Premiera w Teatrze Studyjnym w Łodzi: szalone...

  Premiera w Teatrze Studyjnym w Łodzi: szalone przedstawienie, które będzie konsekwencją frustracji

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Premierę spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki”
  1/19
  przejdź do galerii

  Premierę spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki” ©Krzysztof Szymczak

  Studenci wydziału aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej przygotowują spektakl dyplomowy pod wodzą Mariusza Grzegorzka. Powstaje freak show - zapowiada się nieokiełznane szaleństwo.
  Premierę spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki” zaplanowano na 10 i 11 listopada w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Realizatorzy zapowiadają kabareto-horroro-wieczór poetycki i przepraszają, że będzie głośno.

  Rektor Szkoły Filmowej Mariusz Grzegorzek odpowiada za reżyserię, dramaturgię, scenografię, a występują studenci IV roku aktorstwa: Izabela Dudziak, Mateusz Grodecki, Faustyna Kazimierska, Karol Nowiński, Piotr Pacek, Anna Paliga, Zuzanna Puławska, Robert Ratuszny, Aleksandra Skraba, Michał Surosz, Ksenia Tchórzko, Filip Warot, Elżbieta Zajko. Kostiumy przygotował Tomasz Armada. Opiekę muzyczną sprawuje Leszek Kołodziejski, wokalną - Izabela Połońska, choreograficzną - Mateusz Rzeźniczak.

  - Opowiadamy o zdegradowanej społeczności, która traci wiązania i wewnętrzną strukturę. Ludzie nie szanują siebie nawzajem. To spektakl o zbydlęceniu, zidioceniu, które nas wszystkich dotyka, a jednocześnie o tęsknocie za wartościami, które uległy erozji, a których brak powoduje, że jesteśmy w poważnych tarapatach: nie mamy się do czego odnieść, nie mamy możliwości ratunku - wyjaśnia Mariusz Grzegorzek.

  Młodzi aktorzy podkreślają, że praca nad przedstawieniem była dla nich dużym wyzwaniem. - W trakcie pracy przekroczyliśmy swoje możliwości warsztatowe. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy się w trakcie tych prób tak dużo nauczyć. Spektakl opiera się w dużej części na tekstach niescenicznych - wierszowanych, dokumentalnych, muzycznych - musieliśmy znaleźć dla nich wspólną estetykę, to też wyzwanie. A widzom obiecujemy, że będzie się z czego/kogo śmiać - podkreśla występująca w widowisku Anna Paliga, studentka dyplomowego roku aktorstwa.  A skąd wzięły się „Pomysłowe mebelki z gąbki”? - Poczuliśmy rodzaj frustracji życiem społeczno-politycznym, frustracji Polakami jako narodem, którego jesteśmy przecież częścią. Ta frustracja potrzebowała jakiegoś ujścia i jest nim ten spektakl - mówi reżyser.

  Popremierowe przedstawienia w Teatrze Studyjny, zaplanowano na 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24 i 25 listopada.

  RTV Euro AGD z promocjami na Black Friday!

  Terminy ferii zimowych 2019. Sprawdź!

  BLACK FRIDAY 2018. Sprawdź promocje, kody rabatowe i listę sklepów!

  BLACK FRIDAY 2018 już w listopadzie. Kiedy dzień promocyjnych cen?

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zidioceni

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  przygłup w życiu, przygłup na zdjęciu, promujący tą sztuką zbydlęcenie i zidiocenie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  naprawde w tym miescie jest wielu

  stan umyslu Lodzian . rozumiem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  pozytywnie "szurnietych" ludzi :))

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo