 Nowe obostrzenia od 1 grudnia także w regionie łódzkim! To wszystko przez nadciągający wariant Omikron

Od jutra mocniejsze obostrzenia w wielu sferach życia. Powodem jest wariant Omikron, który wkrótce dotrze też do Polski i regionu łódzkiego.

📢 Horoskop codzienny na 30 listopada 2021. Horoskop na wtorek 30.11.2021. Horoskop na dziś dla Wodnika, Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa

Horoskop dzienny na wtorek, 30 listopada 2021. Znaki Zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec w horoskopie dziennym. Sprawdź swój horoskop dzienny na 30.11.2021

📢 Pożar domu jednorodzinnego i trzech samochodów w Księstwie pod Aleksandrowem Łódzkim. Policja zatrzymała 33-latka

Kot ocalił dwie siostry w wieku 18 i 22 lata oraz ich 41-letniego brata podczas groźnego pożaru domu jednorodzinnego, który został podpalony, razem z trzema samochodami, przez ich 33-letniego brata. Tak twierdzi prokuratura.

📢 Trzy podziemne przystanki w trakcie budowy. Katarzyna drąży tunel do Łodzi Polesie

Prace przy budowie tunelu średnicowego i trzech podziemnych przystanków kolejowych nie zwalniają. Usuwana jest nawierzchnia ulicy Zielonej po wschodniej stronie alei Kościuszki, gdzie pojawi się wykop związany z budową podziemnego przystanku Łódź Śródmieście. Katarzyna drąży tunel w kierunku Łodzi Polesie.

📢 Koncert zespołu Lady Pank w łódzkim klubie Wytwórnia ZDJĘCIA

W łódzkim klubie Wytwórnia wystąpił zespół Lady Pank. Koncert odbył się w ramach jubileuszowej trasy LP40.

📢 Stare zdjęcia Łodzi w latach 80. XX wieku. Jak wyglądała Łódź w czasach PRL? Tak żyli łodzianie w latach ponad 30 lat temu 28.11.2021

Na starych zdjęciach możemy oglądać Łódź z lat osiemdziesiątych. Jak wyglądała Łódź w czasach PRL? Zobacz na zdjęciach Łódź z czasów PRL. Kto pamięta czasy, gdy po łódzkich ulicach jeździły sławne dziś "ogórki"? A czasy, gdy na ul. Piotrkowskiej sprzedawano jajka? Czy też budowę Centrum Zdrowia Matki Polki?

📢 Wystawa Park Miliona Świateł w parku Źródliska w Łodzi. Ceny biletów parku Źródliska. Zdjęcia z parku świateł w Źródliskach 27.11.2021

Zdjęcia z wystawy Parku Miliona Świateł w Łodzi i ceny biletów do parku Źródliska. W parku Źródliska w Łodzi po zmroku można oglądać już Park Miliona Świateł. Świetlne instalacje nawiązują do książki Alicja w Krainie Czarów. Wstęp do Park Źródliska wieczorami jest płatny.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 Jubileusze byłych piłkarskich gwiazd ŁKS. To było wydarzenie. Syn Kazimierza Górskiego gratulował ZDJĘCIA

W gościnnych progach Hotelu Leszczyński w Konstantynowie Łódzkim/Ignacewie odbyło się spotkanie wielu pokoleń piłkarzy ŁKS. Gośćmi honorowymi zlotu byłych futbolowych gwiazd klubu z al. Unii, zorganizowanego przez Jacka Bogusiaka, niestrudzonego kustosza ełkaesiackich tradycji, byli szacowni jubilaci. Podczas konwentu w sposób szczególny uczczono siedemdziesiąte urodziny Mirosława Bulzackiego i Grzegorza Ostalczyka, oraz „sześćdziesiątkę” Witolda Bendkowskiego. Były okolicznościowe życzenia, prezenty, gratulacje, odśpiewano jubilatom tradycyjne „ sto lat”.
Tak szczególne wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości, którzy mają w sowich sercach przeplatankę! Zobaczenie na zdjęciach, kto uświetnił swoim przybycie urodzinowe przyjęciem wybitnych zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego.
Życzenia składali m.in. Dariusz Górski, syn legendarnego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski - Kazimierza, kapelan łódzkiego sportu ks. Paweł Miziołek oraz wielu, wielu innych ludzi związanych z futbolem i sportem.
Wszystkich gości wspaniale podjął Jerzy Leszczyński, właściciel hotelu. Spotkanie pomogli też sfinansować wierni fani ŁKS. Warto zobaczyć na zdjęciach, kto przybył na te futbolowe wspominki, bo pewnie niektórych dawano w Łodzi nie widziano!

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego "Dziennika Łódzkiego" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Głosowanie w pierwszym powiatowym etapie plebiscytu edukacyjnego zakończone! W poniedziałek rozpocznie się wojewódzki finał.

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Złodzieje z Łodzi i województwa łódzkiego poszukiwani przez policję - ZDJĘCIA, NAZWISKA

Blisko 200 mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego jest poszukiwanych jest policję za kradzieże i włamania. Przedstawiamy drugą część tego zestawienia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie