Premiera filmu „Smoleńsk”. Multipleksy chcą ściągnąć szkoły

  • Dziennik Łódzki

Maciej Kałach

Multipleksy zamierzają ściągnąć szkoły na film „Smoleńsk”. Pierwszy pokaz w godzinach lekcyjnych już najbliższy w piątek.

„Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego wchodzi do kin 9 września (wczoraj odbyła się uroczysta premiera w Teatrze Wielkim w Warszawie). Trzy z działających w województwie łódzkim sieci multipleksów wciągnęły ten tytuł na swoje listy filmów szczególnie polecanych na wyjścia uczniów pod opieką nauczycieli: „Smoleńsk” jest w ofercie „Helios dla szkoły”, „Repertuaru dla szkół” Multikina oraz „Wybranych propozycji filmowych” Cinema City.

Multikino (czyli w Łodzi kino Silver Screen) oraz Cinema City (w Manufakturze) poleca film Antoniego Krauzego gimnazjom oraz szkołom ponadgimnazjalnym.

Polówka, czyli plenerowe kino w Łodzi. Łodzianie obejrzeli "Bandytę"

- To jest taki film, że można iść na niego jak na lekturę szkolną - opowiada Agnieszka Blesińska, specjalistka ds. rezerwacji grupowych w kinie Silverscreen.

W sieci Helios (w łódzkim kinie Bałtyk oraz w Piotrkowie) pierwszy piątkowy pokaz „Smoleńska” już o godz. 10.45 - pora jest więc wybitnie „szkolna”. O tej samej godzinie pierwszy pokaz filmu będzie zaczynał się także w nowym tygodniu. - Jest początek roku szkolnego. Dopiero wysyłamy oferty do szkół - mówi Marta Zyner, odpowiedzialna za kontakt z placówkami oświatowymi w sieci Helios, zapytana o zainteresowanie „Smoleńskiem” ze strony dyrektorów.

Szefowie gimnazjów i ogólniaków, pytani wczoraj, czy wyślą swoje klasy na „Smoleńsk”, odpowiadali, że jeszcze przed nimi zebrania z rodzicami, podczas których decyduje się o takich wyjściach.

Tej jesieni nie będzie premier wielkich ekranizacji lektur szkolnych, dlatego nie dziwi, że kina starają się przyciągnąć szkoły filmami o najnowszej historii Polski. W propozycjach na wyjścia z nauczycielami sieci przypominają także o „Wołyniu” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Premiera 7 października.

Stare Kino przy Piotrkowskiej rozpoczyna działalność

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.09.2016, 17:03

Czas na odkłamanie Ruskiej propagandy 25 letniej. Teraz potrzeba trochę propagandy Polskiej. By przywrócić ducha narodu.

08.09.2016, 18:48

W dniu 08.09.2016 o 10:44, Gość napisał: Nie bądź śmieszny. Kto miałby to zrobić? Ci pseudo moderatorzy z tego szamba, jakim jest teraz forum? :wacko:
Grzeeeeeesiuuuuuuuuuuuuuu! Wróóóóóóóóóóóóóć!!!!!

08.09.2016, 12:44

W dniu 06.09.2016 o 19:20, zdziwiony napisał: Ty naprawdę prosisz się o bana.
 
Nie bądź śmieszny. Kto miałby to zrobić? Ci pseudo moderatorzy z tego szamba, jakim jest teraz forum? :wacko:

07.09.2016, 18:30

tego wieczoru również wybrała się do kina, ale na zupełnie inny film. Wybrała najnowszy obraz Woody'ego Allena „Śmietanka towarzyska”

07.09.2016, 12:42

fałszuje lajki, niestety.

07.09.2016, 12:41

chyba jarzycie, że OLT upadł przez AMBERGOLD?

07.09.2016, 08:28

Najpierw apel smoleński odczytają

06.09.2016, 20:06

Młodzież będzie zawiedziona- na " Smoleńsku " będzie zakaz wciągania popcornu.

06.09.2016, 16:54

paszkwil na Polskę i Polaków. Więc niech się zamkną.

06.09.2016, 16:47

Propaganda to ten film oparty na fachowców z Ameryki komisji pana Ministra Macierewicza po prostu ktoś chce pokazać swoją prawdę która nijak do faktów

06.09.2016, 16:02

Teraz dopiero będą ryć głowy młodym, porażka

06.09.2016, 15:40

NIECH MORDERCA BRATA SAM LECI DO SMOLEŃSKA -- TY TCHÓRZLIWY DZIADU ..

06.09.2016, 14:58

Moja "droga Mario" moje dziecko bajki oglądało jak sikało jeszcze w pieluchy i nie wydaje mi się żeby musiał to robić będąc już pełnoletnim w szkole średniej, zwłaszcza gdy będzie z tego przymus za który mam sam zapłacić. Mnie na siłę "edukowano na radzieckich dziełach kinowych" efekt jest taki że myślę samodzielnie co dla mnie dobre a co nie no i ZSRR już nie ma. Proponuję "droga Mario" żebyś ty i twoje dziatwy obejrzały paradokumentalny film o katastrofie smoleńskiej na National Geographic tam masz wszystko wytłumaczone bez "bicia politycznej piany". Nie znajdziesz tam wybuchających parówek, gniecionych puszek po piwie ani żadnego fiuuuuu bziuuuuu tylko konkrety. Pozdrawiam resztę "animalnego" społeczeństwa.

06.09.2016, 14:37

.

06.09.2016, 14:34

I wdziałeś ?

06.09.2016, 14:32

Bo widziałaś czy w TVPis mówili ?

06.09.2016, 14:11

Lepiej na Smoleńsk niż na propagandę komunistyczną Wajdy i kłamstwa o Bolku. :):) Wychowujmy młodzież w prawdzie i sile na prawdziwych autorytetach jak Lech Kaczyński.

06.09.2016, 14:02

W fizyce samolot nie służy do koszenia drzew.
Jesteś tylko durniem i to nieskończonym...... lub kaczym trollem.

06.09.2016, 13:21

Nie można filmowi dużo zarzucić, to hejterzy próbują znowu go wyśmiać. Nikt oprócz hejterów odpowiednich służb nie mówił o "Tusk osobiście dobijał półżywych, a Kopacz grała ich narządami w piłkę", czy innych głupotach (np. hel pana Rogalskiego), którymi próbowano odwrócić uwagę od tragicznej katastrofy. Jeżeli ktokolwiek na poziomie szkolnym zna fizykę, to nie dał się nabrać na oficjalną wersję. Ponieważ trudno zaprzeczyć prawom fizyki, to uznano, ze należy ośmieszać i hejtować.

06.09.2016, 12:34

Prawda czasu, prawda ekranu - nie darmo Hollywood zwą fabryką snów ! A swoją szosą, droga Mario, dlaczego to państwowe szkoły miałyby nabijać kasę koncernom typu Multikino?

06.09.2016, 12:18

Podejrzewałem , że Doda ( była zaproszona ), jest platoniczną miłością Prezesa.

06.09.2016, 12:05

Dobrze im idzie manipulowanie młodymi, to trzeba iść za ciosem, zakorzenić własną wizję Smoleńska, wywołać nienawiść wobec przeciwników politycznych, stworzyć coś co wzmocni więź z partią. Lekka, łatwa do przyswojenia, chwytliwa formułą filmu nadaje się idealnie. Obawiam się, że jeszcze trochę i będą bajki dla dzieci o Smoleńsku, jak to Tusk osobiście dobijał półżywych, a Kopacz grała ich narządami w piłkę.

06.09.2016, 11:54

przecież ty ją masz od urodzenia!

06.09.2016, 11:45

takie trolle jak ty

06.09.2016, 11:20

Bardzo dobra i mądra decyzja nasze dzieci muszą poznać wreszcie prawdę o niebudzącym wątpliwości zamachu na naszego prezydenta.