Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawnicy z 25 krajów rozmawiali w Łodzi o odpowiedzialności za środowisko

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
Prof. Philippe Dupichot z Uniwersytet Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Przewodniczący Stowarzyszenia Henri Capitant
Prof. Philippe Dupichot z Uniwersytet Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Przewodniczący Stowarzyszenia Henri Capitant Maciej Andrzejewski Uniwersytet Łódzki
O odpowiedzialności za środowisko rozmawiali w Łodzi prawnicy frankofońscy z całego świata. Kongres Stowarzyszenia Henri Capitant zgromadził uczestników z 25 krajów, z 5 kontynentów.

Uczestnicy międzynarodowego kongresu omawiali zagadnienia odpowiedzialności za środowisko w prawie cywilnym, prawie publicznym i prawie karnym. Przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące między innymi kryzysu klimatycznego, smogu, polimerów oraz badań nad chorobami cywilizacyjnymi. Wykład inauguracyjny wygłosił gość honorowy – Tomasz Krysiński wiceprezes, dyrektor R&T Airbus Helicopters.

W kongresie wzięli udział prof. Philippe Dupichot z Uniwersytet Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Przewodniczący Stowarzyszenia Henri Capitant oraz prof. UŁ dr hab. Mariola Lemonnier z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Przewodnicząca Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Henri Capitant, a także profesorowie z 25 krajów, reprezentujący 5 kontynentów.

Warsztaty dla uczestników dotyczyły zagadnień prawnych związanych z ochroną środowiska, ale nie tylko. Propozycje warsztatów przedstawił także Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Warsztaty odbywały się zarówno na Wydziale Prawa i Administracji Uniwesytetu Łódzkiego, jak i w Molecolab. Kongres, który zgromadził około stu gości, zakończył się spotkaniem w Ambasadzie Francji w Warszawie.

Uczestnicy z całego świata mieli też okazję, by zwiedzić łódzkie zabytki i wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych.

Stowarzyszenie Association Henri Capitant zostało założone w roku 1935 w Paryżu przez francuskiego profesora prawa Henri Capitant. Zrzesza prawników frankofońskich, aktualnie z 45 krajów. Jego celem jest promowanie kultury prawa francuskiego. Sekcja Polska działa nieprzerwanie od 1979 roku.

Kongres został zorganizowany przy wsparciu Uniwersytetu Łódzkiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki