Prezes Kwiatkowski lubi się podobać. Wszystkim

  Prezes Kwiatkowski lubi się podobać. Wszystkim

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pamięta ktoś, jak się nazywał poprzedni prezes Najwyższej Izby Kontroli? Bez zerkania w Google nie potrafiłem sobie przypomnieć, bo nie zwracał na siebie i NIK uwagi. A nowy prezes?
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Zaledwie w lipcu pisałem, że przed NIK nowa era, rzecznik prasowy nie na wiele się zda, bo NIK pod ręką prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego w mediach będzie obecna częściej, on sam też. Deficyt błysku fleszy to nie dla niego. Nie myliłem się... Pierwsze planowane kontrole to wydatki olimpijskie w kraju, gdzie jest 37 milionów trenerów. Musi się podobać wszystkim, oczywiście poza kontrolowanymi.

  Druga sprawa: fotoradary. W kraju, gdzie te urządzenia wkurzają nie tylko kierowców, taka kontrola też się musi spodobać, tym bardziej że sam prezes ma podejrzenia, iż głównym celem części z nich nie musiało być zwiększenie bezpieczeństwa, tylko zwiększenie wpływów do budżetu.
  Zawsze się mówiło, że prezesura NIK to trampolina do kariery najwyższego szczebla, choć to chyba przesada. Lech Kaczyński więcej niż Izbie zawdzięczał bratu, Janusz Wojciechowski to "tylko" europoseł, a Mirosław Sekuła już tylko marszałek województwa.

  A Kwiatkowski? 6 lat kadencji przed nim. Następna kontrola to pewnie efekty ustawy śmieciowej - znów spodoba się wszystkim. To nie jest nowa technika, stosował ją także jako minister, stosują ją jego radni w Łodzi. Wyniosła go wysoko, a rok po kadencji szefa NIK mamy wybory prezydenta RP...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo