Prezentujemy następne dwa projekty budżetu obywatelskiego...

  Prezentujemy następne dwa projekty budżetu obywatelskiego woj. łódzkiego

  Redakcja

  Tygodnik ITS

  Aktualizacja:

  Tygodnik ITS

  Prezentujemy następne dwa projekty budżetu obywatelskiego woj. łódzkiego
  1/2
  przejdź do galerii
  Wyboru zadań do realizacji może dokonać tylko mieszkaniec województwa łódzkiego (również osoba niepełnoletnia, za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna), na drodze głosowania.
  Głosowanie odbywa się tylko w październiku 2018 roku:

  - papierowo od 1 do 22 października (osobiście poprzez złożenie karty do głosowania do specjalnej urny w siedzibie Twojego powiatu lub w innych wyznaczonych punktach. Lista wyznaczonych punktów jest dostępna na stronie: www.bo.lodzkie.pl)

  - elektronicznie od 1 do 31 października (poprzez stronę internetową Województwa Łódzkiego www.bo.lodzkie.pl)

  Wesprzyj działania oddając głos na projekty związane z parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.:

  Zadanie wojewódzkie – kod nr 45 Nazwa: Rawska Korona Spotkań z Kulturą – bogactwo województwa łódzkiego


  Projekt pt.: Rawska Korona Spotkań z Kulturą - bogactwo województwa łódzkiego obejmie cykl spotkań i wydarzeń ukazujących historię i kulturę ziemi rawskiej. Imprezy będą organizowane na bazie nowo powstałego muzeum parafialnego i w pomieszczeniach Centrum Spotkań i Dialogu przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Będą to: wystawy historyczne i regionalne, panele dyskusyjne, koncerty muzyki organowej oraz występy wykonawców muzyki sakralnej. Realizacja naszego zadania będzie miała charakter dwuetapowy. Pierwszy z nich będzie organizowany w odstępach miesięcznych począwszy od maja a kończąc na grudniu 2019. Będzie on się składał z koncertów i paneli dyskusyjnych. Drugi etap przewiduje zwiedzanie muzeum od wtorku do soboty, w okresie trwania zadania. Imprezą towarzyszącą będzie również przegląd chórów parafialnych zaplanowany na jedną z niedziel w październiku 2019 roku, zakończoną uroczystą Mszą Świętą, po której zostaną wręczone nagrody. Przegląd zakończy się wspólnym posiłkiem.
  Głównym celem projektu jest lekcja historii kształtująca postawy tolerancji i wrażliwości społecznej, wzmocnienie tożsamości narodowej oraz wzbogacenie oferty kulturalno-edukacyjnej województwa łódzkiego. Wydarzenia będą służyć pobudzaniu kontaktów całej społeczności naszego województwa, a w szczególności osób starszych, osób wykluczonych społecznie i ich aktywizacji poprzez osobiste doświadczenia zainspirowane spotkaniami z twórcami, wykonawcami i prelegentami, przyczyniając się do utrwalania wartości wspólnotowej, świadomości integracyjnej i podnoszenia walorów historycznych ziemi rawskiej. Będzie to próba odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie, jakie obserwujemy w naszym województwie.
  Artystyczna ranga spotkań zostanie podniesiona poprzez występy znanych artystów muzyki organowej. Koncerty będą odbywać się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zaczynając od maja w godzinach od 18.45 do 19.15. Po koncercie w kościele przewidziane są każdorazowo panele dyskusyjne, połączone z poczęstunkiem w stylowych piwnicach kolegium pojezuickiego, w których funkcjonuje Centrum Spotkań i Dialogu.
  W każdą niedzielę miesiąca przed południem będą się odbywały edukacyjne mini-koncerty muzyki organowej oraz będą występować zespoły, chóry parafialne i orkiestry ochotniczej straży pożarnej.
  Słuchaczom zostanie również udostępnione zwiedzanie muzeum z okolicznościowymi wystawami, a także siedemnastowieczne kościelne krypty. Wystawy muzealne będą dostępne dla szerokiej rzeszy zwiedzających w ciągu tygodnia w godzinach od 10.00 do 15.00. Dla zorganizowanych grup oglądających muzeum przewidziane są dyskusje z twórcami oraz poczęstunek w Centrum Spotkań i Dialogu. Promocją i reklamą zachęcającą do brania udziału w imprezach będą dwujęzyczne przewodniki i broszury rozdawane na miejscu i na terenie województwa łódzkiego.
  Koszty zadania: 345 100,00 PLN

  Zadanie - subregion WSCHODNI – kod nr 282 Nazwa: Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu


  „Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem Swojego Regionu” to zadanie wzbogacające ofertę kulturalno - edukacyjną naszego subregionu, kształtujące postawy patriotyzmu lokalnego, poszanowania polskiej kultury, tradycji regionalnej i komunikacji interpersonalnej wśród mieszkańców. Będzie ono realizowane w formie półkolonii planowanych na sierpień, do których przygotowanie i rekrutacja rozpocznie się w lipcu, a ich kontynuacją będą sobotnie pikniki i spotkania integracyjne planowane od 7 września do 21 grudnia.
  Projekt będzie realizowany na terenie i w obiektach parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.
  W ramach półkolonii w sierpniu przewidywane są zajęcia edukacyjno-rekreacyjne od poniedziałku do piątku (od 9.00 do 14.00) dla dzieci w trzech grupach: III-IV, V-VI i VII- VIII klasy szkoły podstawowej po 20 osób. Dzieci i młodzież będą uczestniczyły w zajęciach psychoterapeutycznych, podczas których nauczą się jak dobrze się rozumieć i nawiązywać relacje, w jaki sposób wyrażać własne zdanie, jak podejmować trudne tematy oraz rozwiązywać konflikty. Młodzi ludzie poznają metody radzenia sobie ze stresem, agresją i presją społeczeństwa. Czas spędzony na wspólnych zajęciach plastycznych, teatralnych, grach i zabawach ukaże możliwości funkcjonowania w realnym świecie. Poprzez pogadanki zapoznają się jak bezpiecznie poruszać się po wirtualnej przestrzeni i unikać szeregu zagrożeń związanych z niekontrolowanym korzystaniem z Internetu. Zajęciom sportowym i rekreacyjnym będzie towarzyszyła promocja zdrowego trybu życia, bez uzależnień. Raz w tygodniu będą organizowane konkursy (plastyczne, sportowe, muzyczne itp.), a dla zwycięzców przewidziane będą nagrody. Uczestnicy półkolonii będą mogli brać udział w warsztatach, koncertach a także w dyskusjach połączonych z projekcjami filmów. Uczestnikom będzie zapewnione wyżywienie (wychowawcy nie są wliczani w koszty wyżywienia).
  Aby pobudzić ciekawość i zmotywować do poznania naszego rejonu planuje się organizowanie wycieczek do: Tomaszowa Mazowieckiego, Spały, Inowłodza, Rogowa oraz czterech wycieczek rowerowych do: Boguszyc, Starej Rawy, Krzemienicy, Białej Rawskiej. Po odwiedzeniu wymienionych miejsc, młodzież i dzieci przedstawią ich piękno w wykonanych zespołowo i różnymi technikami pracach.
  Cykliczne sobotnie spotkania, które będą otwarte dla szerszego grona niż tylko uczestnicy półkolonii będą trwały do grudnia. W ich ramach uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania porad od specjalistów w dziedzinie m.in. psychologii, a poprzez udział w warsztatach nauczą się rozwiązywać problemy. Dopełnieniem tej wiedzy będą projekcje filmów połączone z panelami dyskusyjnymi oraz zabawy przy muzyce.
  Koszty zadania: 295 524,00 PLN

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny